Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Politická hra ET
  Situace je taková:
  ET přiletí do naší sluneční soustavy někdy začátkem 21. století. Z neznámých důvodů mají snahu o kontakt. Ještě předtím však zmapují situaci na Zemi a rozhodnou se, zda kontaktovat celé lidstvo, nebo jen vybrané státy, či skupiny států.

  1) kontakt zahájí plošně. Opět se nabízí několik možností, jak se situace může vyvíjet:

   a) ET jsou vnitřně jednotní, nebo lidé znají pouze jednající frakci. V tomto případě se všechny pozemské velmoci pokusí získat je na svou stranu. Mimozemský spojenec je obrovskou výhodou a toto se jistě projeví i v diplomatických vztazích mezi lidmi. Dá se očekávat, že začne stoupat napětí mezi velmocemi, které se může rozrůst i ve vojenský konflikt. Proto je co nejdříve ustavena mezinárodní komise při OSN, která má za úkol zprostředkovávat veškerý kontakt s ET. Nebezpečí je na nějaký čas zažehnáno, ale jednotlivé státy se nadále snaží získat podporu ET alespoň prostřednictvím této komise. To může vést k několika důsledkům: ET se pokusí destabilizovat politickou situaci na Zemi prostřednictvím tajně uzavíraných smluv s Ruskem, USA, Čínou, případně i muslimské státy. Předpokládejme, že jedinou snahou ET je v tomto případě ovládnutí Země s minimem nákladů. Nejjednodušší způsob jak to zařídit je poštvat proti sobě všechny velmoci a dorazit přeživší. Proto v rámci "spolupráce" dezinformují všechny strany. Podávají falešné informace, jejichž jediným cílem je vyvolání celosvětového konfliktu. Pokud jim jde o planetu, pravděpodobně budou usilovat o vyvolání série lokálních konfliktů, které povedou k vysílení velmocí a ulehčí následnou invazi ET.
   Další možností je, že ET nemají zájem o přímou kontrolu Země, proto využijí nastalého politického zmatku hlavně k získání výhodných obchodních smluv s pozemšťany. Navíc destabilizací globální politiky alespoň částečně omezí rozvoj lidstva a oddálí nebezpečí vzniku nové konkurence ve vesmíru. Východiskem z této situace by bylo, kdyby lidé zjistili, o co se ET pokouší. V tom případě by asi došlo k upevnění mezilidských vztahů a přípravě obrany proti společnému nepříteli.
   b) Lidstvo je kontaktováno několika frakcemi ET. Opět budou tendence k vytvoření neutrální vyjednávací komise. Tentokrát o to bude mít zájem i mimozemská strana, protože i přes technickou zaostalost by Země mohla být výhodným spojencem jedné z frakcí. Dá se opět předpokládat, že obě strany povedou i tajná neoficiální jednání. Dalo by se předpokládat že jedna frakce určitě naváže kontakty s Čínou a druhá pravděpodobně se Spojenými Státy či Ruskou federací. Pokud budou zájmy mimozemšťanů více obchodní než vojenské, pravděpodobně dojde i na jednání s EU. ET mají na své straně navíc jednu výhodu, zatímco oni přesně znají politickou a společenskou situaci na Zemi, lidé si jejich vzájemné vztahy mohou jen domýšlet. Je dokonce i možné že obě mimozemské frakce jsou jenom lákadlo a ET jsou vnitřně jednotní.

  2) kontaktují pouze předem vybrané státy a to tajně
  a) kontaktují jen jednu zemi a té nabídnou plnou podporu. Jejich cílem bude v tomto případě vytvoření protektorátu kontrolovaného jimi vybranou zemí, možná si ani nevyberou nejsilnější velmoc, ale nějaký malý stát, který si zavážou poskytnutím velmi pokročilých technologií. Navíc je větší šance, že malá země se nebude chtít o tyto techologie dělit.
  b) kontaktují více zemí a, podobně jako v prvním případě, jim nabídnou techniku a podporu. Každá vláda si bude myslet, že je jediná, se kterou ET jednají. Tento scénář povede k rozpoutání globální války a zničení lidstva vlastními silami.
  c)každou pozemskou velmoc kontaktuje jiná mimozemská frakce a nabídne jim výhodné obchodní a vojenské smlouvy. V tomto případě totiž ET využijí lidstvo podobně jako to dělali Britové a Francouzi s indiány během koloniálních válek. Během takové války bude pravděpodobně většina lidstva zničena. Zbytek asi skončí v rezervacích případně jako otroci vítězné strany. Je také možné, že jedna strana vezme lidi za sobě rovné a kromě stejných práv jim dá jako odměnu za pomoc ve válce přístup k vlastním technologiím. Tato možnost se mi však zdá velmi nepravděpodobná.

  Ondřej Šimon SimonOndrej@seznam.cz

  Daniel Pánek panek.daniel@cpost.cz