Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Skupinové myšlení

  Skupinové vědomí určitého druhu máme i na zemi, konkrétně u blanokřídlého hmyzu (je nejvyspělejší u některých mravenců) a u termitů. Společenstva tu fungují jako jeden celek a osamocený mravenec rychle hyne, neboť má jen omezenou schopnost přežít.

  Tato společenstva ovšem reagují na základě vrozených vzorců chování, a ne intelektuálního rozboru situace. Lze si však představit společenstvo, kde ke kastám válečník, dělník a královna přibude ještě kasta myslitel, podobně jako ve filmu Hvězdná pěchota (ovšem jen jeden jedinec coby ústřední mozek mi nepřipadá příliš reálný).

  Každý jedinec společenstva reaguje na situace na základě schémat vypracovaných mysliteli. Nenajde-li vhodné schéma, nasbírá co nejvíce informací a předá je dále ke zpracování metodou „každému, koho potkám, dám kousek a on to předá dál“, čímž by informace mohly proudit společenstvem velmi rychle a spolehlivě - obdoba peer to peer mezi mozky.

  Myslitelé informace vyhodnotí a řešení předají zpět stejným způsobem, takže se řešení postupně dostane ke všem.

  Současně dělník a voják jsou nejčastěji obnovovaní, neboť jejich mozková kapacita zvládne podržet jen omezené množství vzorců. Než hledat jen situace, na něž umí reagovat dělník se zaplněným mozkem, je snazší takového jedince nahradit. Takže dělníci a vojáci se buď vyznačují krátkým a intenzivním životem, nebo mají schopnost selektivně zapomínat.

  Rozmnožování zajišťuje kasta rodičů, početně menší než ostatní kasty, zato mnohem lépe chráněná a pro zamezení příbuzenského inbreedingu rozprostřená v populaci.

  Přenos informací může být efektivně zajištěn všelijak i bez magie. Feromony (mravenci, termiti), pohyby (včely, vosy), přímým propojením jedinců (Vládci Loutek) či dokonce i pseudotelepatií tvořenou např. změnami magnetického pole ve svém okolí (možná termiti).

  Inteligence takového společenstva by byla nesporně vyšší než inteligence kteréhokoliv člověka, ovšem komunikace s ním by byla nesmírně obtížná, ne-li nemožná.

  Pokud by se naučil tento druh cestovat vesmírem, byl by pro vesmír tím, čím jsou mravenci Atta pro Afriku. Čili by nás snědli, možná doslova.

  Karel Bartoš bartos.k@tiscali.cz