Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Protiletecká obrana

  Trochu zvláštní je fungování jejich protiletecké obrany. Pokud jde o vysoce rozvinutou civilizaci, která už byla dřív napadena, dalo by se čekat i zničení mateřské lodi. Kapitán z toho, že mateřskou loď nikdo nenapadl, může usuzovat, že jen o "narušení vzdušného prostoru".

  Prvořadým cílem teď asi je přesvědčit mimozemšťany, že mateřská loď nepředstavuje hrozbu. Dá se očekávat, že se obě civilizace spolu zatím nedovedou domluvit, bylo by ale možná vhodné pokusit se druhou stranu alespoň nějak zaujmout. Tedy třeba vysílat vcelku banální informace, nějaké matematické hříčky, telenovelu, prostě cokoli, co bude přinejmenším vypadat jako pokus o komunikaci a neprozradí nic strategicky významného. Pokud se loď teď stáhne, bude to spíš působit dojmem neúspěšného útoku.

  V této fázi tedy obě strany začínají sbírat informace. U vysoce vyspělé civilizace bych se příliš nebál toho, že budou něčím uraženi, i oni budou nejspíš chápat, že může dojít k nedorozumění. Paradoxně může být skoro rizikovější, jsou-li součástí nějakého většího vesmírného společenství nebo žijí-li v oblasti hustě osídlené různými civilizacemi. Jakmile totiž budou předpokládat, že lidská loď je ve skutečnosti nějakých blízkých sousedů, budou od ní také očekávat dodržování pravidel "společenského sytku" platných v dané části vesmíru.

  Podařilo-li se ale rozptýlit obavy ET z okamžitého napadení, je na hledání "společného jazyka" dost času, byť loď bude asi pořád jen krok od zničení. Zvědavost by ale mohla převážit. Nejvhodnější by asi bylo dopracovat se jen k nějakému základnímu komunikačnímu protokolu a pak například navrhnout neutrální prostor k dalšímu jednání v nějaké třetí soustavě a velkou oklikou se vrátit na dosah lidské civilizace (raději ne přímo na Zemi, loď už může mít nějakou tu štěnici) a předat získané informace k vyhodnocení.

  To, že obě strany dospějí k jednání, neznamená, že by to spolu nutně myslely dobře. Proto bude právě asi až diplomatická fáze a s ní spojený sběr informací rozhodující.

  Jan Pohunek prebral@seznam.cz