Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Temná masa

  Snědí nás mimozemšťané? Možná nás už jedí!

  Pro samotný začátek hry doporučuji sestoupit ke kořenům problematiky Kontaktu. Sem by měla patřit i otázka "velkého ticha". Možná nezajímavou, ale podstatnou je rovněž otázka: Čto eto takoje "Kontakt"? Nikoli technicky, ale vůbec samotný pojem. Nyní jen nadhodím, že Kontakt je buď pasivní (my jsme kontaktováni), nebo aktivní (my kontaktujeme). Pro další rozbor uvažuji Kontakt pasivní.

  K mému vstupu do workshopu dnes házím do placu tuto myšlénku: samotný okamžik Kontaktu je typický přechodový jev. Před bodem Kontaktu je jeho intenzita logická nula, po něm jedna. Na časové ose přitom běží miliardy let. Pravděpodobnost, že ke Kontaktu dojde v roce 2006 občanského kalendáře je nepatrná. Mnohem větší pravděpodobnost je, že za á ke Kontaktu dosud nedošlo, za bé, že ke Kontaktu již došlo. Součet těchto pravděpodobností je stoprocentní jistota.

  á) Pokud jsme nebyli doposud kontaktováni ("my" = planeta Země v biotické fázi, to je asi v posledních třech miliardách let), nebudeme pravděpodobně kontaktováni ani v budoucnu ("budoucnost" = asi pět miliard let další existence Země jako astronomického objektu).

  Tuto možnost zatím dále nerozvíjím, protože při ní ke Kontaktu (ve smyslu "setkání") s vysokou pravděpodobností nedojde.

  bé) Pokud jsme již byli kontaktováni (a nevšimli jsme si toho), je pravděpodobnost opakovaného kontaktu vysoká.

  Z tohoto myšlenkového experimetu vyvozuji tyto závěry, (které byly již mnohokrát v příslušné literatuře použity):

  1) Budoucí Kontakt bude založen na informacích z minulého Kontaktu.

  2) Jsme možná monitorováni (viz A.C. Clarke, Hlídka).

  3) Budeme osloveni podle našich technických možností, v nějakém nejrozšířenějším formátu (viz ACC, Rajské fontány).

  4) Jsme možná nejen monitorováni, ale i užíráni.

  Jan Kovanic Jan.Kovanic@seznam.cz