Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).

Kresba Martin Zhouf

Vaše reakce laskavě zasílejte autorům, pokud je uvedena mailová adresa, nebo mně na adresu ondrejneff@gmail.com s označením workshop nebo kontakt.
Pravidla hry jsou zde, na úvodní stránce.
Děkuji za zájem za všechny Mimozemšťany


Aston


SPECIÁL:
Byl jsem v kosmu
1. část
2. část
3. část
4. část
(Ivo Vašíček)


Fórum KONTAKT
Po registraci a přihlášení tady můžete diskutovat do aleluja, dokud vás neodnesou ufoni.

Ikarie:
leden /  únor  /  březen  /  duben

Příspěvky podle typu:
Souhrnné analýzy:
Lidé-kosmoni-pole (Ivo Vašíček) / Temná masa a vesmír (Ruda Mentzl) / Jsme plíseň (Ivo Vašíček) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Jaký je účel živé přírody (Ivo Vašíček) / Vesmír je život (Grizli) / Předpoklad kontaktu (Přemek Fiala) / Skepse je zbytečná (Jan Gruber) / My jsme kontakt (Jiří Doubek) / Cesta je v nanotechnologiích (Jiří Ventluka) / Ideální světy (Jan Pohunek) / Válka nebude (Daniel Pánek)
NOVÉ

Jací jsou:
Skupinové vědomí (Karel Bartoš) / Existence mimo hmotu (Vítězslav Foltýn) / Jak počítají kosmoni (Ivo Vašíček) / Náboženství ET (Ondřej Šimon) / Ještě ke kosmonům (Ivo Vašíček)

Jak by to proběhlo:
Protiletecká obrana (Jan Pohunek) / Temná masa (Ruda Mentzl) / Gravitační vlny (Adam Berger) / Obrazová komunikace (Ondra Trampota) / Rádiová komunikace (Martin Heisler) / Xeochydří empatie (Jan Horáček) / Ufoni jsme my! (Martin Šorm) / Náboženský fanatismus (Ondřej Šimon) / Biologická invaze (Radek Martínek) / Neutralita ve válce ET (Ondřej Šimon) / Nejdříve střílej a pak se ptej (Juraj Chlebec) / Obchod jako motor kontaktu (Juraj Chlebec) / Scénář typu zašlápnutý šváb (Milan Březina) / ET jsou ve válce (Ondřej Šimon) / Jak předejít útoku ET (Ondřej Šimon) / Pouhé tankování (Dušan Hrazdíra) / Dopravní prostředek z předtransformačního období (Ivo Vašíček) / Politická hra ET (Ondřej Šimon)
NOVÉ

Skeptici:
Kontakt nikdy nebude (Miroslav Frais) / Jsou to duchové (Přemek Fiala) / Příliš úzká okna (Josef Kočí) / My je nechceme (Radek Martínek) / Pravdepodobnosť inteligentnej komunikácie je nízka (Marian Smolík) / Je to mýtus (Mirek Bulava)

THEY ARE WATCHING US:
Už jsou tady (Rowdy) / Už nás jedí (Jan Kovanic) /Hlídací sondy 1 (Vítězslav Foltýn) / Hlídací sondy 2 (Vítězslav Foltýn) / (Nejdřív pozorování (Ivan) / Přišli a zničili nás (Jan Šimůnek) / Byli v Postoloprtech (Vít Engliš)

Vtípky:
Jsou to Maďaři (Petr Zenkl) / Pravděpodobnost (Přemek Fiala) / Kdo je Mimozemšťan? (Milan Hrubeš) / Nebezpečný frajer (Jan Michálek) / Starý dluh (Mirek Bulava) / Mimozemské přirození (Kopštos)

Osobní světy:
Svět Tomáše Javůrka:
Jací jsou dvourucí čtyřnožci / první scénář kontaktu - Únos a dorozumění / Pokus o kontakt / Obecné údaje / Další obecné údaje

Aktualizováno 8.6.2006 (příspěvky od poslední aktualizace jsou označeny červeně NOVÉ)
    A přece nás snědí!
Maurice de Boulignard, 1.4.1932 (?)
Nepřehlédněte diskusní fórum o Kontaktu! Čtěte, diskutujte, zatím je tam hanebně málo příspěvků.

