Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: úterý 11.9.2001
 • Stáj Prost angažovala českého jezdce Tomáše Engeho pro závod v Monze, je to zatím angažmá pro jeden závod a další jeho jezdecká kariéra záleží - pochopitelně - na průběhu závodu
 • Komisař EU Gunther Verheugen se vyslovil proti svolání "mezinárodní konference o Temelínu"
 • Začala jednat parlamentní komise o problémech dovozců ojetých aut, čeká se novelizace silničního zákona
 • Dovozci aut nadále poukazují na to, že už dva měsíce nemohou kvůli úředním obstrukcím vykonávat svou práci
 • Premiér Miloš Zeman je v nemocnici s ledvinovou kolikou, lékaři mu našli ledvinový kámen velikosti fazole
 • Ministr obrany Tvrdík prosazuje ukotvení reformy zákona do zákona, aby po volbách nemohla nastat "nová koncepce"
 • V Praze na Žižkově vzniklo nové divadlo Ponec
 • Čeká se další zdražení benzínu asi o korunu
 • V srpnu se inflace snížila o 2 desetiny procenta
 • Krajský soud v Praze uložil ministerstvu vnitra omluvu vrahovi policisty Fenimovi Hanušovi za to, že ho policisté v přestřelce zasáhli
 • Británie oznámila, že počet žádostí o asyl z Česka klesl - britští úředníci budou kontrolovat cestující i ve Francii, před Eurotunelem v Calais
 • Policie vyšetřuje deset lidí z Harvardských fondů, do konce září se rozhodne, zda do vyšetřování bude vtažen i Viktor Kožený (který se chystá založit v Česku politickou stranu podle "západních standardů")
 • Labe stoupá, také v severních Čechách hrozí povodně, na některých místech jsou zaplavené domy
 • Počasí Praha: Nevlídné počasí, občas déšť
  Orlické Hory:    Petr Kroul
  Žilina:    Miroslav Drkoš

Z deníčku Moby Dicka

Úterý 11. září 2001
Minulý týden jsem špatně odposlechl jednu poznámku v kantýně. Ve znovupostaveném továrním komíně pro čápa marabu vnitřní výtah instalován už je. Dnes ráno v něm uvízl čáp marabu s bezpečákem Mazancem a jeho zlou dogou. Celý den padl na shánění posledního našeho údržbáře Mátohy. Na CÚ ve Východním Městě nebyl. Kořenitá už večer zjistila, kde je: Na třetím turnusu podnikového zájezdu v Turecku.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Tomáš Enge pojede v neděli Monzu ve Formuli 1
Proslýchalo se to, a i v novinách byly spekulace na to téma, a teprve na pondělní tiskové konferenci bylo potvrzeno: český automobilový závodník Tomáš Enge je zařazen do stáje F1 Prost a pojede už tuto neděli Monzu. V exkluzivním klubu závodníků špičkové kategorie byla až dosud jako jediná Eliška Junková. S tou výhradou, že ta závodila v dřevních dobách, kdy se mohl talentovaný amatér prosadit i v profi špičce. To už neplatí jistě padesát let. Dnes už to jsou jenom stoprocentní profesionálové, mimořádně nadaní a navíc - lidé, kteří jsou schopni obětovat svůj život sportu, někdo bohužel i doslova.

Je to obrovský úspěch Tomáše Enge, ovšem nezapomínejme ani na Antonína Charouse. To je po celou dobu Engeho kariéry jeho promotor a trenér a ochránce. Není to jen tak, být promotorem ve světě F1. To je byznys nad jiné tvrdý, tam jde o dlouhé peníze a o život. V novinách už proskočily zprávy o tom, kolik musel Charous zaplatit, aby se Enge do stáje F1 dostal (údajně 24 milionů). Je to víc než pravděpodobné, jakkoli se skutečná a reálná a přesná čísla těžko dozvíme.

