Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pátek 5.10.2001
 • Miloš Zeman a ministr obrany Tvrdík byli v Hamrech u Prostějova u 6. skupiny speciálních sil
 • Václav Havel řekl novinářům, že útok proti základnám teroristů očekává po návratu ministra obrany USA Donalda Rumsfelda ze Středního a Dálného východu
 • Asi padesát lidí demonstrovalo na Václavském náměstí v Praze proti chystající se odvetné akci proti teroristům
 • Představitelé vysokých škol uvažují o protestních akcích, pokud školy nedostanou peníze; rektoři hovoří o odstoupení
 • Předseda slovenského parlamentu Jozef Migaš podporuje celní unii mezi ČR a SR, unie je ohrožená v souvislosti s českým vstupem do EU
 • Vládní zmocněnec pro lidská práva Jan Jařab oznámil, že od roku 1990 neonacisté u nás zabili na dvacet lidí
 • Ultralehké letadlo přeletělo jadernou elektrárnu v Temelíně
 • Státní žalobkyně žádá podmíněný trest "s odkladem na zkušební dobu tří až čtyř roků" v případu dvou komunistických papalášů, kteří v šedesátých létech zabránili stíhání nacistického zločince Tuttera zverbovaného do služeb StB
 • Červený kříž převedl dva miliony korun ze sbírky na pomoc obětem teroristického útoku v USA na konto amerického Červeného kříže
 • Počasí Praha: Od rána pošmourno, občas vydatně lilo
  Žilina: hmlisté ráno slubovalo pekný deň, ale potom sa zamračilo a večer začalo pršať    Miroslav Drkoš

Český podzim (z Vysočiny):
Dyž jsem já byl mladej zajíc,
starej štyry neděle,
tu mě honil mysliveček,
ale nedohonil mě.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka:

Pátek 5. října 2001
V rámci boje proti terorismu byl na parkovišti před hlavním vchodem do našeho baráku zaparkován tahač raket "Spoon". (Vloni jsem ho omylem objednal jako "podavač sponek SDI".) Ještěže ho máme! Žádný terorista zde už nemůže zastavit s autem plným výbušnin. Ani zaměstnanec. To jsou ty oběti, jež nám sliboval Kokot. Všichni teď parkují na nepohodlném zadním parkovišti.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Jdeme do toho a to je dobře
Hlavní hádanku zatím nedovedeme zodpovědět: kdy to spustí. Třeba je to falešně položená otázka, je totiž i to možné, že jsme v zajetí vojenského přemýšlení minulého století: ve skutečnosti bitva už začala a probíhá, aniž by někde byly frontové linie a všude se hemžili kameramani CNN, a ty přesuny letadlových lodí je jen manévr nebo příprava na krok iks plus jedna.

Premiér Miloš Zeman dnes oznámil, čím můžeme k společnému úsilí přispět:

ČR poskytne americkým letounům vzdušný prostor. Mezi další požadavky patří posílení spolupráce zpravodajských služeb, pomoc státům potenciálně ohroženým kvůli jejich podpoře boje proti terorismu a posílení ochrany objektů USA, prodloužena bude i naše mise v Bosně. Zeman byl s ministrem Tvrdíkem a velvyslancem USA Craigem Stapletonem v Hamrech u Prostějova, kde shlédli ukázku výcviku paragánů z 6. skupiny speciálních sil.

K tomu dodám své ale...
Naše politické špičky by neměly předpokládat, že podpora veřejnosti spojeneckému úsilí potrvá donekonečna. Historie nás naučila především skepsi, Češi se rádi dívají na věci z té ironické stránky. Proto by bylo víc než dobré, kdyby naši političtí předáci, z vlády i opozice, pokud možno co nejvíce a co nejjasněji veřejnost oslovovali. Nemám na mysli nějakou připitomělou masáž mozků: lidé si ale zaslouží, aby jim předáci vysvětlovali, co se děje a proč se to děje a jaké to má důsledky.

Kupříkladu by bylo dobré vysvětlovat, jak je důležité, že zůstaneme v Bosně déle, než se předpokládalo původně, tedy do prosince. Rád bych politiky poprosil - mluvte s lidmi. Oslovujte je. Vysvětlujte, přesvědčujte, oponujte, buďte v kontaktu.
Není to nic ponižujícího, jak si možná myslíte. Takový Tony Blair to dělá pořád.

