Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Neutralita ve válce ET

  Pochybuji, že v budoucnosti někdy nastane startrekovská idyla jednotného lidstva, nebo jiného druhu. Proto je třeba předpokládat, že v okamžiku kontaktu se lidé setkají s druhem, jehož všichni členové budou patřit ke stejnému "národu". Je sice možné, že tomu tak nebude, ale tuto variantu nepovažuji za pravděpodobnou. Je tedy i určitá šance, že naše loď přiletí v okamžiku války. Nastává tedy otázka: "Jak se zachovat?". Podle mého názoru je jediným řešením distancovat se od veškeré intervence. I když by možná byla posádka v pokušení pomoci jedné ze stran a tím si ji po skončení války naklonit, není nejmenší šance, jak zjistit, komu vlastně pomoci (představte si, že by nás na jaře roku 1945 navštívili mimozemšťané s velmi vyspělou technologií a ihned se vydali na pomoc Hitlerovi, protože z jejich pohledu bez znalosti historie by Německo čelilo útokům ze všech stran), nehledě na možné odvetné akce druhé strany, které by mohli mít za následek zničení lodi. Optimálním řešením by bylo počkat s kontaktem na konec konfliktu, nebo vyhledat nezúčastněnou stranu, což ovšem vyžaduje dobrou znalost jazyka domorodců.

  Za maximální přípustný způsob intervence považuji nabídnout se, jako prostředník při vyjednávání, což by vyžadovalo důkladnou přípravu spojenou s prozkoumáním historie a současné situace na planetě. Výprava by proto měla proto zahrnovat i politology a historiky, je možné, že podobná situace nastala někdy i na Zemi a tehdy by se rada, pokud o ni někdo bude stát, domorodcům určitě hodila. V tomto případě je ale třeba dávat pozor, aby se lidé, coby prostředníci nedostali do situace připomínající Mnichovskou zradu, to by také mohlo trvale zmařit všechny snahy budoucí přátelství obou civilizací. Další nebezpečí spočívá v klidu zbraní, vynuceném mocenskou vyrovnaností obou soupeřů. Obě strany by se mohly obávat, že přílet cizinců vychýlí rovnováhu sil v jejich neprospěch a mohly by se pokusit výpravu zničit, zvláště v případě, že odmítne spojenectví s nimi. Pochybuji, že někdo bude věřit v neutralitu lidí. Jediné řešení, které mě napadá, je držet se dál a mít se neustále na pozoru před útokem. Zároveň považuji za velmi scestné poskytovat "politický azyl" komukoliv. Pominu-li možná rizika sabotáže či kontaminace lodi, hrozí nebezpečí, že úkryt na lodi by našli místní teroristé, nebo zločinci.

  Na závěr bych chtěl dodat, že příklady podobného vměšování známe i z naší historie, například válka ve Vietnamu. Rozhodně nesouhlasím s vojenskou intervencí a lá Stargate, či jiné sci-fi, kde je na všech planetách důkladně hájena demokracie, i když je šance, že tam nikdy nic takového neměli. Vím, že jednat bez zasahování bude velmi obtížné, ale vidím to jako lepší variantu, než se zaplést do zcela zbytečného konfliktu, nebo si místo spojenců získat nepřátele.

  Ondřej Šimon SimonOndrej@seznam.cz