Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 14.2.2002
 • V Přerově začal soudní proces s Vladimírem Hučínem, byl hned odročen, protože advokáti poukázali na podjatost soudu
 • Václav Klaus ve Vídni vyjednával s vysokými politiky a snažil se uchlácholit vášně, vyvolané výroky Miloše Zemana
 • 86 vojáků československého praporu KFOR odletělo do Kosova, jde o společnou česko - slovenskou jednotku
 • Provozovatelé čtyř operátorů nepochodili u Českého telekomunikačního úřadu, kde si stěžovali na to, že Telecom neuplatňuje služby nařízené zákonem v tarifu Home Mini
 • Operátoři zvažují žalobu na předsedu ČTÚ Davida Stádníka
 • Poslanci v novele silničního zákona zvedli hranici dovozu ojetých automobilů z 5 na 8 let
 • Školné nebude - rozhodla o tom podle očekávání poslanecká sněmovna
 • Ve Vrchlabí hořelo v tamní nemocnici, nikdo nebyl raněn
 • Někteří členové US se hněvají, že Hana Marvanová svůj dopis straníkům nejdříve zveřejnila a pak teprve rozeslala
 • Toky v povodí Labe dále klesají
 • Tato středa byla Popeleční, začíná čtyřicetidenní předvelikonoční půst
 • Počasí Praha: V noci lilo, ráno se počasí trochu zklidnilo a bylo přes den jen pod mrakem
  Žilina: nepršalo stále, ale vlhkosť je značná    Miroslav Drkoš

Český rok

Česká zima (z Hané):
Muzika hrála, brčela,
z kapse mo fajfka trčela.
Neščasny Klopotovice,
nepudo tam nikdy více,
só tam děvčata copaty,
chcó za hobičko dva zlaty.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)

 

Z deníčku Moby Dicka:

Čtvrtek 14. února 2002
Z hromadného mailu od Běsného Kokota: "Obracím se na Vás se žádostí o Vaši plnou podporu při současném procesu doprodeje naší firmy. Tu prokážete zejména kvalitním plněním každodenních povinností na svých pracovištích. Případné dotazy investorů ignorujte. Informace smí poskytovat výhradně stanovený okruh zaměstnanců - já a L.Živá." Junior mail komentoval: "Jinými slov - drž hubu a makej!"ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Hučínův proces začal a hned byl odročen
Jistě si nikdo nemyslel, že Hučínův proces půjde jak po másle, ale asi málokdo čekal, že bude okamžitě odročen. Před tím ale soud stačil vypudit ze sálu veřejnost.
Je to tíživá můra, tenhle proces. Zatím se vyšetřovatelům a soudním orgánům nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je vyšetřování prováděno korektně. Hučín že má být zavřen až na deset let do basy za šíření "poplašné zprávy", že tu narůstá levicový extremismus? Můjtytondo, já si to myslím taky, a pana Hučína jsem v životě neviděl jinak než na obrazovce - zato jsem ale viděl spousty levicových extremistů, i pěkně v akci. A že mají komunisté a estébáci nemalý vliv v této zemi? Zase: nepotřebujeme žádného Hučína, aby nám to pověděl a poplašil nás tím. I sám ministr vnitra se do procesu vložil a oznámil žaslému obyvatelstvu, jaký je to zločinec ten Hučín. Asi při studiu na právech seděl v parlamentě, když se probírala presumpce neviny - bez ohledu na to, že mu jako ministrovi nepřísluší se do vyšetřování plést, natož aby ho na veřejnosti ovlivňoval svými výroky.

To podezření, že si bolševici vzali Hučína do presu a rozhodli se ukázat jemu i každému, kdo by se jim chtěl stavět, kdo má tady reálnou moc, to podezření přetrvává. Je dobře, že prezidentská kancelář vyslala k soudnímu líčení svého zmocněného člověka. Toho se pan soudce snad neopováží vykázat za dveře. Na druhou stranu, ta dáma (tuším že je to dáma) tam asi sotva bude hulákat.
Emocí jsme si kolem Hučínova případu užili dost, a ani dnes to nebylo jiné. Bylo by dobré, kdyby ke slovu přišla rozvaha a klid a kdyby se veřejnost o celém případu dozvěděla jednoznačná fakta. Příběh o Hučínovi nabádajícím informátora, aby položil bombu - ten se asi bude těžko dokazovat, nemyslíte?