Na okraj
V Lidových novinách měli včera přílohu k 65. narozeninám Václava Havla.Otiskli tam hodnocení oslavence různá vyjádření, včetně očekávatelné nehoráznosti Miroslava Ransdorfa. Nakonec pravil Jiří Menzel:
Náš pan prezident, když nastupoval, tak řekl, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Je na čase se zeptat, co jsme pro to udělali.
Na to bych odpověděl:
Ono jak kdo. Vy jste, pane Menzele, zbil na veřejnosti před objektivy kamer člověka, abyste ho ponížil, zesměšnil a profesně znemožnil. Třeba si to i zasloužil - ale takové vítězství je diskvalifikující v oboru pravdy a lásky.


RODINA A PŘÁTELÉ: Setsakra nepravděpodobná situace
Nastala v metru, a já byl svědek: policajt se tam líbal s holkou. Opravdu jsem to viděl vlastním okem, stalo se to mezi půl a tři čtvrtě na pět včera, tedy ve čtvrtek, na stanici Muzeum. Spěchal jsem na vlak linky A. To se jde chodbou, pak zahnete po schodech a ty vedou přímo na perón. No a zrovninka proti mě vidím: holka drží policajta kolem krku a dává mu brutálního hubana a vzápětí ho pouští a odbíhá a tak tak že chytí odjíždějící vlak.

Ještě jsem si stačil všimnout, že ten policajt se tváří jako policajt ve stylu: "Co, co, co, občane?"
Mířil jsem na pravidelnou čtvrteční sedánku v kavárně Rybka v Opatovické ulici a všichni tam už byli, všichni včetně mé ženy Michaely. Těšil jsem se, že budu vyprávět, jak holka dala policajtovi hubana, jenže mluvili jeden přes druhého a já se holt nedovedu prosadit a až po chvíli jsem se nadechoval, když na chvilku přestal hulákat Milan Vosáhlo, do toho vpadla moje žena:

"To vám musím povědět, co jsem viděla, když jsem jela sem za váma metrem! Viděla jsem na peróně holku, jak se líbá s policajtem!"

"Tak bacha! Já jsem viděl holku jak se líbá s policajtem!" já na to.
Nedala se. Viděla, jak se holka líbá s policajtem, na stanici Národní třída, linka B, dole na peróně. Jenže já taky viděl, jak se holka líbá s policajtem, jenomže dole na peróně na stanici Muzeum, linka A.

Společnost usoudila, že jsme a) spolčený, b) kecáme, c) b plyne z a.
Jenže pravda je taková, že nekecáme, já to viděl, ona to viděla.
Možná, že včera odpoledne proběhla brutální akce na téma polib svého policajta.
Nebo to byla setsakramentská náhoda.


PSÍ PŘÍHODY: Meteorologická anomálie
Míša vyprala a převlékla Bartův pelech. To věstí změnu počasí. Na to téma jsem se tu už mnohokrát vyjadřoval. Dnes to ale mělo věru zvláštní průběh.
Ráno jsem vstal. Obloha byla všelijaká, potrhaná, jako by se počasí nevědělo rozhodnout, zda se vydá cestou panáčka nebo panenky. No co, s Bartem na procházku musím, i kdyby padali komeníci.

Takže jsme vyrazili- bylo asi tak sedm deset, vím to nachlup, protože jsme poslouchal ranní zprávy v rozhlase. Nic zvláštního se nestalo, jenomže na Barta štěkal jezevčík Max a Bart z toho byl velmi rozerván (vnitřně - byl na řemenu, jinak by Max byl rozerván - vnějšně). Už jsme byli na dohled domu, když padla první kapka. Přidali jsme do kroku, padlo pět, pak padesát kapek.

Zapadli jsme domů a rozpršelo se. Byl to opravdu pěkný slejvák, dá se dokonce hovořit o průtrži mračen, aniž bych byl nařčen z přehánění. Stihli jsme to o psí chlup.

O nějakou tu chvíli později se na scénu dostavila Míša.

"Nezmokli jste?" ptala se.
Ujistil jsem ji, že nikoli. Poněkud jsem ji podezíral, že se ani tak nestará o to, zda jsme zmokli jako o to, jak asi vypadá Bartův čerstvě povlečený pelech: Bart totiž, když zmokne, se nechá utřít ručníkem a pak stejně, tak jako tak, se jde utřít do svého pelechu.

Slovo dalo slovo a ukázalo se, že strašně pršelo už v šest ráno - byla vzhůru a já ještě spal. Předpokládala, že jsme se vypravili do toho deště a zmokli jsme.

Pravda byla taková že jsme - bezděčně - využili suchého okna v jinak zapršeném počasí.
Obvykle to bývá naopak.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.