Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: středa 13.6.2001
 • Ode dneška bude testováno na BSE veškeré hovězí z kusů starších 30 měsíců
 • Jan Kavan na tiskové konferenci sdělil, že necítí odpovědnost za špatnou smlouvu stran Českého domu v Moskvě, kterou sám podepsal
 • Policejní mluvčá odmítla tvrzení, že by tajní agenti tlačili na policii, aby zbrzdila vyšetřování kauzy Český dům
 • Ministerstvo školství obdrželo dopis od Úřadu pro hospodářskou soutěž, v němž se pozastavuje výběrové řízení na dodávky počítačů pro školy, z dosavadní soutěže vyšly vítězně firmy Telecom a AutoCont (neboť jiné firmy soutěžit z těch či oněch důvodů nemohly)
 • Václav Klaus hodlá veřejně - před kamerami - interpelovat Miloše Zemana stran jeho interview s BBC, v němž citoval údajný výrok Gunthera Verheugena, že se nedostaneme do EU pokud bude Klaus premiérem
 • Slovensko zmírňuje od středy některá ochranná opatření na česko - slovenské hranici
 • V Křížové ulici v Brně přepadli dva ozbrojení lupiči pobočku IPB a ukradli asi půl milionu korun
 • Miloslav Ransdorf prohlásil, že se komunistická strana neomluví za to, že komunistický prezident Zápotocký omilostnil nacistické zločince, včetně vraha z Lidic, kteří se dali do služeb StB
 • Policie stíhá ostravskou lékařku za nedbalost za to, že zavinila úmrtí pacientky, která se obrátila na nemocnici ve Vítkovicích
 • Drobní akcionáři IPB podali trestní oznámení na Pavla Mertlíka a na Pavla Kavánka ve věci prodeje IPB Obchodní bance
 • Počasí Praha: Počasí se značně zlepšilo, po většinu dne bylo docela hezky, jen k večeru se trochu zatáhla obloha
  Brno: ráno sluníčko, postupem času ho bylo míň a míň    Lubomír Střítecký Orlické hory:Od rána zataženo, dopoledne se vyjasnilo a do večera svítilo sluníčko.    Petr Kroul
  Žilina: noc bola chladná, ale cez deň bolo slnečno a celkom príjemne    Miroslav Drkoš


Z deníčku Moby Dicka:

Středa 13. června 2001
Ani vedoucí nemají vyplňovat návrhy na zvyšování platů svých podřízených. Mohli by být ovlivněni tím, že je znají. O konkrétní částce pro každého zaměstnance rozhodne Náměstek pro odměňování Dur Durak, který nás vidí alespoň dvakrát ročně. Tedy ty, kteří se pravidelně zúčastňují kulturně sportovních dnů v jeho ARZu na Jižním Městě.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Lékařce hrozí pět let vězení
Lékařka interního oddělení Vítkovické nemocnice blahoslavené Marie Antoníny nedbale vyšetřila pacientku. kterou sanitka přivezla s dýchacími potížemi. Poslala ji domů a osmačtyřicetiletá paní druhý den zemřela na akutní následky zánětu plic. Lékařka je nyní obviněna z ublížení na zdraví s následkem smrti a hrozí jí až pětileté vězení. Tolik z dnešního zpravodajství.

K případu samému se nechci vyjadřovat. Jen si dovolím vyslovit podiv, že lékař je odpovědný za výsledky své práce natolik, že za špatné rozhodnutí nebo nepozornost riskuje kriminál, kdežto... kupříkladu bankéři nemají odpovědnost žádnou? Když okradou o úspory, často celoživotní, lidi kteří jim projevili důvěru, když jim zničí přinejmenším naděje do života a zásadně zhorší kvalitu jejich života, když je shodí do beznaděje a přirozeně je přinutí k naprosté nedůvěře ke všemu co se u nás děje... a nestane se jim nic, slovy nic, ani o halíř nepřijdou?

Kolik takových případů bylo, odšumělo na vlnách zmačkaných novin do zapomnění. Libor Novák podepsal dokumenty jimiž okradl stát a soud konstatoval, že nenese odpovědnost. Minulý týden soud osvobodil Václava Wallise... Dnes odmítl Jan Kavan odpovědnost za machinace kolem Českého domu v Moskvě, přičemž transakce byla očividně pochybná a on sám byl varován Jaroslavem Baštou a přesto se za uzavření smlouvy zasadil... Banku IPB jako kdyby odnesl čert v pytli. Václav Klaus hovořil v této souvislosti o loupeži za bílého dne. Drobní akcionáři podali ve věci IPB na Pavla Mertlíka a Pavla Kavánka trestní oznámení. Ať se přihlásí ten, kdo věří, že skutečně ponesou odpovědnost... Já ruku nahoru dávat nebudu.RODINA A PŘÁTELÉ: Vystupoval jsem coby expert přes UFO
Odpoledne u mne byli reportéři z TV NOVA a ptali se mě, co soudím o videozáznamu UFO. Nejdřív volali telefonicky, že jistá paní v Berouně natočila na video UFO a že by mi rádi záznam ukázali. Já na to, že nejsem ufomil a oni, že to vědí a že přijedou.

