Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  My jsme kontakt

  Domnívám se, že my sami jsme důkazem kontaktu. My sami ne ve smyslu lidstvo, civilizace atakdále, ale my, jako obyvatelé této planety, my jako veškerá živá hmota, zvířata, rostliny, organismy schopné reprodukce. My sami jsme výsledkem tohoto kontaktu, který se odehrál kdysi v minulosti. Naše planeta byla ve správné chvíli na správném místě a měla požadované parametry pro experiment nebo víceméně běžnou akci, těžko říct.

  Cílem zřejmě bylo najít podmínky pro život takové, aby v běžném evolučním cyklu dokázal eliminovat změny vnějšího prostředí. Schopnost evoluce je pro dlouhodobou strategii podstatná a její míra je zřejmě dána použitou (nebo využitou) kombinací technologie na bázi uhlíkatých organických sloučenin, aminokyselin a mechanismu rozmnožování. Podstatnou vlastností této technologie je schopnost po celou dobu své existence přenášet v části své struktury informaci, vloženou tvůrcem. Cíle existence jednotlivých živých entit se shodují v jednom: předat tu svoji informaci co nejkvalitnějším následovníkům a zajistit jim co nejlepší podmínky k existenci. Kdykoli jakákoli organizační struktura naší pozemské společnosti začala tento princip dlouhodobě porušovat, jednoduše zanikla, nebo byla donucena sama sebe změnit.

  Následné kontakty mohou být v principu dvojího druhu.

  V prvé řadě si zakladatel buď přijde zkontrolovat stav uchování informace, nebo si ji přijde vyzvednout. Tento kontakt nemusí být vůbec zaznamenán, neboť přečtení námi nesené informace může být velmi nenápadné. Ale rovněž tak může "vytěžení" rozptýlené informace způsobit totální zánik života na Zemi. Bude zajímavý moment (nastane-li někdy vůbec), kdy tuto námi nesenou informaci získá lidstvo. Bude-li pochopitelná, může právě tento okamžik být podnětem ke kontaktu. Uvidíme. Nevěřím však, že by záměrem prvotního uchovatele informací bylo pozvednout duchovní nebo materiální úroveň jejích nositelů. Snad jedině pokud by to přispělo ke zkvalitnění uchování a trvání informace jako takové.

  Kontakt druhého typu může nastat s nositeli téhož na jiných planetách. Myslím, že jestliže budeme kontakt schopni zaznamenat, nebudou "ti druzí" zásadně odlišní a budou zřejmě používat zhruba stejnou, nebo alespoň pochopitelnou technologii. Nebude-li mírumilovný, dozvíme se o něm asi jen s krátkým předstihem, nebo až ve chvíli apokalypsy. Kontakt tohoto typu bude pro lidstvo velmi významný a obohatí nás v každém případě a velmi významně může posunout vývoj života na Zemi. Lze předpokládat, že pokud bude setkání mírumilovné, bude informační kontakt dlouhodobě předcházet fyzickému a budou vyřešeny všechny technické finesy fyzického setkání. Dojde k výměně informací o stupni vývoje, bude dohodnut mechanismus výměny technických a vědeckých poznatků. Zajímavá otázka může být, zda si budeme muset zaplatit za patentová práva cizích technologií a čím budeme platit. Vynalezli-li Féničani peníze již v raném stádiu naší civilizace, lze předpokládat, že nějaký podobný mechanismus může být i jinde. Považuji za velmi pravděpodobné, že se celá řada prvních kontaktů odehraje pouze na informační úrovni, protože na fyzické setkání jednoduše nebudeme mít technologii. Tato setkání způsobí převrat v celé obecné filosofii a teologii. Kdybych byl osvíceným králem, pokusil bych se kontakt utajit, protože by způsobil rozvrat nynějších jakž takž stabilních hodnot. Je otázkou, zda je možné utajit něco takového v dnešním globalizovaném světě. Nevěřím tomu, že by se našla hrstka zasvěcenců, která by tuto zásadní informaci udržela.

  Pravděpodobnost, že by se na obloze objevila flotila mimozemských kosmických lodí považuji za blízkou nule. Energetická náročnost takové operace ji podle mého názoru vylučuje jako reálný způsob fyzického kontaktu. Daleko pravděpodobnější se mi jeví možnost teleportace rozhodujících entit mimozemské civilizace k nám. Nebudu proto příliš překvapen, když se při ranní procházce přede mnou na polní cestě zhmotní ufoun. Bude-li alespoň trochu jedlý, je mi ho líto. Náš pes je dost rychlý a věčně hladový. Bude-li na úrovni, kterou předpokládám, uvítal bych kontakt v duchu krásného Jiránkova vtipu: "Pane, já jsem z civilizace Alfa, nemoh byste mi pučit nějaký prachy?".

  Ivo Vašíček virezerva@seznam.cz