Doposud všechny pokusy o rozvoj nebo přinejmenším o udržení v chodu české jaderné energetiky skončily fiaskem. Optimista uvěřil, že je blýská na lepší časy. Do druhého října měli uchazeči o výstavbu nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech odevzdat své nabídky. Ministerstvo průmyslu a obchodu na žádost „jednoho z nich" termín odložilo na jednatřicátého října. Srozumitelné vysvětlení přináší DeníkN, o odklad požádal Westinghouse a hrozilo nebezpečí, píše se zde s oporou věrohodných zdrojů, že bez Westinghouse by zbyli jen Francouzi, protože Američané jsou ve sporu s Korejci, třetím účastníkem soutěže. Ti prý používají ve svých elektrárnách americké patentovaný systém. Aha, znamená to, že fakticky jsou v soutěži jen dva účastníci, Francouzi a americký Westinghouse? Nebo dokonce je to tak, že americký Westinghouse, když pískne, Síkela povyskočí?
Těžko se to vyznat, jedno ale lze odhadnout s vysokou dávkou pravděpodobnosti, že tento kotrmelec důvěru nikoho, veřejnosti, ani nikoho jiného v příčetnost podniku zvaného ČR neposílí. Jak k tomu přijde francouzská společnost EdF, která, zdá se, podmínky plní? Co je jí do toho, že Westinghouse má spory s Korejci? Proč Westinghouse nedodal? Aby dal najevo, že už to má v kapse?
Stan Blažka podržel Copak to tu je, ptala se Ljuba, ledva vstoupila na pozemek. Byla týden pryč, před návratem jsem všechno klidil a načechral. Jak se snažím, tak se snažím, anomálie si všimla okamžitě po průchodu vrátky. V křoví má Nora brloh… a v brlohu, já si nevšiml, měla ukryté moje triko! Známý to jev, pejskové dávají najevo příchylnost tím, že přenášejí kusy prádla z místa na místo, onehdy jsem našel svoji košili na trávníku. Ale triko v brlohu mé pozornosti uniklo. Je barvy khaki, splývá s přírodou, vojáci to znají. Nevšiml jsem si.
|