Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: Úterý 1.1.2002
Neviditelný pes knižně
Nové knižní vydání Bartových příhod vyšlo! Za 219 Kč je k dostání v lepších knihkupectvích - na př. v Praze v Krakatitu v Jungmannově 14, nebo objednat mailem .

  • Stal se lautr pendrek
  • Z víkendu:
  • Miloš Zeman pohovořil k novinářům a sdělil jim, že v posledních šesti měsících hodlá vláda pokračovat v nastartovaném hospodářském růstu
  • K novinářům hovořil i Vladimír Špidla - jeho strana chce v příštím roce především prosadit důchodovou reformu
  • Rakouský ministr životního prostředí Wilhelm Moltener začal už uplatňovat smlouvu podepsanou nedávno Milošem Zemanem v Bruselu a podmiňuje spuštění Temelína uskutečněním "bezpečnostních opatření"
  • Ideální zimní počasí zaplnilo horská střediska, všude se pilně lyžuje
  • Počasí Praha: V noci ze soboty na neděli dosti sněžilo, v neděli se vyjasňovalo a večer je jasno
    Žilina: skoro stále sneží a oficiálna výška snehovej pokrývky meraná na záhradnom stole presným kalibrovaným dreveným cólštokom značky Logarex pri teplote tesne nad nulou a miernom vetre dosiahla 45 cm    Miroslav Drkoš

Česká zima (z Chodska):
Fanfr, fanfr, fanfrnoch,
nastává nám nový rok,
nový rok nám nastává,
koleda se nandává,
hoú, hoú, helelujá!

(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka:

Úterý 1. ledna 2002, Nový rok
Start továrního komínu, ještě před nedávnem sídla čápa marabu, se včera nezdařil. Přidané raketové motory byly bez závad - jenom strážní vypili ethylalkoholové palivo. Marabu teď sedí ve správní radě, co teď s prázdným komínem, když se ho nepodařilo dostat na oběžnou dráhu? Koupíme nového čápa mrchožravce - tentokrát pro jistotu z umělé hmoty.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Neviditelný pes přeje sqělý rok 2002
Nejprve mi dovolte virtuálně potřást rukou všem, kdo otevřeli na Nový rok stránky Neviditelného psa. Čistě numericky, je to už sedmý rok, co se Neviditelný pes producíruje na vlnách českého netu, a jak tak koukám, jsem jeden z posledních zcela nezávislých provozovatelů. Zůstaňte s námi, společně se pokusíme zachovat si klidnou hlavu, . Bude se toho dít hodně. Brzy po Novém roce bychom se měli dozvědět, proč byla naše elitní vojenská výprava kvalifikována coby "budižkničemu" ve společném úsilí v boji proti terorismu. Zdá se, že je to vyjádření opatrnosti vůbec vůči evropským ozbrojeným silám, protože zatím nás kromě Anglánů nikdo nepředběhl. Sledovat budeme volby - u nás i v zahraničí, ale hlavně u nás. Zatím všechny prognózy vypadají jaksi matematicky: Vzhledem k tomu, že v úvahu připadající kombinace jsou omezené, tedy kombinace mezi ČSSD, ODS a čtyřkoalou, na výběr toho mnoho nezůstává. Logické by bylo, kdyby místo mýtu o čtyřkoalici zbyla varianta ODS (nacionálně orientovaná pravice) a Unie (evropsky orientovaná pravice) versus ČSSD (levice) a lidovci (křesťanská levice), a někde na vejminku by hudli na balalajku komunističtí pohrobci. Pokud by se chtěli reálně politicky exponovat, museli by se přeměnit na normální levicovou stranu a exponovat se na straně ČSSD a lidovců - pak by dokonce náš politický stroj měl nějaký smysl. V tomto volebním období se toho nedočkáme, takže to co nás čeká je nadále nesmysl a groteska v tradici Fidlovačky, která skončí povolební plichtou.
V listopadu tu budeme mít sezení NATO. I to bude událost vpravdě historická. Bylo by dobré, aby vítězství Vladimíra Mečiara ve volbách na Slovensku (zdá se být nevyhnutelné) neznamenalo zmrazení slovenského vstupu do NATO. Pokud na podzim bude mít NATO ještě nějaký smysl.
Ale to jde o příliš dalekosáhlé úvahy - před námi je bezprostřední úkol: popřát si co nejúspěšnější rok 2002! Což tímto činím.
RODINA A PŘÁTELÉ: Z cizích luhů a hájů, ale aspoň překlad je můj -
Politicky korektní a právně neprůstřelné blahopřání!