Galerie Rudolfinum a Gema art chystají jeden z klíčových kulturních projektů tohoto roku: bude to souborná výstava děl jednoho z nejvýznamnějších českých tvůrců 20. století, malíře Mikuláše Medka v pražském Rudolfinu ve dnech od 24.4. do 18.8.2002. Nad výstavou převzal záštitu prezident republiky Václav Havel. Pořadatelé hledají sponzorskou spoluúčast nad touto prestižní, rozsáhlou a dlouho očekávanou výstavou, jejíž reklamní a mediální pokrytí, jakož i předběžně odhadovaná návštěvnost, se budou odehrávat v objemu, který je konkurenceschopný s největšími a nejúspěšnějšími výstavními projekty v historii České republiky. Zde najdete základní informaci (v textovém dokumentu Word) o chystané události, která zaručí mimořádnou možnost efektivního zviditelnění vaší společnosti v souvislosti s prestižní, rozsáhlou a dlouho očekávanou výstavou.
RODINA A PŘÁTELÉ: Chci dostávat rezné!
Měl jsem auto v servisu. Nějak jsem měl pocit, že už to nebrzdí tak, jak dřív, a vůbec - je potřeba někdy zajít k zubaři a auto odvézt do servisu, aby mu tam spočítali kola. Moc servisům nedám zabrat... Letos to bude nechutných čtyřicet let, co mám řidičák - a ani jednou jsem se nenaboural (mám na mysli v provoze - přetažená zatáčka na závodech v Zeltwegu se nepočítá). A taky auta jsou solidnější než bývaly. Jo, za starých časů... Když jsem jezdil s renaultkou do Motola do Renault servisu: ještě dnes, když jedu kolem, se mi zvedá žaludek hnusem a vztekem, když si vzpomenu na gaunera přijímacího technika pana H. !

Zpátky k současnosti.

Servis - přívětivý servísek Ford na Podbělohorské, rodinné prostředí, na židli u počítače sedí ratlíček (pes, opravdový psík). Auto předáno, pak mi zavolali, že hotovo, přijel jsem, bylo hotovo. Ptám se,proč auto hůř brzdilo.

"Jo, pane Neff..." sděloval mi pan šéf, "vy asi málo jezdíte..."
Bylo to, jako kdyby mi lékař říkal:
"Jo, pane Neff, vy moc chlastáte, a to se pak nedivte, že ty jatýrka krapet tvrdnou..."

"Auto musíte občas projet. Nemůžete ho nechat jen tak stát."
Už jsem se viděl, jak ráno vodím Barta na procházku a večer pojedu s autem, aby se trochu vyvenčilo. Proč jezdím málo? No, mimo jiné proto, že nechci zbytečně smrdět lidem pod nos a tak raději jezdím metrmo a autobusmo.

A to je ten tunel, kterým bych se mohl dostat k nějakému tomu špidlnému, například reznému. Vždyť já tady na sebe beru část starosti o životní prostředí, a když mi kvůli tomu rezaví auto, mohlo by se to jmenovat rezné...
Kdo jiný, než my, a kdy jindy než teď si to vymoci? Po volbách se ruka páně zavře!


PSÍ PŘÍHODY: Kazicí návštěva
Musím podotknout, že většina mých známých a přátel patří k rodu psomilných. Je pár výjimek, například redaktor naší sci-fi sekce Pagi, který podezírá Barta, že odkoukal od Míši její poměr ke scifistům a věří, že ho Bart při nejbližší příležitosti pozře jako Vetřelec.

Nicméně, když k nám někdo přichází, Barta zpravidla zavírám do druhé části zahrady, tam, kde se obvykle potloukají kocouři. Ať tam hlídá kocoury a nechá moje návštěvníky na pokoji. V deštivém počasí to nedělám. Dnes jsem utíral jeho tlapy a břicho a vše ostatní nejmíň pětkrát.
Takže situace: návštěva přichází, ujišťuje mě o své psomilnosti, a myslí to upřímně, jak se zdá. Jdeme do jídelny a sedneme si ke stolu a vedeme řeči. Bart si lehne pod stůl.

"Ba...arte!" dím přísně.
Bart ví, co to znamená: má si lehnout tak, aby byl čumákem u mých nohou.
Po chvilce se podívám a vidím Bartovu záď, zakončenou bambulkou.

"Ba...arte!" dím superpřísně.
Pes se chová jako magnetická střelka za situace, kdy by se jižní a severní pól střídaly.
Čumák, bambulka. Čumák, bambulka.
Vytáhnu ho tedy jako plže z ulity. Položím ho za sebe.
"Tady máš místo," velím.
Magnetismus pokračuje. Bart se sune píďalkovitým způsobem a když přestanu chvilku dávat pozor, pod stolem na mé straně zase čouhá bambulka.
Jak tomu čelit, když návštěva ho v alotrii podporuje a venku prší? Já ho příště uvážu horolezeckým lanem ke klandru na schodech.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.