Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: úterý 29.1.2002
 • ODA se dohodla s koaličními partnery o splácení dluhu - žádné slučování nebude, ODA bude platit a zaplatí do 14 let
 • Hana Marvanová (US-DEU) se omluvila veřejnosti za způsob, jakým 4K doposud řešila problém dluhu ODA
 • Na výjezdním zasedání v Hradci Králové se vláda rozhodla uspíšit stavbu hradecké dálnice
 • Miloš Zeman se nehodlá omluvit za svůj výrok, že sudetští Němci byli zrádci, z jeho výroku vyplynulo, že mají být rádi, že byli jen vyhnáni a ne popraveni
 • Policie obvinila bývalého ministra financí Ivo Svobodu a Barboru Snopkovou ve věci zkrachovalé továrny na kočárky Liberta
 • Ministr obrany Jaroslav Tvrdík se energicky vyslovil pro nákup stíhaček
 • Vláda hodlá už v úterý předložit sněmovně návrh na financování nákupu stíhaček - a argumentuje, že v opačném případě, pokud stíhačky koupeny nebudou, si budeme muset vzdušné krytí najímat u Luftwaffe
 • Vláda navrhuje zrušení většiny vojenských správ v souvislosti s postupující profesionalizací armády
 • Podle agentury STEM si nejvíce lidí přeje ve funkci prezidenta Václava Fišera, po něm následuje Petr Pithart a pak Václav Klaus
 • Nastalo rekordně teplé počasí (v Praze padl rekord z let 1834/1983, bylo 13 C) , hladiny řek stoupají - naštěstí neprší a je hlášeno slunečné počasí
 • Počasí Praha: Teplo, vítr a občas dokonce i sluníčko
  Brno: teplo, ráno pršelo, přes den občas sluníčko    Lubomír Střítecký
  Žilina:    Miroslav Drkoš

Myšlenka dne aneb Kühnl Zemanem:
Nemůžu si být jist, že když budete odsud odcházet, nebudete mít v kapse cizí mobilní telefon
Karel Kühnl odpovídá novináři, který se ptal po jistotě, že ODA zaplatí své dluhy
Rezultát: neřekl mu ale, že je idiot nebo hyena, jen že je zloděj - to je příznivý posun ve stylu!
Český rok

Česká zima (z jižních Čech):
Když jsem šel za pannou,
pantáta šel za mnou,
karabáč si nese
pod halenou.
"Pantáto, nechte mě
já myslím upřímně,
já myslím upřímně
s vaší dcerou.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)

 

Z deníčku Moby Dicka:

Úterý 29. ledna 2002
Vylepšení Dutovy nálady nenastalo ani po zahájení turnaje ve stolním fotbale. Minule byl šampionem. Jenže dnes prohrál s Ambrožem 2:3 a vypadl tak v prvním kole. Drn komentoval zápas slovy "velkolepá podívaná". Trn hovořil o "velkém poraženém". Načež Duto ukončil další pořádání turnaje se slovy: "To by se vám líbilo hrát ty vaše poťouchlé hry!"


ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Lidovci vymekli, vlk se nažral a ODA zůstala celá
Velkolepé svaly Cyrila Svobody se vyfoukly a obsah vyšuměl. Momentální situace dává zapravdu Michaelovi Žantovskému, který se nenechal vyrušovat a zůstal na sjezdovce a věnoval se rodině, místo aby bojoval o přežití či nepřežití své strany. Proč by se měl znepokojovat, to jen lidovci působí hrůzu... Konec konců, kdyby ODA měla zatáhnout roletu na výloze, musela by zatáhnout roletu celá čtyřkoalice - vždyť ODA je spolumajitel. A to Michael Žantovský dobře věděl.

Takže, jak to dopadlo? ODA zůstane na kandidátkách 4K. To je hlavní úspěch ODA. Dluh 68 milionů zaplatí do 14 let, jenomže se neví, komu to bude. Podle dosavadního výmyslu Romana Češky ho měla platit sama sobě. Teď se má ODA dohodnout s Českou pojišťovnou, komu vlastně bude platit. Ročně to má být 5 milionů, a ODA zveřejní jména lidí, kteří jí na splácení půjčí. Kolik to bude? Těch 14x5 milionů vydá dohromady 70 milionů ve světě, kde neexistují úroky, ale čert to vem, třeba se někdo najde, kdo by přistoupil na princip neúročného splácení půjčky v rozmezí 14 let! Onehdy mi jeden kapitán průmyslu vysvětloval, že podnikání má smysl, když vynese dvojnásobek úroku státních dluhopisů... Ten pán asi nebude stát v čele oné neziskové organizace, která si vezme dluh ODA na hrb. Ona ta neziskovost musí mít své meze.