Záznam byl pořízen takříkajíc z ruky, ve 22.47. Zobrazoval světlo, možná se dá říci světelný objekt, který poněkud měnil barvu. Majitelka videokamery natáčela bez stativu a bez opory, takže světýlko v záběru skáče a třese se.

Bože... kdybych já nebyl takový prachobyčejný skeptik... Proč nedovedu to, co uměl nebožtík Ludvík Souček... Kdysi jsem moderoval besedu s ním a položil mu otázku:
"Pane doktore, a vy na UFO věříte?"
"Jestli na něj věřím?" děl Souček. "Já jsem byl svědkem přistání UFO!" A jel jak dráha a všichni ho milovali.
Pánové z TV NOVA by mě taky milovali, kdybych začal skákat a povykovat "Už jsou tady! Už jsou tady!" Jistě jste si taky všimli, že se do médií nejsnadněji dostávají extrémní názory.
Takže jsem jim řekl, že se nedomnívám, že by šlo o záměrný podvod, že ta paní něco viděla a to něco natočila. Musela by být obzvlášť rafinovaná, aby odpředstírala roztřesený a neostrý obraz. Ovšem co to je... těžko říct. Může to být helikoptéra, může to být světlo, může to být odraz od balónu ve vysoké výšce (i když... ve 22.47...) Prostě, to že nevím co to je naprosto neznamená, že je to letadlo a uvnitř sedí Marťan.

"No, to jste nám toho řek," pravil pan redaktor ponuře. Ale já na to upozorňoval už po tom telefónu, ať si zajedou za nějakým ufomágem. Toto dopisuji, aniž jsem viděl to, co nakonec v TV NOVA bude uvedeno.


PSÍ PŘÍHODY: Tajemná křupnutí pod stolem
Na reklamní slogan "pojďme dělat křupy křup" by Bart slyšel. Někdy mám pocit, že svoje čelisti používá jako pracovní nástroj nejen k přetvoření, ale i k pochopení světa: žvýkám, tedy jsem, to je jeho filosofie. Kupodivu toho není mnoho, co nezvratně devastoval. Namátkou si vzpomenu na telefonní šňůru - to už je pár let, kdy on byl ještě štěně a telefony měly ještě dráty. Míše sežral brejle a to snad bude všechno, když nebudu počítat boty a čepici.

Bylo by děsné, kdyby si dělal zálusk na dráty. Třebaže ubyl drát od telefonu, přibyly desítky jiných drátů a kabelů. Bart je taky ohleduplný k fotoaparátům a jejich součástkám. Je pravda, že je přechovávám v krabicích a ty ukládám na police v dostatečné výšce nad podlahou, ale jsou i chvíle nestřežené, kdy přístroj leží na stole nebo na křesle. Barta fotoaparáty zajímají, protože si je spojuje s procházkami. Stává se, že si chce zblízka prohlédnout objektiv a přitiskne k němu čumák - větší škody nenadělal.

Zato pokládá za svoje území obsah koše na papír. Obzvlášť je nadšený, když dělám probírku vizitek. Tyhle malé kartičky z tvrdého papíru žvýká s nelíčenou chutí. Uvažuju o tom, že udělám v pracovně totéž, co jsem provedl v kuchyni - že si obstarám koš s víkem. Nechce se mi do toho právě proto, že nerad kazím Bartovi radost. Budu muset počkat, až pes z koše vytáhne něco, co do něho spadlo omylem a sežere to.

Jsou ale i případy, kdy se pod stolem ozve křup a já netuším, co má Bart mezi zuby. Vytáhnu psa zpod stolu, on mele hubou, chvilku se s ním škorpím a on pracuje, aby předmět zpracoval a spolkl dřív, než mu vypáčím čelisti. Tedy, vypáčím... Až on je odemkne. Pak hubu otevře a s klidem si nechá prošacovat prázdnou hubu.
To jsou děsivé chvíle - co asi to zvíře sežralo? Jaká cennost vypustila duši s hlasitým křup? Zatím nic nepostrádám.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.