Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Ideální světy

  U úvah o mimozemské civilizaci a náboženství mi často chyběla jedna možnost - a to že jejich náboženství odpovídá realitě. Nemám na mysli to, že by objevili "pravou víru" - mohou být ale technicky zdatní natolik, že své víře přizpůsobí okolní vesmír.

  Pokud totiž nejsou nadsvětelné cesty možné, je pro civilizaci z krátkodobého úhlu pohledu asi nejjednodušší využívat zdroje vlastní soustavy, zejména solární energii, a věnovat se spíš zvyšování vlastního blahobytu. Cesty mimo její hranice jsou náročné a ekonomicky se obvykle jen obtížně vracejí, zvlášť počítá-li se doba letu na desítky a stovky let. Dá se čekat, že namísto realistů a hédoniků okolní vesmír začnou kolonizovat idealisté, odštěpenecké fundamentalistické skupiny, hledači vlastních rájů a podobně. Takoví, kteří mají dost vlivu na vytvoření vlastní "lodi" a z nějakého důvodu je jim okolní společnost těsná.

  Má-li vesmírné cestování svou danou podsvětelnou mez, nabízí víc možností výzkum sebe sama - biologie, psychologie, AI atd. Je možné si představit vysílání nepříliš nákladných "kolonizačních kapslí", které na cílovém místě po dlouhém letu vytvoří třeba geneticky přizpůsobenou a kulturně předprogramovanou "ideální společnost" a AI komplex, který ji bude udržovat. Ideální společnost se bude chtít ideální svět - je k tomu naprogramována - a nebo ji budou hlídat "božské" kontrolní mechanismy.

  Řada jich asi zanikne, ale některé se ujmou a vytvoří cosi jako novou civilizaci. Ty nejúspěšnější se nakonec mohou od svého "naprogramování" odchýlit běžnou evoluční cestou a časem v nové soustavě vzniknou noví nespokojenci. A nebo se opět v souladu s přirozeným výběrem nejvíc rozšíří "ideální" světy sekty, která má za jeden ze svých hlavních předprogramovaných principů šíření svých věřících po vesmíru. Ale podsvětelná rychlost neumožňuje rychlou správu velkých říší a ty se budou opět štěpit.

  Vesmír nakonec může být velmi pestrým místem. Ať už půjde o mimozemskou civilizaci nebo nové a nové "odcizené" kmeny lidstva.

  Jan Pohunek prebral@seznam.cz