Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

      

    Rádiová komunikace

    Pomiňme to, že tady už jsou a monitorují, případně nám pomáhají se rozvinout nebo zničit. Řádově desítky let Země produkuje vysílání na pevných vlnových délkách (radio, televize, atd.). Toto vysílání může být viditelné z vesmíru jako jemný organizovaný šum na pozadí Slunečního záření. Toto záření se rok od roku zvyšuje. S dostatečným výpočetním výkonem se to dá odfiltrovat a později rozkodovat. Problém je, že hledání jehly v kupce sena je proti tomu snadná a dobře definovaná úloha. Vidím následující možný scénář kontaktu: 1) Objevení, že nějaké záření obsahuje organizovaný šum (už se prý stalo). Tohle se snaží SETI, ale pokud vím, tak prozkoumali jen velmi málo možnách zdrojů. Navíc se obávám, že na rozlišení toho šumu musí být přístroje mnohem citlivější a umístěné dále od Slunce. 2) Postavení výkonného vysílače (optimálně dále od Slunce, nebo využít Slunce samotné), který uvedeným směrem bude opakovaně vysílat stejnou jednoduchou zprávu na několika frekvencích. Zpráva nesmí být moc dlouhá, aby bylo možné detekovat opakování, přitom nesmí být krátká, aby bylo možné ji detekovat. Zpráva by měla obsahovat definici jazyka pro výměnu informací. 3) Čekání na reakci z druhé strany. Pozor může to trvat několik desítek let. 4) Rozkódování došlé zprávy a vytvoření odpovědi. Odpověď již může být komplexnější. Další reakce záleží na obsahu zpráv. Základní problém vidím v tom, že Země se snaží jen málo o splnění bodu 1. Předpokládejme tedy alibisticky, že bod 1 splní jiná civilizace. Možná ho už splnila, jen jsme její vysílač postavený v bodě 2 ještě nezaregistrovali, nebo jeho záření k nám ještě nedospělo. V každém případě má cenu sledovat časové anomálie záření hvězd (z našeho úhlu pohledu to bude záření hvězdy). Zejména pokud dokážeme najít část spektra, kde se něco opakuje. Nadějné by mohly být některé quasary - rudý posuv u nich překračuje rychlost světla. Nemohl by to být vysílání jiné civilizace, která chce upoutat naši pozornost - neměli bychom jim poskytnout nějakou odpověď?

    Martin Heisler martin.heisler@gmail.com