Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Přišli a potlačili technologický rozvoj

  Civilizace, která objeví planetu s myslícími bytostmi jsoucími na cestě k technologicky orientované civilizaci, se ocitne před zásadním dilematem: Na jedné straně je zde riziko vzniku "dalšího kohouta na smetišti", na straně druhé je to signál, že někde za humny prozkoumané části vesmíru se nachází s největší pravděpodobností civilizace vyspělejší, za limitem poměrně snadné zlikvidovatelnosti. První aspekt nutně povede ke snaze toho "dalšího kohouta" včas "zaříznout", než začne s objeviteli soupeřit o kousek galaktického smetiště. Ten druhý velí k tomu, aby ono "zaříznutí" bylo provedeno pokud možno diskrétním způsobem. Zejména v případě, že se nově objevená planeta bude nacházet na hranici využívané sféry, bude nezanedbatelné riziko, že případný nový příchozí z opačné strany objeví planetu se stopami násilného zničení tamní civilizace a okamžitě se připraví na nekompromisní střet s tím, kdo to provedl.

  Co největší diskrétnost postupu by byla ještě naléhavější v případě, kdyby kontaktující hvězdná civilizace nějaké styky s dalšími civilizacemi měla a hrozilo riziko, že jejich případná "inspekce" ve sluneční soustavě by vedla v případě průkazu nějaké nekalosti k nekompromisnímu silovému zásahu.

  Lze očekávat následující postup:
  Potlačení "nejnebezpečnějších" center civilizačního vývoje, kde byly nastartovány procesy, vedoucí po čase k průmyslové revoluci (nebo nějaké její analogii v historii nepozemžťanů). Tedy "omezená jaderná válka", případně použití jiných typů ZHN proti těmto "beznadějně civilizovaným" centrům.

  Snaha omezit technologický rozvoj v centrech na nižším stupni vývoje prostřednictvím ideologického ovlivňování "ideologická infiltrace", "diverze". Takovýto kontakt by mohl proběhnout i pomocí přístrojů - robotů zhruba humanoidního vzhledu (tj. jejich podoba by nemusela mít s podobou kontaktujících EBE nic společného).

  Snaha rozšířit mocenský vliv takto infiltrovaných center na co největší část planety, aby už sama, "samospádem" potlačovala případná další (přehlédnutá, nově vzniklá) ohniska civilizačního rozvoje.

  Dva posledně uvedené body jsou v určitém rozporu: Předpokládají poskytnutí logistické podpory při konkrétních akcích, případně poskytnutí takových technologií, které si kontaktované civilizační centrum s jistotou neudrží, natož aby je dále rozvíjelo.

  Následoval by občasný "dohled" nad tím, zda se vše vyvíjí "správným" směrem.

  V historii Země můžeme najít náznaky, že během vývoje lidstva v posledních tisíciletích došlo k ovlivňování zhruba sledujícímu takovýto scénář. (Takže ne Dänikenovští "hodní" mimozemšťané, ale škůdci.) Kandidáty na takové záškodnické produkty mimozemšťanů jsou především velká monoteistická náboženství - iudaismus, křesťanství a islám.

  Jan Šimůnek aspergill.scifi@centrum.cz