Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Varianty kontaktu - ET jsou ve válce

  T přiletí k obydlené planetě, ET vůbec nemohou cestovat vesmírem, je možné, že je ani nenapadlo pozorovat prostor v okolí vlastní planety. Loď není zpozorována a alespoň v nejbližší době je riziko jejího objevení minimální. Posádka tedy zahájí pozorování, aby získala dost podkladů pro kontakt. Během pozorování zjistí, že na planetě probíhá rozsáhlý vojenský konflikt a rozhodne se nezasahovat, dokud nezjistí jeho okolnosti, mezitím však informuje Zemi o průběhu mise. Následují varianty:

  A) během pozorování T zjistí větší množství staveb, nápadně připomínajících koncentrační tábory. Tyto stavby buduje pouze jedna válčící strana, mínění posádky o existenci vyhlazovacích táborů a jisté analogii na naše vlastní dějiny je tím potvrzeno. Je velmi pravděpodobné, že lidské vzpomínky na hrůzy holocaustu nedají posádce spát a ta zakročí. Pokud se navíc o tomto konfliktu dozví i lidé na Zemi, tlak na posádku bude nepředstavitelný. Dejme tomu, že se rozhodnou zakročit, mohou to provést několika způsoby:

   1) poskytnou druhé straně technologie, které jí umožní získat převahu - nepravděpodobné, existuje riziko, že se pak ET obrátí proti lidem jejich vlastními zbraněmi.
   2)napadnou bez varování stranu, kterou považují za tu špatnou - zde existuje riziko, že se populace celé planety spojí, aby čelila domnělému nepříteli, zbytečné riziko pro posádku.
   3) Nabídnou straně, kterou považují za správnou spolupráci, dejme tomu zajištění výroby zbraní takovým způsobem, aby se ET nedostali k důležitým technologiím. Pokud ET spolupráci přijmou, je jejich vítězství v konfliktu téměř jisté. Ovšem stále zůstává otázka, zda T správně odhadli situaci a nezaměnili například vyhlazovací tábory s uprchlickými. Je také téměř jisté, že není možné důvěřovat všem informacím, které podají ET, je přece v jejich zájmu, aby získali technologicky vyspělého spojence.

  Další problém s intervencí je ten, že naše a mimozemské pojetí války se nemusí shodovat. Například válka může být pro ET jakýsi druh rituálu s předem danými pravidly. V tom případě by zásah pozemšťanů asi vyvolal negativní reakci z obou stran a mohl by vést k daleko vážnějším důsledkům.

  B) z vnějšího pozorování není možné určit povahu konfliktu. V tomto případě posádka zcela jistě zvolí neutrální postoj, nebo kontaktuje některou nezúčastněnou skupinu ET. Veškerý kontakt bude samozřejmě omezen tak, aby se ET nedozvěděli nic o naší technologii či taktice. Během komunikace s neutrální stranou bude prvořadým cílem posádky zjistit co nejvíce informací o probíhající válce. Potom je možno zahájit jednání s oběma zúčastněnými stranami o uzavření příměří a řešení konfliktu mírovou cestou. Je ale důležité si pamatovat, že lidé mohou být pouze prostředníky a ne nějakou "mírovou policií", protože ET by takové jednání mohli považovat za pokus o ovládnutí jejich světa.

  C) začátek tohoto scénáře může být stejný jako u A či B. Během kontaktu se ale obě znepřátelené strany vyjádří, že si nepřejí žádnou pozemskou intervenci. V tomto případě je nejlepší jejich žádost uposlechnout, jedinou výjimkou by mohla být hrozba plošného použití zbraní hromadného ničení, které by mohli zničit celou mimozemskou civilizaci. Otázkou ovšem zůstává, jestli by se lidský zásah v tomto případě setkal s pochopením.

  Jiná možnost je, že T přiletí k planetě, jejíž obyvatelé budou schopni loď objevit a kontaktovat. V tom případě je možné, že, po zvládnutí problémů s komunikací, budou ET na lidskou posádku naléhat, aby jim v konfliktu pomohla. Je velmi pravděpodobné, že o kontakt a spojenectví budou usilovat obě strany a že budou obě předkládat množství argumentů, proč pomoci zrovna jim. Pokud budou mít stejné duševní pochody jako lidé, je možné, že posádka bude vystavena nesmírnému psychickému tlaku. Dovedu si představit, že obě strany začnou předvádět, jakými válečnými hrůzami trpí jejich "lidé". V tomto případě má posádka několik možností:

   1) Pomůže některé straně a doufá, že zvolila správně. Toto řešení není příliš štastné, existuje nesmírné riziko, že se lidé naopak budou podílet na okupaci či genocidě.
   2) I přes veškerý nátlak zachová přísnou neutralitu. Toto řešení se může zdát nejmenším zlem, ale pomineme-li jeho morální aspekt, existuje reálná šance na psychické selhání některých členů posádky, kteří nesnesou nečinné přihlížení. Takové selhání by navíc mohlo vést i k neuvážené akci některého člena posádky.

  Navíc existuje i riziko, že jedna z válčících stran zajme lidskou posádku a strategické informace od ní získá násilím. To by zároveň mohlo vést k rozpoutání konfliktu Země - ET. Pokud by obě strany zvládaly mezihvězdné cestování, mohl by se z takového incidentu vyvinout i vážný meziplanetární konflikt. Ondřej Šimon SimonOndrej@seznam.cz

  Ivo Vašíček virezerva@seznam.cz