Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Jak počítají kosmoni

  Na tranzitní planetě jsou u zařízení na výrobu mandorly (dokonalejší umístění vědomí, viz zde) pro člověka na první pohled podivné a nesrozumitelné obrazce. Také kupodivu jakési ručičkové hodiny z velkým množstvím ručiček. Po bližším přezkoumání zjistíte, že jeden druh symbolů vyjadřuje čísla. Čísla nikoliv číslice. Jakékoliv číslo, dokonce i fyzikální veličina konkrétní hodnoty jsou vyjádřeny jediným, naprosto přesným znakem. Číslo vypadá jako soustředné kruhy z různě rozmístěnými tečkami a čárkami v mezikružích. Po bližším přezkoumání zjistíte, že je to dvanáctková soustava a v jednotlivých kruzích od středu jsou násobky jednotek, dvanáctek, 144, 1728, 20736. Pro dokonalou představu zapomeňte na desítkovou soustavu. Matematické operace s těmito znaky jsou také zajímavé, výpočet je prováděn překrytím znaků přes sebe a příslušným přesunem v případě shody řádu nebo přetečení do vyššího řádu. Hodiny nejsou hodinami ale číselným displejem.

  Pro zajímavost doplňuji, že prostor má tři osy s dvěma orientacemi 3*2=6 a osy mají dva spiny (2*6=12), stejně tak jako se vyskytují kvarky v 6ti různých typech a celkem s antikvarky tak existuje 12 "stavebních kamenů", pomocí kterých můžeme poskládat všechny hadrony. Existuje šest typů leptonů a ke každému z šestice leptonů existuje partner z antihmoty – antilepton, takže taky dvanáct.

  Pochopení zaznamenaných myšlenek je mnohem složitější. Obrazec připomíná soustavu různě přerušovaných soustředných kružnic mezi které jsou v některých místech vloženy další menší přerušované soustředné kružnice a nepřerušované (to jsou čísla). Zajímavé je že se větší přerušení (nebo spíše nedokončení) kružnic nejčastěji objevují v poloze před 0 stupňů, kde je to téměř vždy plné. Obsah sdělení je v obecnějším pojetí (anotace či rychločtení) je patrný při pohledu na celek. Chcete-li pochopit detail musíte příslušnou část obrazce zvětšit aby jste viděli jeho podrobnější strukturu. Celé obrazové vyjadřování je založeno na kategorizaci pojmů a zřejmě se vyvinulo z nějakého druhu písma podobného tomu, který na zemi používají Japonci a Číňané. Vyjadřování tedy není pomocí písmenek a slov, ale pomocí konvencí při zobecňování a konkretizaci pojmů.

  Nákres:

  (Po kliknutí si stáhnete do nového okna celý nákres, toto je výřez.)

  To jsou ta čísla, písmena neexistují. Do středu je vepsán znak zobrazované hodnoty. Ke kontaktům s kosmony dochází, ale kontaktovaní o tom raději nemluví. Znáte snad nějaký jiný důvod proč na Zemi někdo rozšířil dvanáctkovou soustavu? Pravda, ve východní asii se občas narodí dítě s šesti prsty. Zkuste s těmi obrazci čísel například sčítat či násobit, je to mnohem jednoduší než v desítkové soustavě, konverze na dvojkovou je také jednodušší. Co se týče tedy "písma" je to složitější, je to vždy jeden "text" jeden obrazec. A některé obrazce jsou dost velké. V každém případě jsou z tohoto hlediska zajímavé klasické čínské znaky které jsou dále rozkreslovány. Hru "go" musel taky vymyslet někdo, kdo věděl o čem to je, protože fáze joseki jsou shodné s částmi obrazců. Zatím jsem neviděl na Zemi hrát trojrozměrné "go" , ale je to síla. Navrhuji vyzvat prostřednictvím W-S k vytvoření SW na trojrozměrné "go". Nebo to možná už existuje, nevím.

  Další info viz příspěvek Lidé-kosmoni-pole

  Ivo Vašíček virezerva@seznam.cz