Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Obecné údaje (upřesnění)

  Rasa - Jmenují se Sextové (dle šesti končetin)(jeden Sext). Protože se dorozumívají zvuky není pro lidi minimálně jednoduché ne-li nemožné používat jejich označení pro sebe sama, a tak si patrně vymyslí jméno vlastní založené nejspíš na prvním dojmu, který bývá většinou vizuální.

  Manipulační končetiny budou umístěny vepředu nad předními kráčivými končetinami. Budou mít za základ makadla s klepítky, kde se klepítko rozčlenilo do 6 svěracích spárů s klouby. Končetiny kráčivé jsou zakončeny do špičata, ale nesou na konci nohy navíc deseti centimetrový dráp nervově ovladatelný, zatínatelný pro pojištění úchytu nohy na povrchu. Umožňuje lezení po některých svislých površích.

  Oběžná dráha planety se bude podobat spíš kruhu než elipse, ale samozřejmě to kvůli Keplerově zákonu oběžných drah elipsa bude. Kvůli zvýšené "kruhovosti" je jasné, že planeta bude blíže u hvězdy, která bude menší než naše, ale těžší a výhřevnější. Což znamená pro život rasy teplejší stálejší podnebí, které nahrává nebo chcete-li je příhodné pro plazy a hmyz. Teplé stálejší podnebí, s dostatkem vody v oceánech pak vede ke vzniku rostlinných pralesů (viz. pozemské okolí rovníku a blízkých rovnoběžek), které jsou ideálním místem pro rozvoj hmyzu všech forem. Rasa tedy bude hmyzího původu.

  Poloha planety též souvisí se zabarvením příslušníků rasy. Čím světlejší tím lépe světlo/teplo odráží, čím tmavší tím lépe ho pohlcuje. Kvůli poloze planety bude jednou složkou zabarvení těla bílá, kvůli maskování v pralesích hnědé (kmeny stromů, křovin a zdřevnatělých částí starších rostlin).V teplých letních měsících bude zabarvení béžové a v zimním chladnějším období budou zabarvení ještě více do hněda. Hnědší budou též jedinci žijící trvaleji pod vegetačním pokryvem, pod stínem pralesů.

  Kokony se rozmnožují kvůli jejich výhodám. Při úmrtí matky nemusí umřít plod, pokračování rasy je tedy jistější. Při vývinu není nutná stálá přítomnost někoho. Kokon se dá přenášet a schovat. Navíc plod tak matku při vývinu neomezuje v činnostech.

  Planeta - Planetu budou lidé nazývat Florana. Dominace a rozmanitost flory je pro to dostatečným důvodem. Stejně jako je naše planeta "Modrá", jde tady o "Zelenou planetu".

  Bude blíže ke hvězdě než Země, a tak je dráha méně protáhlá než u Země. Asi 60% povrchu tvoří souš, zbylých 40% moře a oceány. 63% souše tvoří pralesy, 5% pouště, 16% step, 11% horská pásma, 5% je rozděleno mezi menšinové úkazy povrchu.

  Společnost - Stran opozice: Záleží na tom, jak dlouho po konfliktu se stanicí se setkání odehrává. Jestli je to v řádu měsíců, tak je mým názorem, že davová euforie nad vítězstvím neumožní opozici, utvořené nejspíš z vládního uskupení minulého režimu, rozvinout svůj vliv a zbrojit tak proti vládci, který je k tomu vítězství dovedl. Na druhou stranu pokud se jedná o časovou proluku v řádu let, nic nebrání opozici obnovit koloběh přetahování se o moc. Navíc běžné obyvatelstvo nebo chcete-li lid má od přírody sklon k zapomínání. Styl vlády je povětšinou nezajímá, koneckonců každý chce prosperovat hlavně sám za sebe.

  Jsem si jist, že opozice by kontakt s neznámými návštěvníky uvítala, ale vzhledem k možnostem komunikace dvou odlišných ras není dle mého názoru pravděpodobné, že by měla přístup k styčným bodům kontaktu a ještě k tomu nepozorovaně lidi kontaktovala bez povšimnutí nějakého přívržence aktuální vlády. Od aktuální vlády se dá navíc čekat, že si opozici bude hlídat. A případné špehy opozice budou špehovat zase špehové vlády. Navíc nejpádnějším argumentem proti kontaktu lidí s opozicí je neochota z naší strany. Přece jenom potkali jsme první cizí rasu a nechceme s ní ztratit kontakt či si ji znepřátelit. Jistější směr je přece jenom jednání s uskupením jež je u moci. A kdyby to nevyšlo, nechtěla by po uchopení moci opozice stejně nás, abychom ji pomohli upevnit moc? Občanská válka je dle mého názoru věc nereálná. Spolupráce s přátelskou cizí rasou (námi), navíc utuží obraz silné a schopné vlády v očích lidu.

  Tomáš Javůrek v.javurek@centra1.cz

  (Popis mimozemšťanů a jejich společnosti (úvod))