Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Únos a dorozumění

  Výsadkové čluny byly sestřeleny protileteckou obranou, nevím proč. Mám považovat jejich jednání za agresi? Mám tu vyspělou civilizaci, která by pravděpodobně nějaký druh vysílání zachytila, ale pravděpodobně by nerozuměli. (Možná kdyby se naznačila obecně a vědecky, ve vysílání, nějaká útočná technologie a naznačila se negace - ukázání mírových myšlenek, ale výsledek by byl nejistý.)Potřebuji co nejvíce informací, vysílám dálkově ovládanou sondu se senzory ke kraji dosahu protivzdušné obrany a prozkoumám okolí a povrch planety (to hlavně optickými senzory, teleskopy).

  Najdu stopy po konfliktu s agresory ze stanice, tzn. 1 až 3 místa výbuchu atomové bomby. (takové číslo, protože disponent takovými zbraněmi jako atomové bomby má dva možné úmysly, za prvé vyhlazení, ale poté by byla planeta k nepotřebě nebo za druhé vyjednávání, hrozba a nátlak. V takovém případě bude demonstrovat sílu. Ne moc, ale dostatečně silně.) Zjišťuji tím, že znají nukleární technologii.

  Pravděpodobně vyšlou loď aby zjistila co je sonda zač a zda není útočným zařízením. Nebudou chtít příliš riskovat a tak to bude jen malá loď. Pokusím se loď zadržet a dostat se do kontaktu s posádkou. Nepoužiji zbraně, to by byla přímá agrese. Nejlepšími možnostmi se mi jeví za

  A: využití silných magnetů, které má moje loď pro zachycení trosek a menších asteroidů kvůli geologickému průzkumu, abych si přitáhnul jejich loď. (Nebezpečí, že tah jejich motorů překoná sílu magnetů). V případě neúspěchu použiji možnost za B:

  výsadkový člun dostihne loď a připevní se k ní. Výsadek vnikne dovnitř a omráčí posádku omračovači (např. zvukovými, elektrickými či jinými). Tým dostane jejich loď i s posádkou na mateřskou loď. Sestavím tým specialistů kteří budou pracovat na dorozumění se (biologové, psychologové, sociologové, lingvisti).

  Na jejich planetě to pravděpodobně berou jako útok, ale nevědí co máme za možnosti a technologie. Takže vzlétne ozbrojená flotila, armáda bude uvedena do pohotovosti, ale nezaútočí. Po probrání bude jejich posádka mluvit o všem mezi sebou. Mí specialisté mají tedy data k práci.

  Jsme omezeni časem, nesmí nám totiž umřít hlady či žízní. Nemůžeme jim dát naše jídlo, nevíme jestli není pro ně toxické. Ale voda je všude stejná, tu jim dáme. Tím si možná získáme alespoň trochu důvěru posádky.

  Na planetě budou asi zmateni. Odešlou záznam projevu svého vládce či zástupce. Pustím záznam zadržené posádce. Demonstrativně jim ukážu funkci našeho video-nahrávacího zařízení. Nahraji je, a jejich případná slova, že jsou v pořádku a odešlu to na planetu. Pravděpodobně dostanu nějakou odpověď. Ta již ale není důležitá, kontakt je navázán.

  Nechám vytvořit obrazovou simulaci našeho příletu na planetu a vzájemné setkání bez konfliktu. Odešlu na planetu. Oni odešlou obraz z konfliktu s agresory z nukleární stanice a simulaci našeho příletu a ničení planety. Odešleme znovu simulaci s mírovým setkáním a simulaci jak ničíme onu stanici (tím vyjádřím nesouhlas s konfliktem. Odešlou simulaci ukazující setkání lodí ve vesmíru a přechod posádky zadržené lodi od nás k nim.

  Odešleme to samé mi jim - souhlasíme. Odešlu simulaci setkání a jednání na naší lodi. Odešlou to samé - souhlasí. Přiletí do naší blízkosti jejich loď. Naložíme na výsadkový člun jejich posádku a odvezeme ji k nim, kde naložíme jejich delegaci. První přímá komunikace za mírových podmínek je dosažena…

  Tomáš Javůrek v.javurek@centra1.cz

  (Popis mimozemšťanů a jejich společnosti (úvod))