Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Pokus o kontakt

  Scénář 3

  (viděno z pohledu kapitána lodi)

  Výsadkové čluny byly zničeny. Kvůli formálnímu postupu odvysílám všemi možnými způsoby zprávu o našich mírových úmyslech. Téměř určitě nebudou zprávám, kdyby je náhodou zachytili, rozumět. Je tedy na čase něco vymyslet.

  Potřebuji navázat přímí kontakt k jednání a vysvětlení si situace. Do začátku budeme muset používat pouhou gestikulaci. Potřebujeme se dostat na planetu, abychom se setkali. Jak se ale dostat přes planetární vzdušnou obranu? Systém obrany by měl reagovat pouze na objekty se řízeným sestupem nebo na objekty hnané nějakou pohonnou jednotkou. Kdybychom v upraveném záchraném modulu neřízeně sestoupili a až blíž zemi aktivovali padák, pravděpodobně by si nás obrana nevšímala, považovala by nás za meteor či nějakou trosku v atmosféře a díky pro planetu ne nebezpečným rozměrům nám nebude zabráněno v pádu.

  Úpravy modulu si vyžádají čas, aalespoň dva dny nepřetržitých prací. Nicméně protože jsme se nepřiblížili a zdánlivě neprovádíme žádnou aktivitu nic nepodniknou.

  Práce hotovy. Musím jít příkladem a navíc bude lepší o všem rozhodovat přímo a s okamžitým přehledem a ne na dálku, tedy vydám se v týmu na povrch. Sestavíme zhruba sedmi členný tým (já, diplomat, biolog, inženýr, doktor, dva vojáci). Pravděpodobně vše vyjde a modul se i s námi dostane na zem. Ačkoli obrana nereagovala, budou vědět o pádu nějakého objektu a budou chtít místo dopadu prozkoumat. Takže se vzdálíme. V nejbližším okolí se můžeme poohlédnout po výspě civilizace. Pochybuji, že něco najdeme. Neřízený sestup nemůže mít takové štěstí, aby vedl na místo těsně vedle nějakého osídlení. Počkáme skrytí na přílet jejich průzkumníků. Až přiletí začnou prohledávat modul a okolí. Vystoupíme z úkrytu a promluvíme na ně. Nebudou vědět co mají dělat a budou váhat. Ukážeme volné ruce, to ale nestačí. Vezmeme zbraň, střelíme do země nebo do rostliny a zbraň odhodíme. Postoupíme o několik kroků blíž. Nečekám že nám budou hneddůvěřovat. Klekneme si před nimi, to by mělo naznačit relativní podřízenost, ale hlavně úctu a skutečnost, že si nedovolíme nic nepřátelského. Je na čase zkusit navázat gestikulární kontakt.

  Naznačíme, i když už to asi pochopili, že jsme přišli z vesmíru. Víc toho pravděpodobně na místě nevyřešíme. Budou nás chtít převézt, minimálně kvůli zvědavosti. Zapneme nahrávací zařízení, je potřeba sbírat materiál pro rozluštění komunikace. Nejspíš nás převezou do správního centra, kde jejich vládce bude chtít řešit celou věc osobně, aby měl vše pod kontrolou. Budeme před něj předvedeni. Zopakujeme, že přicházíme z vesmíru a poklekneme. Jsme na situaci připraveni, předáme holografický projektor s obrazem Země a zobrazenou cestou do Sluneční soustavy. Naznačím, že jsem něco jako on, tedy vůdce a že bych si přál přítomnost mých druhů z vesmíru. Myslím, že to povolí. Přece bych neohrozil vlastní život. (Vše se stále odehrává pomocí gestikulace) Na planetě tedy bezpečně přistanou naše výsadkové čluny. Nastává čas, kdy je nutné dokázat si dobré úmysly pomocí činů…

  Tomáš Javůrek v.javurek@centra1.cz

  (Popis mimozemšťanů a jejich společnosti (úvod))