Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 25.10.2001
 • Senát schválil vlastní verzi ústavy, cílem je zvýšit roli senátu v politickém životě
 • Tři kandidáti na funkci generálního ředitele přednesli před Radou České televize svoje projekty
 • Ministr Karel Březina vysoudil omluvu na týdeníku Reflex
 • Vydavatel týdeníku Reflex se podle sdělení šéfredaktora Petra Bílka odvolá
 • Vláda snížila rozpočtový schodek o sedm miliard a předloží sněmovně rozpočet nový, se schodkem 44,6 mld
 • Sněmovna pustila do druhého čtení zákon o reklamě, měla by být omezena reklama na tabákové výrobky, nadužívání léků a na alkohol
 • Pravice propásla o jeden hlas Špidlův návrh zákona o rodinných přídavcích, takže povinné výdaje by mohly stoupnout o čtyři miliardy
 • BIS oznámila, že se ruské tajné služby zajímají o dění v ČR a snaží se tu usídlit a pomocí nastrčených osob šířit desinformace
 • Počasí Praha: Podzim se vším všudy, včetně plískanice
  Orlické hory:    Petr Kroul
  Žilina: zamračený, stále zamračené bez zrážok, mierne ochladenie    Miroslav Drkoš

Český podzim (z Čech)
Horo, horo bramborová,
má panenka není doma,
není doma, je na poli,
vykopává tam brambory.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka:

Čtvrtek 25. října 2001
Z mailu L.Živé: "Snižování nákladů je zcela logickou a nezbytnou ozdravnou kůrou, která navazuje na předchozí úsporná opatření jakými bylo například snižování počtu zaměstnanců v rámci projektu liberalizace. Ve snižování nákladů je třeba pokračovat." Místo zaměstnanců dělají cizí firmy, což značí růst nákladů. Po liberalizaci následuje kůra. Budeme ji hryzat?


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: BIS oznámila, že byla objevena Amerika
Bezpečnostní informační služba BIS oznámila ve své výroční zprávě, že u nás rejdí ruská tajná služba. Snaží se dostat k tajným materiálům v resortu dopravy, obrany i jinde a buduje v republice vlivové agentury, které mají za úkol ovlivňovat orgány správy a šířit desinformace.

Jako kupříkladu, že jsme pod vlivem USA a že si Amerika může sama za teroristické útoky...

Zajímavé. Pokud si někdo myslel, že v republice neoperují ruské tajné služby, musí být z dnešního sdělení hodně překvapený. Bohužel, nikoho tak naivního neznám. S průnikem agentů do ministerstev... Když si vzpomenu na tahanice s prověrkami, na tanečky kolem zásahu NATO proti Miloševičovu postkomunistickému režimu - a konec konců, když si vzpomenu na válku tajných služeb mi připadá dnešní sdělení BIS poněkud komické. BIS nám sdělila, že byla objevena Amerika.

Co má toto sdělení znamenat?

Ve zprávě se píše:
Ruské ZS na území ČR budují systém vlivových agentur, prostřednictvím kterých se snaží ovlivňovat rozhodovací procesy v místních samosprávách, šířit dezinformace a zpochybňovat důvěryhodnost naší země v zahraničí i vyvolávat pochybnosti u českých občanů o postupech státních orgánů.
Pokud je toto sdělení BIS pravdivé, pak, soudě podle výsledku, jsou ruští agenti všude...


RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k dopravním změnám na Smíchově
Psal jsem o dopravních změnách už včera - popsal jsem, že vzniklo kolečko proti směru hodinových ručiček, Ostrovského, Vltavská, pak nábřeží až k předpolí Jiráskova mostu a odtud do Kartouzské a do Radlické zase k Ostrovského. Zapomněl jsem ale na to podstatné - že je to výborná věc, tohle kolečko či "malý smíchovský okruh"! Jenomže na to každý nadává.

Má ale jednu zvláštnost, ten nový okruh. Radlická ulice, to je hodně důležitá dopravní spojnice. Vede rovnoběžně s Nádražní ulicí, případně s tokem Vltavy, a míří od Anděla do Radlic. Po Radlické vedou koleje tramvaje - a tramvaj, jak se dozvídám z cedule v metru, tudy pojede až od ledna 2004! Souvisí to asi s výstavbou Tunelu Mrázovka.

