Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Jak předejít útoku ET

  1)ET jsou na vyšší technické úrovni než lidé, to znamená, že jsou schopni se účinně bránit a přímý útok by jistě odrazili. Následná odveta by byla jistě ničivá. Proto je lepší zaměřit se na jiné způsoby odvrácení hrozby:

  a) zjistit, co považují ET za cenný artikl a tím si platit mír ( tzv. tribut pacis)

  b) zařídit, aby lidstvo ET nestálo za vedení války, tzn. držet se dál, neprojevovat se agresivně, navázat obchodní vztahy, díky kterým si ET mohou za menší náklady pořídit to, o co by jinak museli nákladně bojovat; další variantou je silné opevnění naší sluneční soustavy, aby byl mimozemský útok jen náročně proveditelný a tudíž nevýhodný, zde ale existuje riziko, že toto opevňování ET pochopí jako přípravu k válce.

  c) v případě, že ET nemají žádný zájem o nic, co může Země nabídnout, ale obávají se hrozby útoku, ze strany lidí, by stálo za to určit ve vesmíru demarkační linii, jejíž překročení by se přísně trestalo na obou stranách.

  d) i v případě, že ET jsou technicky nad námi, je možné, že jejich společnost bude mít zranitelné místo, kterého by se dalo využít, např. spojenectví s místní formou teroristů atd.

  2) ET jsou na přibližně stejné úrovni jako lidé. V tomto případě se nabízí otázka spojenectví či příměří. Opět existuje několik variant:

  a) Vzájemná izolace omezená jen na nejnutnější komunikaci

  b) Přímá spolupráce, např. obchod se vzácnými surovinami či informacemi, tento stav je však udržitelný, jen dokud mají obě strany co nabídnout, ledaže by se do té doby tento vztah stal tradicí.

  c) "Preventivní" vojenský úder se zdá být nejjednodušší. Dal by se realizovat například bombardováním atomovými zbraněmi, které by usmrtili většinu životních forem na planetě ET, při použití např. neutronové bomby by se navíc daly zachránit i mimozemské technologie. Další variantou mohou být i biologické či chemické zbraně v případě, že ET budou mít podobnou fyziologii jako lidé. Existuje však riziko, že někdo přežije a zorganizuje odvetnou akci. I když se lidé k této variantě nepřikloní, měli by zůstat obezřetní v první fázi kontaktu, aby totéž nenapadlo mimozemšťany

  V každém případě je možné, že ET prostě budou chtít válčit, nebo to budou otrokáři, takže vojenská připravenost bude nutná v každém případě. Navíc je třeba si uvědomit, že všechno co napadne nás může také napadnout ET a náležitě se na to připravit.

  3) ET jsou na nižším technickém stupni než lidstvo. V tomto případě nám nehrozí válka aktuálně, ale je možné, že ET jednou dospějí do stavu, kdy ji budou schopni vést. To, že jsme pokročilejší v současnosti nemusí znamenat, že tomu tak bude navždy, proto je třeba jednat bezprostředně po kontaktu.

  a) zničení jejich civilizace v zárodku, jak už jsem uvedl výše, navíc je minimální riziko hrozby odvetného úderu

  b) nastolení přímé nadvlády, která neumožní získat převahu (např. se lidé mohou prohlásit bohy ET, nebo vytvořit protektorát); v tomto případě však hrozí, že ET jednou lidi svrhnou a zahájí nějakou osvobozovací válku

  c) působení na kulturu ET tak, aby se v ní objevilo co nejvíce protipokrokových tendencí (podobně jako v evropském středověku), toto řešení však jenom oddálí existenci hrozby

  d) zahájení spolupráce, tato spolupráce však nasměruje smýšlení i vědu ET jinam, než je mezihvězdné cestování (orientace na filozofii či náboženství, tato orientace navíc může být zpětně prospěšná i lidem)

  e) "vykrádání" zdrojů planety tak, aby ET nebyli nikdy schopni vybudovat nezávislou technickou civilizaci.

  Je třeba však i zvážit morální aspekt těchto akcí. Někomu na Zemi by se to nemuselo líbit a mohl by sám ET burcovat proti lidem. Proto je třeba i zvážit případné zveřejnění informací o lidské činnosti na planetě ET.

  Ondřej Šimon SimonOndrej@seznam.cz