Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Starý dluh

  Když v roce 2021 vstoupila na oběžnou dráhu země cizí kosmická lod, ukázalo se že všichni ti vědci a snílci kteří tvrdili že kontakt s cizí civilizací bude obrovským impulsem pro rozvoj pozemské techniky měli pravdu, nikdo bohužel netušil jak trpká ta pravda bude.

  Zpočátku probíhal kontakt přímo vzorově, jako v těch nejrůžovějších scénářích. Objev obrovského meteoru vysílajícího silné rádiové pulsy mezi oběžnou dráhou neptuna a pluta vyvolal světovou senzaci, brzy bylo jasné že pulsy nejsou nahodilé a meteor je ve skutečnosti vesmírná lod. Nejlepší mozky planety se daly do luštění zprávy návštěvníka a sestavování pozemské odpovědi, nejvýkonnější superpočítače x_té generace jim v tom vydatně pomáhaly. Na celém světě zavládl poprvé v historii mír nebo aspon příměří. Vlády vyspělých zemí doufaly ve výhodné obchody které jim umožní znovu upevnit své vedoucí postavení v planetárním měřítku. Chudé země doufaly v mimozemskou pomoc proti těm bohatým.

  Zpráva mimozemštanů byla rozluštěna neobyčejně brzy a zněla: neobtěžujte se s luštěním naší zprávy naše myslící stroje právě rozluštily tu vaši.
  Když se gigantický létající talíř bezhlučně snesl nad americkou metropoli nadšení ve městě neznalo mezí, v ulicích stály davy lidí a mávaly americkými vlaječkami, zločinnost v tu chvíli poklesla téměř na nulu. Nadšení se ale zdaleka nevyrovnalo šoku který nastal po zaznění nesmírně zesíleného poselství v plynulé angličtině, které mimochodem někteří přirovnávali k hlasu z nebes. Poselství znělo přibližně takto:

  Vážení pozemštané jelikož k dnešnímu dni nebyl uhrazen váš povinný příspěvek při vstupu do galaktického klubu rozumných bytostí ve výši jednoho tisíce tun olova nebo jiného těžkého kovu který jste byli povinni dopravit nejpozději k 21. říjnu 528 vašeho letopočtu na oběžnou dráhu planety pluto, kterýž po přičtení ůroků z prodlení soudních výloh a bolestného činí dnes přibližně jednu třetinu hmotnosti všech těžkých kovů nacházejících se na Zemi. Jelikož jste na upomínky nereagovali a k soudnímu řízení na alfě-centauri se nedostavili soud rozhodl ve vaší nepřítomnosti o exekuci planety Země. Jako náhradní místo pobytu vám bude přidělena jedna z planet z přiloženého seznamu nacházející se v okruhu do jednoho tisíce světelných let od země. Jelikož naši pohledávku uhradila rasa humlediánů jejichž kosmická flotila dorazí k zemi k datu 2134 k tomuto datu jste povinni zemi vyklidit vše podle platných směrnic intergalaktické unie.

  oté létající talíř shodil několik milionů propagačních letáků intergalaktického společenství a zmizel ve vesmíru.

  Mirek Bulava grrhuf@seznam.cz