Ramaswamy horší Turka, pardon, Trumpa
Říkalo se, že Poturčenec horší Turka. Dnes už všichni víme, že největší padouch z těch všech co zplodilo peklo je Donald Trump a proto je třeba ho zavřít, aby nebyl zvolen prezidentem Spojených států. Je to podobný proces, jakém jsme zažili v naší zemi, kde výkvět demokratických sil Milion chvilek pro demokracii přivlekl vězeňskou celu před soudní budovu, v níž spěl k osvobozujícímu rozsudku soud nad Andrejem Babišem. Kdo tedy je, u všech všudy, horší Trumpa?
Z neznáma se vynořil nad hladinu americké politiky republikán Vivek Ramaswamy. V mladém věku osmatřiceti let se rozhodl ucházet se o prezidentský úřad za republikánskou stranu. Svými kritickými výpady proti levičácké woke ideologii si rychle získal pozornost a v průzkumech nyní stoupl z pěti na sedm a půl procenta, přitom do voleb zbývá více než čtrnáct měsíců.
Teď ale překvapil.
Zatímco se Trump chlubil, že „za něho" by k válce na Ukrajině nestalo a že by ji ukončil za osmačtyřicet hodin, Ramaswamy na to jde frontálním útokem. Trump nevysvětlil, jak by chtěl míru během dvou dnů dosáhnout. Mladý aspirant to ale v článku pro American Conservative říká jasně: je třeba Rusku přiklepnut obsazenou část ukrajinského území a odmítne krvelačné žvásty užitečných idiotů. Vypraví se hned po zvolení do Moskvy a zařídí tam mír v souladu s americkými zájmy. Vstup Ukrajiny do NATO zablokuje a sankce zruší.
Logika toho?
Zamezí jinak nevyhnutelnému sbližování Moskvy a Pekingu, připoutá si Moskvu k sobě a půjde tedy ve šlépějích republikánského prezidenta Nixona a jeho moudrého rádce Kissingera, jim se podařilo před půlstoletím odpoutat Čínu od Sovětského svazu.
Rusové teď mají svého koně – v republikánských dostizích o nominaci vede Trump, za ním De Santis, ale tento globální stratég je třetí. Je zde ještě naděje, že Kissinger, který coby stoletý muž je podivuhodně čilý a píše další, jistě skvělou knihu o mezinárodních vztazích, mladému aspirantovi na vůdcovství supervelmoci sdělí pár základních tajemství. V době, kdy intrikoval spolu s Nixonem v Pekingu, byla totiž Čína se Sovětským svazem už dlouho na kordy a na hraniční řece Ussuri vojáci obou zemí na sebe dokonce drobet stříleli. Ale hlavně, Amerika nemá Rusku co nabídnout, protože jeho zájem není poklidný prosperující obchod, nýbrž imperiální rozpínavost.
Trump je poděs a jeho návrat do Bílého domu by bylo neštěstí, ale chlápek s tak naivními představami…
Jak to říct slušně?
Čtěte
neff.cz. Navštěvujte
facebook.com /Digineff.cz
Přichází Bublinka
Přichází a zase odejde, ale něco po ní zůstane…
Za rohem je (pořád ještě) volná parcela, ani pejskové ji mockrát navštívili – byla (a je ještě) neoplocená. Před nějakou dobou se tam začaly dít věci, teď už je tam betonový základ a večer, když jsem se vracel z procházky, stál před ní obrovský autojeřáb. Za sklem kabiny má jakoby poznávací značku, místo státního znaku psí hlavička a vedle nápis BUBLINKA.
Zítra se začne montovat dům. Je jasné, že hned ráno půjdeme na čumendu a Garina vleze pod jeřáb a Nora bude štěkat.
A Bublinka? Ta udělá pořádek, zatím co její pán naskládá dům tam, kam patří.