Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Dvourucí čtyřnožci

  Společnost - Jako každá vyspělá civilizace budou i zde cyklické přechody mezi demokracií a částečnou nebo úplnou despocií (demokracie přináší dlouhé rozhodování, jsou časy kdy společnost chce rychlá rozhodnutí, pevnou ruku atd., např. v období válek) Kvůli ne tak dávnému konfliktu s agresory z nukleární stanice bude při příletu společnost sjednocená a vláda centralizovaná a despotická, pravděpodobně vláda jediného jedince. Přestáli konflikt s agresory, tedy pravděpodobně vyhráli, takže byli pod vedením absolutistické vlády úspěšní. Vláda bude mít tím pádem silnou podporu. Hlasy o změnu vlády nebudou nebo budou slabé. Despotické vládnutí potom přináší rychlé přímé rozhodování, ne vždy podřízené názoru většiny, což se projeví při kontaktu. V případě, že od konfliktu minulého uplynula již delší doba můžou být přítomny ještě menší vládní orgány ve stylu parlamentu či sněmu, jež ale nebudou mít příliš moci

  -

  K životu společnosti - Produkty výroby budou odesílány do státního skladu a výrobci budou přičteny na účet body. V případě větších výrobních uskupení půjdou body na konto firmy a ta je bude přerozdělovat zaměstnancům. Když si někdo něco koupí bude mu podle identifikačního čipu, který bude mít každý od doby po narození, z jeho konta systém body zase odčítat. Každý výrobce, každá firma a vůbec každý občan bude mít za úkol každý rok odevzdat určité množství bodů, výroby státu, či jít na určitý čas pracovat pro stát.

  Rasa - Budou suchozemští. Vodní civilizace je totiž omezená nutností převozu vlastního prostředí, a navíc vzhledem k Archimedovu zákonu mají vodní plavoucí jedinci tendenci nepoměrně zvětšovat velikost vzhledem k mozkové kapacitě. Budou mít čtyři končetiny kráčivé kvůli lepší stabilitě a dvě končetiny manipulační. Budou větší než 1,5 m, ale určitě menší než 2,5 m. Kdyby měli více dosahovali by špatného poměru velikosti a inteligence. Jejich hlava bude umístěna vpředu a bude obsahovat optické, zvukové, pachové a chemické receptory. Chuťové receptory jsou nevýhodné, vedou k vybíravosti. Hlava bude obsahovat menší nervový shluk buněk zabývající se informacemi z receptorů, aby nervová dráha nebyla dlouhá, tento "malý mozek" ale bude ještě napojen na "větší mozek", který bude pod hřbetem v těle. Má zde více místa a větší ochranu. Hřbet bude kryt tělním pancířem. Budou to všežravci. Je potřeba část charakteru dravce, je to motor ženoucí tvora dopředu. Motor může zajistit i přítomnost predátora, ale na jisté úrovni vyspělosti by pak už nepředstavoval nebezpečí nebo by byl též inteligentní a pravděpodobně by býložravce odstranil či utlačil do pozadí. Budou gonochoristí (oddělené pohlaví). Půjde o dvě pohlaví. První pohlaví bude jíst a až bude mít dost nadbytečných živin vyšle pachový signál (nebudou tvořit stálé páry) a "snese" kožnatý obal, jež bude obsahovat živiny ale též samičí pohlavní buňky. Na pach se dostaví jedinec druhého pohlaví s dozrálými samčími buňkami, který zavede do kokonu vlastní samčí buňky. V tomto kokonu proběhne vývin. Po "vylíhnutí" budou mít plně vyvinuté tělo a "menší mozek", ale ne plně vyvinutý "velký mozek" Komunikace mezi nimi bude probíhat přes zvuky o různé tónině a výraznosti doplněné někdy fyzickými gesty. Nebude to příliš kosmicky rozpínavá rasa, jelikož bezpečnost kokonů pro ně bude prioritou, jejich ohrožení pro ně bude psychicky nepřípustné a kosmický prostor je jak známo nebezpečným místem. Nicméně samozřejmě, že prostředky vesmírného cestování mít budou. Ve fázi mimo starání se o kokon či stavu těsně před utvořením kokonu nemají problém. Ale přirozené zaměření je povede jiným směrem, a tak technologie mezihvězdného cestování mít nebudou. Motory vesmírných lodí tak pravděpodobně ponesou technologii atomové energie, kterou očividně znají.

  Dodatek - Protivzdušná obrana, která sestřelí výsadkové čluny, bude umístěná na zemi, a ne ve vesmíru. Přináší to výhodu vzájemného krytí a lepší možnost globálního pokrytí při co nejmenším počtu. Bude se jednat pravděpodobně o něco na způsob raketových systémů, jelikož jsou technologicky a energeticky nenáročné a jejich jednoduchost umožňuje i poměrně nerozměrné mobilní verze.

  Tomáš Javůrek v.javurek@centra1.cz

  (pokračování)