Nezapomínejme ale, že toto je doslova velkolepá reprezentace naší republiky. Automobilové závody F1, to je krom života a peněz i svět špičkové technologie a s tímto světem jsou lidé na celém světě zvyklí cokoli co se F1 týká mimoděk spojovat. Máme tedy mnoho důvodů, proč v neděli Tomášovi Engemu držet palce - a Antonínovi Charousovi poděkovat.
Aston


HUDBA A ZVUK:
forbína spokojené krávy a technopárty
přípodoteky Mladá Smetanova Litomyšl 2001
recenze Janáček: Smyčcové kvartety (Škampovo kvarteto); Musica Bohemica ...ať píseň neustává (Krček)
ftipy
A pořád se hraje: o Pražském triu s Arnoštem Střížkem
Ještě recenze Chopin (koncerty)
Rubriku vede Lubomír Fendrych
RODINA A PŘÁTELÉ: Došlo na nejhorší, musel jsem uklízet
Ani po 32 letech manželského soužití nejsem s Míšou v souladu stran definice bordelu ve smyslu nepořádku. Spravedlivě vzato, to co mě donutila odstranit dnes, zasahuje i do mého, značně liberálního pojetí pojmu nepořádek.

Kdyby bylo vytváření bordelu trestným činem, měl bych celu vedle Kajínka. U soudu bych se točil jen na jedné okolnosti, kterou bych se snažil prosadit jako okolnost polehčující: nepořádek nerozsévám plošně, nýbrž vytvářím hromádky. Jsou to kupky - nejčastěji - papírů. Ty jsou nesmírně důležité ve chvíli, kdy hromádku zakládám. Pečlivě volím správné místo, aby papíry byly viditelné a snadno dostupné. Pak na papíry první generace přijdou papíry druhé generace, sem tam nějaké cédéčko, tu a tam brožura nebo reklamní prospekt a hromádka vzrůstá, až je z ní komínek. To je správný okamžik pro založení druhé hromádky. Vhodná místa: stoleček u vchodu do kuchyně a pak hlavně rohová lavice, obepínající jižní a západní stranu jídelního stolu. Lavice slouží, pochopitelně, k sezení, ovšem stejně tak se hodí k zakládání hromádek, až nakonec druhá funkce převáží. Naštěstí máme doma dost židlí, tvrdím já.

Toto je ale zrod mé periodicky se opakující porážky. Jakmile zakládám hromádky v pokoji kde pracuji, Míša mlčí. Stoleček u vchodu do jídelny je už pod jejím dohledem a ochranou, avšak hájí ho vlažně. Zato lavici hájí s vervou lvice bránící lvíčata.

Zajímavý jev: probíral jsem papíry a prospekty a časopisy jeden po druhém, a házel vše do igelitového pytle. Zdá se, že důležitost je látka těkavá a vydrží tak měsíc, dva, po tu dobu jsou papíry nezbytně důležité. Od třetího měsíce nahoru je důležitost malá a po půl roce nepostižitelná.

Vrací se až tam po tisíci, dvou tisících let - pak to jsou dokumenty vhodné k historickému zkoumání.


PSÍ PŘÍHODY: Presumpce neviny - pojem neznámý
Zásadu presumpce neviny jsem porušil já. Jsem nespravedlivý, podezíravý - ba paranoidní. Toto prohlásila Míša, a dovozuje své obvinění včerejším článkem zde ve Psu. Popisoval jsem aféru se ztracenou topinkou - topinka vyskočila z přístroje a než jsem stačil doběhnout, Bart ji stačil sežrat a zalezl pod stůl a dělal tam nevinného, jen olizování a neúprosná logika ho usvědčily.

Dnes večer ho Míša objevila, jak leží vedle ledničky a tiše kvílí u šuplíkového drátěného koše, kam odkládáme staré noviny, igelitové pytlíky a prodlužovací šňůry. Bart nikdy u nábytku nekvílí bezdůvodně, vždycky se ukáže, že pod skříní leží tenisák nebo gumová činka. Míša tedy odsunula koš - a pod ním ležela topinka, právě ta topinka, která podle mého podezření skončila v Bartově břiše.

Je fakt, že nakonec v Bartově břiše skončila, pochopitelně že mu ji Míša dala, když ji a) objevil, b) vyplakal, c) byl za její sežrání vláčen v médiích jako by to byl nějaký Zemanův ministr. Ovšem pořádně mi to naservírovala, tu moji podezíravost a naprostou ignoranci presumpce neviny.

Ta topinka, to je ovšem Bob Beamon mezi topinkami a její skok bude figurovat v Guinessově knize rekordů jako topinka, která skočila vůbec nejdále ze všech skákajících topinek od chvíle, kdy byly vynalezeny automatické topinkáče.

Hned zítra panu Guinessovi napíšu.

Jen na to jsem zvědav, zda schvalovací komise guinessovských rekordů uzná Bartovo svědectví.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.