Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: středa 25.7.2001
 • Úřad pro hospodářskou soutěž bude vyšetřovat, proč Vetchého ministerstvo obrany dohodilo České pojišťovně zakázku na povinné ručení za armádní vozidla, ministerstvo z nevyjasněných důvodů zrušilo veřejnou soutěž
 • Místo finské Multiarény bude halu pro mistrovství světa v hokeji stavět Sazka, místo na Maninách ve Vysočanech - je to další dějství v tragifrašce na téma Češi organizují mistrovství světa
 • Ministr Pavel Dostál upozornil náchodské státní zastupitelství na "antisemitské svinstvo" v Náchodském nečasu
 • Vláda se rozhodla organizovat příští rok zasedání NATO v Praze, jak bylo původně plánováno, a nechce následovat kanadského příkladu ve stylu "útěk do hor"
 • Ministr zahraničí Jan Kavan jednal v Praze se španělským ministrem Josepem Piquém, je naděje, že Španělsko bude patřit mezi státy EU, které budou liberálnější pokud jde o pohyb osob
 • Britská ambasáda v Praze vylučuje, že by bylo možno už v Praze žádat o azyl v Británii
 • Na Šumpersku se lidé obávají nových povodní
 • Městský soud v Praze potvrdil podmínečný trest pro Marii Černou, která ukrývala uprchlého vězně Kajínka
 • Autodopravci zorganizovali hodinovou blokádu přechodu Hevlín - Laa an der Thaya, protestují proti změně režimu přejezdu hranic, která předpokládá noční pauzy
 • Česká republika zavede databázi DNA ve spolupráci s americkou FBI - Američané poskytnou zdarma počítačové vybavení, umožňující dokonalejší idetintifikaci zločinců
 • Počasí Praha: Převážně pod mrakem, vcelku teplo
  Brno: zataženo, ale kupodivu bez deště    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Od rána prší a prší, vypadá to spíš jako podzim a ne léto.    Petr Kroul
  Žilina:    Miroslav Drkoš


Z deníčku Moby Dicka:

Středa 25. července 2001
V 7:30 podal mektárník Drn hlášení o stavu pracoviště na mobil D. Hlava, t.č. na dovolené. V 7:45 zavolal Hlav zpět. Hovor bral Junior. Ukázalo se, že Drn strašně drmolí a není mu rozumět. Hlášení musel Junior zopakovat. Pak mu Duto nadiktoval ještě několik upřesňujících instrukcí. Skončili v 10:04.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Nezávislý Fischer v gravitačním poli závislosti
Václav Fischer coby nezávislý usedl s velkými fanfárami do křesla v senátu. Ukázalo se, že občané dali důvěru člověku, který deklaroval nezávislost na kterékoli z našich stran parlamentních jako neparlamentních. Občané zvolili občana a ten vstoupil s plamenným mečem (plamennými vidlemi) do Augiášova chlíva české politiky, aby ho vykydal.
Tak nějak to vypadalo, když Fischer svoji politickou kariéru nastupoval.

Střízlivěji uvažující hlavy se nedokázaly zbavit pochybností. Jelikož je senát k ničemu, dokáže vůbec někdo dělat v neužitečné instituci něco užitečného - i kdyby to byl génius politiky a gigant rozhodnosti? No a pak tu byl ještě jeden mráček nad Fischerovou hlavou - jeho mandát byl toliko dvouletý.

Jak příběh pokračoval?
Václav Fischer se nestal Čističem v Senátu. Ani jeho světlem. Ani pilířem. Ani ničím. Prostě, byl v senátu, jako jsou tam jiní. A přemýšlel, jak se tam udržet.

Výsledek přemýšlení, jako doposud jediný výsledek jeho činnosti v senátu, se projevil před šesti týdny, kdy se nezávislý Fischer ocitl mezi lidmi magicky závislými na gravitační síle Václava Klause. No a protože jeho popularita prudce poklesla, ODS se odvděčila napravenému nezávislému a novopečenému závislému - a nabídla, že proti Fischerovi nepostaví protikandidáta. Třeba ani oposmluvní sociální demokraté nepostaví protikandidáty. Vždyť by to byla v duchu oposmluvní logiky neodpustitelná chyba přijít o takového tvárného měkkýše v gravitačním poli závislosti.


