Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Skepse je zbytečná

  Neuvažoval bych o kontaktech s jinou než technickou civilizací. Taková společenství buď o kontakt nemají zájem, dokonce se mohou maskovat, nebo na ně nemají prostředky, nebo kontaktují svými prostředky podobně schopné civilizace. Tedy třeba i nás, pokud v budoucnu dospějeme tak, že techniku, resp. hmotu odvrhneme, nebo aspoň potlačíme jako nepotřebnou brzdu dalšího rozvoje. Ale taková civilizace bude tak nepodobná naší současnosti, že dnešní úvahy nebo dokonce scénáře budou zcela nepoužitelné (asi jako kdyby jeskynní člověk přemýšlel jak vyřešit automobilové zácpy na začátku prázdnin).

  Navzdory skeptikům si myslím, že šance na setkání s technickou civilizací je, že doba života civilizace nemusí být tak krátká, jak se nám dnes zdá z historie naší Země. Problémem může být rozdílný stupeň vývoje (i v takové formě jak nám to ukázaly některé díly StartTreku apod.) Přesto si troufám tvrdit, že předpokládat násilnosti vyššího druhu inteligentnějších bytostí vůči nižším (třeba nám) je zbytečně pesimistické. Vždyť jak bychom se zachovali my, kdybychom našli nějaké jiné tvory v dosahu? Lidé by se je asi pokusili využít, což sice může vést k jejich zániku, ale zlý úmysl by to určitě nebyl. A proč nepředpokládat, že když někdo dospěje technicky na možnosti intragalaktického pohybu, nebude vnitřně dál než naši "hrabiví kapitalisté"?

  Pokud jde o formu mimozemšťanů, mám malé znalosti biologie a vlivu prostředí, zdá se mi, že i tvůrci scifi se málo zaobírají vlivem gravitace. Planet i obyvatelných pro nějakou formu života může být mnoho, ale jejich přitažlivost se liší v řádech. Sice se zdá pravděpodobné, že kdo zvládne cestování na velké vzdálenosti, aniž by zcela rezignoval na svou fyzikální (hmotnou) podstatu (aspoň při běžném životě - před startem a po dokončení cesty), měl by si s touto silou poradit (zdá se, že tato prazákladní síla může s nějakým časově rozumným způsobem cestování po galaxii souviset), ale stejně má gravitace zásadní vliv na stavbu těla a následné projevy (třeba druh pohybu). Takže si myslím, že k případnému fyzickému kontaktu dojde někde mimo planetu (Zemi), v jaksi gravitačně neutrálním prostoru.

  Jan Gruber gruber.j@gmail.com