Hana Marvanová se omluvila veřejnosti za způsob, jakým byl problém čtyřkoalice zveřejňován. Jako se říká, že někdo štěká na nepravý strom, Hana Marvanová se asi omlouvala na nepravou stranu, a navíc, není jisté, zda je právě ona tím člověkem, který se má omlouvat. Spíš by se to slušelo Cyrilovi Svobodovi. Ani to není jasno, komu by se měl omlouvat. Veřejnosti? Ta měla zábavu. Spíš by se slušelo omluvit čtyřkoalici, a hlavně své vlastní straně. Nálada, jak to tak vypadá, ve straně lidové kvasí k tomu, aby přinejmenším omluvu od Svobody vyžadovala.


RODINA A PŘÁTELÉ: V roli módního poradce
Je to náramná role, módní poradce.
Když si kupuji "něco na sebe" sám, musím se dívat do zrcadla.To je značně nepříjemné. A to - podotýkám - mi není protivné teď, kdy jsem sešlý plešoun. Vždycky mi to bylo protivné, i v dobách hluboce minulých, přičemž dnes, když vidím svoje fotky z té doby, se pohoršuji, jaký jsem to tenkrát byl nechutný krasavec.

Když ale radím, nemusím se dívat do zrcadla - vidím vlastníma očima někoho jiného. V daném případě kamaráda Roberta. Více méně náhodou jsme se sešli dole ve městě, na Smíchově. Zašli jsme tedy do Carrefouru - pod dohledem mé ženy Michaely.
Úžasný pocit. Vidím přítele Roberta, jak na sebe natahuje sako barvy hadru na nádobí, které mu dělá hrb na zádech. Prodavačka vzdychá nadšením (možná je dabérka filmů Dolly Buster) a naznačuje, že se pojem muž pro ni zužuje a v centru je můj přítel.
Nebrat, radím.
Odebrali jsme se naproti přes uličku.
Žena ukazuje prstíkem. Šklíbím se. Nebo tenhle? Krčím rameny. Přímo se koupu v roli poradce. Pak si všímám modrého obleku s podélným proužkem. Ukazuji prstíkem. Prodavačka něco brebentí, přítel bere sako a ramínko s kalhotami a vrací se po chvíli z kabiny.
Vypadá jako James Bond před přijetím u šéfa KGB.
Hergot, to jsem to ale dobře vybral! chválím se v duchu.
Uvědomuju si, že moje doposud nejparádnější kalhoty jsou džíny, které jsem si koupil na vánoční poukaz Softwarových novin, kde jsem byl zaměstnán, na vánoce v roce 1996.
Asi se tam na ty hadry půjdu podívat příští týden znovu.
Má to ale jednu vadu - nemám figuru přítele Roberta, takže, když to dopadne nejlíp, budu v nich vypadat jako Stavro Blofeld pět minut před návštěvou Jamese Bonda.


PSÍ PŘÍHODY: Zase fena na scéně
Byla to fena mladá, roční. Rasa? Pitbul, momentálně pes s nejhorší pověstí. Rottweiler hned po něm, takže si Bart mohl s tou slečnou potřást tlapou.

Ne že by se o to nepokusil. Byla to ta nejsvůdnější, nejprovokativnější, nejčilejší, nejštíhlejší provokatérka, jakou si dovedete představit. Její běh - to bylo splývání s terénem, měnila se ve velmi plochou sinusoidu, která se jen rytmicky vlnila a míhala mezi stromy - setkali jsme se na lesní cestě.

Bart se pokoušel ji chytit. Velmi se snažil. Dělal co mohl Bohužel, on opravdu není žádný chrt. Je to pes řeznický, určený k tahu. Kdyby měl odtáhnout lokomotivu, možná by měl šanci - i když, jak dobře vím, pitbulíci jsou také zdatní tahouni.

Netrvalo to dlouho, snad minutu, dvě. Bart už sotva pletl nohama, načež se zastavil a opřel tlamu s natáhnutým náhubkem o vyschlý trávník a snažil se náhubek sundat.
Chápal jsem dobře to gesto.
Bart toho brzy nechal, přiběhl ke mně, opřel mi tlamu s náhubkem o nohu a zvedl oči:
Pane, já bych ji chytil, chytím ji hned , ona není moc rychlá, je docela pomalá, jenže s tímhle svinstvem na hubě... Smiluj se, pane... Sundej mi to...
Smiloval jsem se. Sundal jsem mu na tu chvíli náhubek.
Bart se rozběhl, pitbulka přidala a zase byla pryč. Nakonec se Bart zastavil. Sotva pletl nohama. Přiběhla k němu a objala ho předními packami. Ohlédl se po mně:
Neříkal jsem ti to, pane? Sotva jsi mi sundal náhubek, hned jsem ji chytil!


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.