    

  Rok kontaktu


  Pro rok 2006 jsme v Ikarii zřídili "workshop", něco jako vymýšlecí dílnu na téma "kontakt s mimozemskou civilizací". Toto je prozatímní stránka, ve které chci zevřejňovat všechny došlé příspěvky v neredigované verzi. Postupně bych zde rád vytvořil něco jako strukturovaný systém úvah, ale uvidíme, jakse bude workshop vyvíjet. Zde je výňatek z prvního článku v Ikarii:

  Příspěvky budižte maximálně stručné, do 2000 znaků. Počítejte prosím s tím, že budou redigovány a kráceny. Dále počítejte s tím, že nejsou honorované a že zasláním automaticky souhlasíte s eventuálním zveřejněním či eventuálním nezveřejněním.

  Kategorie

  Jaké to mají být příspěvky?

  Projekt má jeden cíl: postupně vytvořit komplexní scénář možných průběhů kontaktu naší a mimozemské civilizace. Nesnažte se psát na toto téma povídky! Jde opravdu o technický popis, o principy vtahů. Zabýval jsem se těmito otázkami v průběhu roku 1997 ve čtyřech přednáškách, které pak vyšly ve sborníku Klon ´98. Zde jsem vycházel z předpokladu, že mimozemská civilizace bude vytvořena bytostmi principiálně podobnými lidem. Položil jsem si otázku: A co mimozemšťané, snědí nás? Závěr byl jednoznačný: ano, snědí, nebo my sníme my je (v přeneseném slova smyslu - měl jsem na mysli konflikt a zničení, případně vyhubení protivníka.

  Zatím jsem nepřišel na nic, co by mě přimělo změnit tezi, že konfilkt je nevyhnutelný. Věřím,že z tohoto workshopu vzejdou nové podněty a že aspoň někteří účastníci navrhnou jiná řešení.

  Pro začátek doporučuji věnovat se těmto tématickým okruhům: ·

  Způsob kontaktu - zkuste nastínit technická řešení založené na fantastické vědě a technice: kosmické lodě - na jakém principu? telekineze a mimosmyslové vnímání - na jakém principu? jiné technické prostředky - jaké? ·

  Charakteristika mimozemské civilizace - zkuste nastínit, jak by mohli mimozemšťané vypadat a jaké by mohli tvořit společenství, schopné kontaktu: technická civilizace pozemského typu - jak fungující, jaké společenské a ekonomické podmínky? netechnická civilizace - jak dosáhne kontaktu? skupinové vědomí - jak fungující? Zde prosím vyloučit magii a jiné iracionální prostředky. ·

  Průběh kontaktu - zde půjde o scénáře zachycující děj, tedy kontakt, seznamování, konflikt nebo soužití, zkuste argumentačně zdůvodnit: kontaktování vedoucí ke konfliktu kontaktování vedoucí k soužití ·

  Jak je téma zpracováno jinde - zkuste najít v literatuře zajímavé principy kontaktu a věcně (a stručně) je posuďte.

  Komunikace

  Aby to všechno dobře fungovalo, je třeba prostředků komunikace. Základní zadání je už teď na mém webu Hyena pod adresou http://hyena.cz/cteni/kontakt/

  Tam budou i průběžně publikované příspěvky - i ty, které se třeba do Ikarie nedostaly.Nijak se nebráním umístit tento workshop jinde - zde platí výzva uvedená v úvodu, kdyby snad některý z laskavých čtenářů se chtěl věci ujmout, iniciativa by byla vítána.

  Když to bude dobře fungovat, pobavíme se a třeba z toho vzejde zajímavý sborník. Pokud nebude fungovat, tak to zabalíme a na tomto místě v Ikarii bude vycházet něco zajímavějšího.

  Ondřej Neff (Aston)