Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Scénář typu zašlápnutý šváb

  Motto příspěvku:
  „Člověk zašlápne švába bez váhání. Nezajímá se, zda k němu ten zaostalý druh přilezl s vizí vzájemné spolupráce.“

  Jsou nám bližší než se zdá. Bohužel:

  K vývoji situace: Průzkumné lodě jsou sestřeleny a lidé na orbitu toho do začátku moc nezjistili. Zdá se, že jde o „ocelovou planetu“. Robot všude kam se podíváš, bez známky jakéhokoli tvůrčího intelektu, byť umělého. Zatím musí někdo stát!

  Původní ekosystém planety je v ústupu před vysokým stupně industrializace. V podstatě je veškerá fauna a flóra soustředěna jen do malých, uměle vytvářených a striktně oddělených prostředí, ne nepodobných našim zoologickým zahradám. Vyspělá technika je před námi o pěkný kus ve všech směrech, sekci „zbraně“ nevyjímaje.

  Až později se ukáže, že za robotickou armádou nestojí počítačový centrální řídící mozek, jak se zprvu domníváme, ale podivné společenství sjednocených vědomí („Hlasy odnikud“). Tato forma života byla kdysi velmi podobná nám lidem. Je to však velmi dávno. Prošli ve vývoji obdobím genetických úprav, později v honbě za dokonalostí kromě genetiky těla objevili i genetiku duše. Podařilo se jim uvolnit vazbu vědomí na tělo a tím dosáhnout stavu, který lidé nazývají s oblibou nesmrtelnost. Nakonec splynula vědomí jednotlivců celého společenství do jednoho společného vědomí. Komunikace mezi lidmi na orbitu a tímto společenstvím není snadná, ale na své úrovni postačí plně k tomu, aby lidem bylo sděleno ultimátní rozhodnutí o jejich celkové eliminaci.

  Snaha o vyjednávání - zbytečná, nemáme co nabídnout.

  Odpor - vzhledem k technické vyspělosti protivníka bez šance na úspěch.

  Vše se zdá ztraceno paradoxně právě proto, že tato entita je ve svých zásadách a postupech tak lidská. Naše rasa, tak jak ji známe dnes, nakonec zcela nevymírá díky podivné nostalgická vazbě společenství na minulost. Díky „nařízení o ochraně druhů“ přežívá několik stovek lidí v zajetí. Pro potřeby výzkumu? Nikoli. Jen tak pro zajímavost.

  Milan Březina MilaBrezina@cpoj.cz