|
Gravitační vlny
Dospělo se k tomu, že inteligentní život, který hledáme je na takové technické úrovni, že neznečišťuje svoje okolí rádiovými vlnami. Jako jediné finančně únosné se ukázalo sledování gravitačních vln. Podařilo se postavit interferometr s citlivostí vyšší než h=10 na -21 a toto číslo narůstalo. Díky tomu bylo možné zachycení „inteligentního“ signálu.
Technický pokrok postupoval v honbě za efektivností a účinností… Kdo chtěl do vesmíru musel se nechat digitalizovat, vysílání našich inteligentních gravitačních vln, na kterých by se vyslala mysl jsme nebyli schopni a proto jsme posílali plechovky inteligence. Při této honbě se ukázala fyzická existence jako neefektivní a lidé se Země vysídlili na oběžnou dráhu blíže ke Slunci, kde jim k životu stačila sluneční energie a vesmírný materiál. Ze Země se stala rezervace pro „zvířata“. Člověk každodenně konfrontovaný s distribuovaným výpočetním výkonem a volným tokem informací, nutností platit za každý posun desetinné čárky pro udržení svojí inteligence v chodu, byl nyní podle svých slov „připraven na všechno“.
Kontakt s civilizací namodulovanou na nosnou gravitační vlnu neutronové dvojhvězdy nebyl pro lidi překvapením. Po dekomprimaci obrovského množství dat se ukázalo, že civilizace vyčerpala energetické zdroje ve své blízkosti, a proto se rozhodla svoje vědomí uložit do gravitačních vln, aby tyto informace nikdy nebyly ztraceny. Této civilizaci se povedlo uniknout v plechovkách podobným těm, které vysílali lidé, ale spokojili se s menším množstvím a kolonie, které tyto lodě založili byly malé. Smyslem této civilizace bylo pouze získávat informace a zálohovat je… Lidé poněkud zklamáni jednoduchostí jejich života, byli ohromeni objemem dat shromážděným za eony času. Civilizace se spokojila s omezeným výpočetním výkonem poskytnutým lidskou civilizací a posláním několika inteligentních plechovek nyní obsahujícím i lidské informace. Takto začala prosperující kooperace s mimozemšťany, jejichž jediným životním cílem bylo „neztratit se“.
Adam Berger, student třídy S4 ze SPŠE Olomouc wert668@seznam.cz
|