Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Další obecné údaje

  - Architektura - kvůli stavbě těla, bude architektura staveb vedena spíše do šířky. Případné stoupání bude pozvolné. Některé stavby budou mít svislé komory s výstelkou materiálu způsobilému k zachycení pro lezení. K pohybu po městech a mezi budovami budou sloužit lanová přemostění, pojízdné chodníky a plošiny na vzduchových polštářích.

  Společnost - Budou šetrní k přírodě, a vůbec příroda bude pro ně hrát velkou roli. Vědecká činnost bude kontrolovaná. Uchazeč se zaregistruje a vystuduje vědeckou školu, po jejímž absolvování bude zařazen do státního podniku či státního výzkumného střediska. Tím je jakákoli činnost organizovanější, ale také hlídaná a zmenšuje se nebezpečí, že se nové technologie dostanou do rukou nepovolaným. Na planetě bude centralizovaná říše se správními územími zhruba v hranicích dřívějších politických uskupení. Budou zde ale též existovat nezávislé státy, které ale nebudou skýtat vzácné zdroje a jejich umístění též nebude ideální, jinak by byly říší dobyty. Bude zde též alespoň jeden stát fungující jako centrum a šiřitel náboženství.

  Náboženství - Nebude mnohobožské. Mnohobožství pojmenovává pouze nevysvětlené jevy a personifikuje je do postav bohů. S postupem technologií mnohobožství upadá, nakonec zůstává jen v podobě patronů a ochránců různých společenských skupin, cechů atd. Náboženství nebude zasahovat více jak 50 procent populace, jelikož technivizovaná společnost od mytologie a zvyků upouští, hledá vysvětlení všeho přes vědu. Půjde o víru v jakousi životní sílu, která je obsažena ve všem a řídí životy. Přírodní zaměření nepodporuje obraz nadřazené bytosti. Součástí víry bude jistý kodex pravidel obsahující zákazy věcí (na způsob 10 přikázání), které oslabují životní sílu, a tak zkracují život a absencí jejího vedení přináší neštěstí. Protože náboženství je zaměřeno vždy k nějakému cíly.

  Umění - Se bude spíše vyhýbat realistické rovině, jelikož k zaznamenání skutečnosti slouží technické pomůcky a budou se zabývat spíše abstraktní formou umění. Zaměření na přírodu dává pak tušit jisté nepravidelnosti, živelnosti. -

  Vladimír Javůrek v.javurek@centra1.cz