Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Hlídací sondy 2

  Samozřejmě bych mohl vyjmenovat více indicií, které napovídají o vlivu mimozemšťanů na vývoj lidstva na Zemi. Například z poslední doby snížení rizika samozničení nukleárními zbraněmi po rozpadu Sovětského svazu. Nevím jak nám třeba pomohou v řešení globálního oteplování, ale vždycky je to pro ně problém nevměšování a určení priorit. Některé hrozby lidstvu nemusí být tak zničující jako atomová katastrofa, a mohou dokonce vézt k dalšímu skoku ve vývoji civilizace. Oni tu nejsou přítomni primárně pro naše ovlivňováni. Oni to tady jen sledují, studují a vlastně se dívají do své minulosti. Hlavně hledají obecná schémata vývoje myšlení, inteligence a civilizací.

  Co si ale budeme vykládat, bohužel už sama moje teorie vylučuje získání hmatatelných důkazů pro její ověření při současném stupni naší civilizace. My je prakticky nemůžeme odhalit, oni se nám mohou jen sami přihlásit, až to uznají za vhodné.

  To je hezky vymyšleno, co? To je skoro jako u těch všech astrologů, léčitelů a pavědců. Ti taky odůvodňují své postupy jen vírou v něco, co je prakticky neměřitelné.

  A nyní Vám popíši, jak tato moje teorie vznikla. Přivedla mě k tomu paní (asi se jmenuje Foučková?), která prý dokáže uvádět lidi do svých minulých životů. S kolegou jsme o tom diskutovali. On se považuje taky trochu za senzibila až léčitele. Tehdy jsem mu řekl, že něco podobného si dokáže vymyslet kdekdo, hlavně musí umět přesvědčit lidi, že to funguje. A jako důkaz že mu přinesu teorii, která ty minulé životy zdůvodní jinak. Ani mi to nedalo moc práce, protože od malička čtu sci-fi, zajímá mě technika atd., však to znáte. Dal jsem si jen dohromady pár věcí, musel jsem to podepřít něčím, co ještě není vědecky měřitelné (nějaké ty tachyony létají skoro v každé sci-fi) a bylo to. Ale myslím si, že ten nadsvětelný komunikační systém kolem naší planety, který se dokáže jakoby indukovat na mozky lidí je můj originál. To jsem si pak začal rozpracovávat do dalších možností a nakonec jsem zjistil, že tímto systémem by šlo vysvětlit prakticky vše nevysvětlené na tomhle světě. Jenže nejsem spisovatel, abych tuhle myšlenku použil třeba v nějaké povídce, a tak ji zveřejnil. Mně to prostě stačí k tomu, abych každého šarlatána, který na mě vyrukuje s nějakým nesmyslem, usměrnil tím, že mu vysvětlím, že je to všechno úplně jinak. A ať mi dokáže, že to není podle mého. Cha.

  A teď co si myslím o skutečné existenci mimozemských civilizací. Co zatím můžeme předpokládat? Že je vesmír nekonečný. To by mohlo znamenat, že v té nekonečnosti musí ještě někde vzniknout život i inteligentní civilizace. Jenže na druhé straně víme, že ta nekonečnost není v objemu hmoty a energie, ale v prostoru a čase. Tím se děsivě snižuje pravděpodobnost, že by se dvě vyspělé civilizace mohly potkat. Jednak se míjejí v prostoru a pak taky v čase.

  Jedině taková civilizace, která ovládne prostor a čas takovým způsobem, že pro ni nebude problémem, může navázat chtěný kontakt s jinou civilizací. Jenže taková civilizace už nebude moci být závislá na své hmotné existenci. Hmota jak známo se nemůže pohybovat rychleji než světlo. Bude muset mít zvládnutou i formu existence mimo hmotný základ, pouze v organizované energetické podobě. V první fázi bude ještě tato existence omezená hranicí rychlosti světla. Při této rychlosti je pořád pravděpodobnost setkání dvou i podobných civilizací minimální. A i kdyby k tomu došlo, tak by se nemohly takzvaně sežrat, protože by nebylo co. Jen by došlo ke splynutí energetických polí a vln.

  Pak ale v určité fázi tato civilizace ovládne i formu existence nad hranicí rychlosti světla.Tím okamžikem se přítomnost této civilizace rozšíří do celého objemu vesmíru a také se hned potká se všemi civilizacemi, které se na tuto úroveň dostaly.

  Lze jen těžko odhadovat, jestli už byl ve vesmíru čas na vznik takové civilizace a zda je to vůbec možné. Jestli k tomu došlo, tak jsou přítomni i tady a sledují nás.

  Bydlím v Č. Budějovicích, je mi 51 let, jsem povahou kutil a technik všeuměl, trochu fotografuju a jen tak normálně žiju.

  Vítězslav Foltýn nytlof@quick.cz