RODINA A PŘÁTELÉ: Kobercový nálet počítačových virů
Tak tohle nepamatuju od dob viru I love you. Virus How are you (tedy - jde o červa z rodiny W32.Fami.worm nebo též W32.Sircam.worm) mi nabídlo několik lidí - každý nejmíň pětkrát. Zřejmě se potvora množí a útočí několikrát po sobě. Virus je hnusný z několika důvodů. Má skoro 200 kB, ještě loni míval polovinu. Mně s pevnou linkou to zas takový problém nedělá, jenže ty viry otravují i lidi s telefonním připojení.

Je to zase virus záludný, který se tváří jako textový dokument. Nepozorný uživatel mailu vidí koncovku doc a domnívá se, že jde o wordovský dokument. Jenže skutečně na konci není doc, je tam pif, nebo bat nebo lnk, tedy koncovky výkonné. A ty spustí ničivý efekt zásilky. Ta bezpochyby napadá nejdřív Microsoft Outlook a rozešle sám sebe na všechny adresy, které tam najde - a několikrát po sobě.

Už několikrát jsem se na tomto místě zmiňoval o řetězových dopisech typu "Microsoft varuje před virem Buddylist..." a pod. To jsou vždycky plané poplachy - a je zajímavé, že když skutečně vypukne virová epidemie, jako tentokrát, nikdo nevaruje... jenom média, dnes ráno jsem četl o tomto červu zprávičku v novinách. No a je taky zajímavé, že média, třebaže je okurková sezóna a v novinách se omílají i staré zprávy pořád dokola, se o této virové epidemii pořádně nepíše. A je šeredná, firma Symantec charakterizuje "divokost" viru jako vysokou (podívejte se na stránku Symantecu, tam je i nástroj k odstranění tohoto viru).

Takže, závěrem ještě něco osvěty:
Virus přichází v příloze elektronické pošty; vždycky se dívejte na koncovku názvu posílaného souboru; je možné, že žádnou neuvidíte, protože máte ve Windows zobrazování koncovek vypnuté - zapněte to, a pokud to neumíte, sežeňte si někoho, kdo to udělá; nikdy neotevírejte nic co končí exe, i kdyby vám to poslal bratr nebo stará mama; a koncovka není to co znáte ale to, co je skutečně na konci - jakmile je to bat, pif, vbs nebo lnk či exe, šup s tím do koše.

Opatrujte se.


PSÍ PŘÍHODY: Zoufalství na schodech
Bart je můj přítel. Já jsem Bartův přítel. Mrzí mě, že přítele přivádím k zoufalství. Dnes a denně.
Zoufalství nastává ráno, protože to je doba, kdy vyrážím s Bartem na procházku.
Někdy kolem sedmé vypustím Barta na zahradu a stahuju poštu a vyřizuju korespondenci z noci. Otevřenými dveřmi na balkon ho slyším štěkat u vrat. Dá se tedy říci, že není zoufalý, naopak - daří se mu dobře, dělá to, co dělá nejraději (hned po žraní, praní, běhání a čmuchání).

Práce mi trvá asi tak půl hodiny. Pak sejdu dolů do předsíně. Bart mě nějak slyší od vrat, přiběhne a doráží a dveře. Vpustím ho dovnitř, aby dveře nepodrápal. Doráží pak na mě, jenže to míň vadí, protože já dorostu, i když mě poškrábe, kdežto dveře zůstanou poškrábané.

Snažím se Bartovi vysvětlit, že to co dělám, není sadistické mučení, že se mu nevysmívám, že naschvál neoddaluju rozkoš procházky. Snažím se otevřít mu oči k poznání, že obouvání je lidská rutina, naprosto nezbytná. Žádný člověk, kterého potkává venku, malý , velký, muž či žena, nejde bos, všichni mají boty.

Bart to však nechce pochopit.
Obouvám se a Bart žalostně kvílí.
Když zaslechnu jeho mle... mle... mle... usedám na schod v naději, že v sedě se obuju rychleji.
Bart mě oběhne, sedne si za mne o dva schody výš a dál tam běduje. Potom, aby proces obouvání uspíšil, mi olízne zátylek.

Konečně zavážu kličku i na druhé botě, vstávám a vycházíme.

Bart se řítí k vrátkům. Věří v tu chvíli, že příště, tedy zítra, se to bez toho pitomého zdržování obejde.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.