Chcete někomu popřát k Novému roku bez obav, že se na vás vrhnou rozlícení aktivisté všech odstínů rudé a zelené se svými právníky? Zde je mustr!

Ode mne (dále přatel) vám (dále přaný)

Vše nejlepší do Nového roku vám přeje námořní pěchota námořnictva Spojených států
(Oficiální novoročenku přeposlal náš dopisovatel a příznivec Steve Prošek, v tuto chvíli ve službě v přístavu)

Přijměte prosím bez závazků výslovných či skrytých mé přání k:

1) Ekologicky ohleduplné, sociálně odpovědné, politicky korektní, nezátěžové a nenávykové, neutrální co do pohlaví, oslavě svátku zimní rovnodennosti, provozované v rámci co nejradostnější tradice spojené s náboženským přesvědčením dle vašeho výběru, nebo spojené se světskými zvyklostmi dle vašeho výběru s ohledem na náboženské/světské přesvědčení a/nebo tradice ostatních anebo na jejich volbu nedodržovat vůbec žádnou náboženskou nebo světskou tradici;

a

finančně úspěšné, osobně uspokojující a zdravotně nezávadové uznání nástupu obecně přijatého kalendářního roku 2002, avšak s ohledem náležitého respektu ke kalendáři dle výběru s ohledem na jiné kultury a sekty a s ohledem na rasu, víru, barvu, věk, tělesnou zdatnost, náboženské vyznání, výběr počítačové platformy a dietetických specifik přaného.

Přijetí tohoto přání je však vázáno následujícími podmínkami:
a) Toto přání je možno následně doplnit nebo stáhnout;
b) Toto přání lze volně dále předat, pokud na původním přání nebudou provedeny žádné změny a budou dodržena vlastnická práva přatele;
c) Toto přání nezavazuje přaného k uplatnění nároku na naplnění jakéhokoli z přání;
d) Toto přání může být neuplatnitelné pod některými právními systémy a/nebo pod omezeními a tudíž nemusí v některých oblastech jurisdikce být uplatnitelné na některé přané a je tedy odvolatelné na základě uvážení přatele;
e) Toto přání je se zárukou uplatnitelné v rámci rozumného očekávání obvyklé uplatnitelnosti dobrých přání v rozmezí jednoho roku anebo do následného vydání dalšího přání k svátku, které přijde jako první.
f) Přatel poskytuje záruku na toto přání jen v rozsahu omezené náhrady tohoto přání nebo vydáním jiného přání dle úvahy přatele.
g) Jakékoli odvolání v tomto přání na Ježíška, Santa Clause nebo Dědu Mráze nebo jakoukoli jinou slavnostní bytost ať skutečnou nebo smyšlenou, mrtvou nebo živou, nezahrnuje podporu z jejich strany tomuto přání, a všechna vlastnická práva na jakákoli zmíněná jména třetí strany jsou tímto uznávána.

Srdečně

......

Tato zpráva vyjadřuje jen osobní mínění autora v okamžiku psaní. Vyhrazuje si právo na vyjádření jakéhokoli jiného názoru kdykoli a z jakéhokoli důvodu, nebo i bez důvodu. Tuto zprávu nebudiž použito k vytvoření jakéhokoli rozhodnutí nebo podniknutí jakékoli činnosti nebo znemožnění jakékoli činnosti.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.