Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: středa 6.6.2001
 • Britsko-švédské konsorcium Saab-BAE oznámilo, že za 36 stíhaček bez zbraňových systémů by ČR zaplatila 75 miliard místo původně zamýšlených 100 miliard, kosorcium nadále nabízí 150% offsetů (investic)
 • Prezident Václav Havel vyslovil sympatii k britsko-švédské nabídce
 • Prezident se setkal na inspekční cestě s ministrem obrany Tvrdíkem a znovu vyslovil výhrady k lustračnímu zákonu
 • V preferencích klesla čtyřkoalice na druhé místo po ODS, od března ztratila třetinu příznivců; sociální demokraté jsou na třetím místě
 • Vláda bude ve středu znovu projednávat návrh zákona o majetkovém doznání
 • Hana Marvanová oznámila, že se chce ucházet o post předsedy Unie svobody, jejím protikandidátem bude Vladimír Mlynář
 • Stávkovou pohotovost kvůli nevyplaceným mzdám vyhlásily odbory Československé plavby labské
 • Polsko ruší veteriinární opatření na česko-polských hranicích
 • Josef Zieleniec potvrdil, že podal trestní oznámení ve věci instalace odposlechu do státního zámku ve Štiříně
 • Počasí Praha: Po celý den pod mrakem, až v podvečer se slunce vzchopilo a obsadilo nebe
  Brno: proti pondělku se výrazně oteplilo, dokonce vysvitlo sluníčko    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Od rána zima a pršlavo, odpoledne sem tam vykouklo sluníčko.    Petr Kroul
  Žilina: stále chladno, striedavo slnečno a zamračené so slabým mrholením    Miroslav Drkoš


Z deníčku Moby Dicka:

Středa 6. června 2001
Běsný Kokot vydal ROZŘEĎ 3306/01. Je nutno vytvořit si nová přístupová hesla k intranetovým KECŮM, jež musí obsahovat minimálně dvě velká písmena, dvě malá písmena, dvě čísla a nejméně dva zvláštní znaky. Na Ambrožův dotaz zaslal náměstek Kvakoš upřesnění: Jedná se o znaky "/+-_()!?, z nichž prvních sedm se nemá používat!?


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Stíhačky Gripen? No, nekup to!
Gripen, stíhačku čtvrté generace, představili zástupci švédsko-britského konsorcia SAAB-BAE na perfektně připravené tiskovce v hotelu Renaissance v Praze. Senzací dne bylo oznámení, že by 36 stíhaček stálo nikoli 100, ale 75 miliard. "Systematicky jsme se připravovali," zdůrazňoval někdejší pracovník britského ministerstva zahraničí Julien Scopes. Offsety, tedy investiční vstupy do ekonomiky ČR, už podle něho začaly a pokud by ke kontraktu došlo, dosáhly by 150% výše částky utracené za stíhačky. Investice by začaly tedy dřív, než by se zboží začalo splácet: "kup hned, plať později". Na otázku Neviditelného psa, jak by reagovali, kdyby vláda zrušila "soutěž", v níž zbyli sami, odpověděl elegantním diplomatickým výkrutem. Podivuhodně méně diplomatický byl Scopes, když napadl regulérnost soutěže o dodávku stíhaček v Polsku. Zatímco velebil regulérnost a transparentnost české soutěže, o polské hovořil s despektem a poukazoval na př. na to, že Poláci mají na vyhodnocení nabídek čtyři dny. Konkurence odstoupila z české soutěže podle něho proto, že se dostatečně nevěnovala přípravným pracím.

Jsem moc rád, že nemusím v této věci rozhodovat... Chápu, že se Václav Havel za nákup Gripenů přimlouvá: prodejní a investiční program budí dojem skutečně důkladně připraveného projektu. To co budí pochyby, není ani tak přístup konsorcia Saab-BAE, jako fakt, že celá soutěž v této době a této podobě nevyplynula z propracované a dlouhodobé koncepce budování ozbrojených sil. Mají být naše vzdušné síly na příštích třicet let formovány faktem, že konsorcium Saab-BAE zoufale nutně potřebuje prodat svoje stroje do zahraničí?
Naproti tomu nelze brát na lehkou váhu poznámku adresovanou na naši adresu právě z Polska, že ozbrojené síly bez nadzvukového letectva jsou odsouzeny k druhořadosti... O tom není, bohužel, pochyb.RODINA A PŘÁTELÉ: Rychlá zdravotní pomoc
Tohle není moje příhoda. Nemám matku a nemám bráchu. Naštěstí mám kamarádku Meggie a ta má obé. Z toho plyne, že toto je Meggie-ina příhoda. Vyprávěla mi ji začerstva, doposud plna zážitků:

Volala maminka, že naléhavě a neodkladně potřebuje lékařskou pomoc, nejlépe pak úrazovku. Podotkněme, že Meggie žije v Praze a matinka v Kozlech-Tišicích u Kostelce nad Labem (nekecám!). Na Meggie šly mrákoty: co se stalo? Vypadla z okna? Infarkt? Mrtvice? Matinka mluví... dosud mluví...
"Bolí mě ucho," vece matka.
Úleva. Kvůli uchu lidé nekončí na áru. Mamá pokračovala, že jí někdo poradil, že na bolavé ucho je nejlepší česnek. Takže aplikovala česnek.
"No a co?" naléhala Meggie.
"Von zapad a nejde vyndat!"
Takže Meggie povolala bráchu a ten jel z Prahy do Kozlů - Tišic u Kostelce nad Labem zachránit matku, které zapadl do ucha (bolavého) stroužek česneku. Za hodinu telefonát. rozběsněný brácha.
"Já se hnal jak ten vůl... jak ten blbec... riskoval jsem papíry..."
"Co je s mámou?"
Velmi prostý závěr... Matinka je rozumná žena a zaskočila do hostince, aby si dala jednu zelenou na kuráž. Hostinský měl těch zelených v hlavě už šest a sem tam nějakého ferneta a možná i pivínko a když se dozvěděl, co se stalo, s výkřikem "doktorům nesmíte věřit, sousedko" jí vrazil do ucha vývrtku a česnek vytáhl!


PSÍ PŘÍHODY: Jen si malinko zdřímnout
Byl to den jak řemen. Od šesti ráno v jednom kole, po návratu v pět odpoledne perspektiva dalších šesti hodin práce. Je třeba si trošku zdřímnout. Dovedu usnout na deset minut a to mě osvěží na další půlden!
"Jdu si zdřímnout," oznámil jsem Míše.
Následovaly přípravy:
Míša vypnula pračku, protože, jak známo, zapnutá pračka začne ždímat v okamžiku, kdy spáč usíná.
Já jsem vypnul mobil, protože, jak známo, někdo vždycky zavolá, jakmile si chcete přes den zdřímnout.
Míša mezi tím vypnula telefon, více méně z téhož důvodu.
Bylo by dobré nacpat papírek pod kladívko zvonku, ale tak daleko jsem nechtěl jít.
Po všech těchto přípravách jsem zalezl do postele, přetáhl si polštář přes hlavu a zaříznul jsem...
A bum! Bart vrazil frňákem do dveří, pak zaškrábal...
Na Barta jsem zapomněl. Je jasné, že on si chce taky zdřímnout - když chci já.
No co... I ta vteřinka mezi stažením polštáře a prvnímu úderu frňákem byla dobrá. A takové upřímné nadávání psovi taky pročistí mozek a zbaví únavy...
Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.