O této stavbě jsem se tu už víckrát zmiňoval. Je to výsledek práce pražského tunelového gangu který chce mít na věky věkoucí v Praze zajištěný kšeft. Takže si vymyslel ještě za hluboké totality nesmyslný Strahovský tunel - jeho budižkničemnost je zjevná, načež oni argumentují, že Strahovský tunel nabude smyslu, až bude hotov tunel Mrázovka. Nenabude - naopak, on svede dopravu do předpolí Pražského hradu. To bude někdy v roce, jak odhaduju, 2006 - 2007. Tam vypukne obrovská dopravní kalamita a tunelový gang přitlačí na pilu, aby mohl budovat dlouho diskutovaný tunel pod Stromovkou. Ten by mohl být hotov, odhaduji, v roce 2020 a vyvolá monumentální dopravní kolaps v oblasti Troji - Pelc Tyrolky. Tunelový gang má jistě už teď v záloze skvělé řešení: provrtá kopec na němž stojí Kobylisy a vyleze v Chabrech. Odhad data dokončení - 2040. Celé to bude stát zhruba padesát miliard korun.
Nebylo by rozumnější, kdyby - se prostě v Praze pořádně stavělo metro a gang by měl taky kšeft a dopravě by bylo odpomoženo?

Metro se se staví aspoň po troškách, chválabohu, nyní právě do těch Kobylis. Dokonce se ke stavbě této větve použilo geniální technologie: tunel pod Vltavou se odleje z betonu v jakémsi suchém doku a pak se šoupne (zaslepený z obou stran) do rýhy vykutané ve dnu řeky. Napadá mě - nedalo by se této technologie využít ke stavbě levných silničních tunelů pod Vltavou a tím by se vyřešil problém chybějících mostů?

Ale to je jen nápad laika. Odborníci vymýšlejí monumentální nesmysly, jako je řešení Barrandovského mostu nebo tunel Mrázovka.

Smíchovský okruh se ale zdá býti dobrým nápadem. Aspoň do doby, kdy v roce 2004 začne po radlické znovu jezdit tramvaj. Pak totiž bude Radlická o jízdní pruh užší.


PSÍ PŘÍHODY: Když on tak pěkně...
Bartovi je už šest let! Vyzná se v chodu světa, orientuje se a ví, co se sluší a co se nesluší. Nenapadne ho sebrat noviny dejme tomu ze stolu, nebo ani ze sedáku židle. Noviny na zem pohozené, to je jeho téma.

Ulehne mi k nohám, když sedím u počítače a píšu. Je mi to příjemné. Nejsem rád sám a Bartova hřejivá přítomnost mě těší. Pak zaslechnu chroustavé zvuky. Kouknu pod stůl a skutečně, Bart se zmocnil pohozených novin a cupuje je na kousky.

Stačilo by na něho houknout a nechal by toho.
Jenže, když on tak pěkně leží a trhá noviny...
Jde kolem Míša, slyší chroustavé zvuky a podívá se pod stůl. Spatří Barta cupujícího noviny.

Mohla by na něho houknout a on by toho nechal, jenže když on tak pěkně leží a trhá noviny... Tváří se u toho nesmírně soustředěně a zaměstnaně. Kdyby se po očku pokoukl a lišácky by se zatvářil, hned by se z plně zaměstnaného psa překvalifikoval na rošťáka a situace by se změnila. Jenže on pracuje.

Naštěstí jsem tu já.
Přirozeně že já, nikoli Bart mám noviny abonované, nikoli Bart nýbrž já noviny čtu a kdo asi noviny upustil na zem. Jistě že já a nikoli Bart.

Míša by měla plné právo se o mne slovně opřít, že za ten čurbes vznikající pod stolem jsem stoprocentně odpovědný a že...
Nechme toho. Míša mi nelaje.
Nejspíš proto, že já tak pěkně sedím u počítače a ťukám třemi prsty do kláves, zatímco Bart tak pěkně cupuje noviny.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.