Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: úterý 1.5.2001
 • Jan Kasal nabídl Miroslavovi Výbornému, aby kandidoval na post předsedy lidové strany, pokud Výborný kandidaturu přijme, Kasal se kandidatury vzdá
 • Výborný má deset dní na rozhodnutí, dalším kandidátem je Cyril Svoboda
 • Základní škola v Kaplicích nesmí vyslat děti na návštěvu do Rakouska - rakouská strana zatáhla děti do protitemelínské hysterie
 • Televize Nova poradila lidem, jak se dají z nekrytých kont Postžira vybírat na poště peníze
 • Dnes se v Praze čekají střety anarchistů se skiny, o pořádek bude usilovat 1000 policistů
 • Po celé zemi se pálily čarodějnice, naštěstí jen jakoby
 • Socha Davida Černého, znázorňující torzo Růžového tanku, která byla zcenzurována a zakázána v Praze pod nátlakem premiéra Zemana, bude vystavena v Lázních Bohdaneč
 • Ve vinařické věznici vypukly v neděli večer nepokoje, v pondělí tam už byl klid
 • Počasí Praha: Nádherný jarní den, slunečný, teplý, voňavý
  Brno: sluníčko a teplo, ale foukal vítr    Lubomír Střítecký
  Žilina: slnečno, horúco až dusno, búrka visela vo vzduchu, ale nespadla    Miroslav Drkoš

Z deníčku Moby Dicka

Úterý 1. května 2001
Firma uspořádala na oslavu vzniku dceřinky METLA pro své zbylé zaměstnance turnaj v golfu. Účastnili se všichni managoři s ředitelem Běsným Kokotem v čele. I po roce jsem jen přihlížel. Golfové hřiště prý bylo rozšířeno ze sedmijamkového na třináctijamkové. Což o to, třináct jamek tu je - devět na hřišti a čtyři cvičné.ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Kasal ustupuje Výbornému
To jsou věci! Jeden předák odchází objímat stromy, třebaže k tomu nemá žádný viditelný důvod (myslím tím Zemana, samozřejmě). Nu a dnes nabídl Jan Kasal kandidaturu na předsednické místo v lidové straně Miroslavovi Výbornému s tím, že pokud ji Výborný přijme, on sám ustoupí stranou., Výborný si vzal deset dní na rozmyšlenou.

Na kolbiště volebního klání vjedou tedy u lidovců dva na pohled rovnocenní soupeři - pokud Výborný svolí. Kasal se zachoval neobvykle na naše poměry, u nás spíš politikové se nechávají vynášet na smetiště dějin jako když vyhazují vzpouzejícího se opilce z hospody a řvou u toho "nemáte žádný soudní důkaz" nebo "podpis vázacího aktu vůbec nic neznamená" - to vše jsme zažili a viděli. Bohužel.

Síly jsou vyrovnané, i to je neobvyklé v našich poměrech, kdy spíše je jeden dopředu jasný kandidát a toho zvolí a pak se všichni k němu seběhnou a podkuřují mu - to se právě děje ve straně sociálně demokratické.

Ať bude zvolen ten či onen, bude pak hodně záležet na tom, zda stoupenci poraženého se zachovají stejně civilizovaně jako Kasal a volbu z ní vyplývající autoritu přijmou. Zatím působí strana lidová dojmem poněkud rozhašeným.

Pokud jde ale o Výborného, nějak se mi nechce vykouřit z hlavy červík pochybností. Kalouskovi kde kdo (včetně mě) nemůže zapomenout jeho podíl na odpovědnosti za zoufalý stav armády - jenže Výborný byl ministr obrany! A byl to on, kdo nikdy nevysvětlil, proč zvrátil soutěž o dodávku štábního informačního systému - který dodnes nefunguje. Takže nejen Kalousek, ale i Výborný by měl co vysvětlovat, ale on nic vysvětlovat jistě nebude, neboť "nikdo nemá žádný důkaz"...RODINA A PŘÁTELÉ: Dneškem začalo jaro
Začalo jaro - a na poslední chvíli se snažím zvrátit situaci: napustil jsem bazén gumák vodou! Loni jsme se už koupali - od poloviny dubna, tedy v době, kdy jsme se letos tetelili. Čas byl vskutku nepříznivý - ani čolkům se nechtělo skákat do polovypuštěného gumáku. Dnes ale svítilo sluníčko od rána a už v deset dopoledne jsem dva čolky načapal, jak se vyhřívají v horní, nejteplejší vrstvě vody! Vzal jsem síťku a šup s nimi do jezírka ve skalce - celkem jsem jich tam dopravil, pokud jsem je dobře počítal, sedm. Mnohem méně, než loni - to jich bylo přes dvacet.

Před malou chvilkou jsem přestal vodu dopouštět. Teď by bylo třeba hodně usilovného sluníčkování, aby se voda ohřála, jinak je ten gumák vhodný jako trenažér pro otužilce. Právě to budí moje obavy - jestli jsem to hezké počasí nepřivolal právě tím, že bazén nebyl napuštěn a naopak, tím, že jsem ho napustil, počasí odradím.

Byla by to škoda. Už kvůli dámám, které se rojí po ulicích, mám pocit, že jich je třikrát víc než normálně. A nemyslete si, že se koukám jako vilný plesnivec jen po křivkách. Zaujaly mě klobouky! Jeden výpravný klobouk v metru, to jsem si říkal, že je nějaká náhoda, nebo že ta dotyčná jede na generálku sjezdu čarodějnic (byl to poněkud divoký klóbrc). Jenže pak v autobuse a v tramvaji zase po jednom klobouku. To by se mi moc líbilo, kdyby se móda klobouků navrátila. Mohla by se totiž vrátit móda pánských klobouků.
Je to možná ode mne pošetilost, ale mám takový pocit, že jen ten svět, kde dámy i páni nosí klobouky, je skutečně v pořádku.

No, k tomu máme ještě daleko, tři klobouky pořádek nedělají.
Hlavně že máme to sluníčko!


PSÍ PŘÍHODY: První horký den
Bart není horkomilný pes. Kdyby uměl mluvit, třeba by prohlásil, že nadchází trpké údobí roku. Nejraději teď leží přitištěn břichem ke studeným dlaždicím a bradu má naplacato. Mhouří oči a vyplazuje jazyk. Vypadá, jako by byl v posledním tažení.

Stačí ale, abych vzal do ruky něco pohyblivého - hrábě, koště, nebo se pokusil něco převážet kolečkem - a do této vycpaniny vjede život, ba velmi hlasitý život.

Kromě koštěte, hrábí a kolečka ho náramně zajímají pracovní rukavice.
V tomto ohledu je to velmi složitý proces. Jakmile si na nějaké definované místo pracovní rukavice položím, Bart přijde, opatrně, když se nedívám, a rukavici jednu po druhé někam odnese. V této fázi působí jako ztráceč rukavic. Naštěstí je jenom ztratí - nepokračuje v destrukci, nesežere je. Prostě je ztratí a tím jsou pro něho vyřízené - začne se zabývat něčím jiným, až do chvíle, kdy více méně náhodou přijde na místo, kam odhodil ukradenou rukavici. Zde nastává druhá fáze - Bart chodí s rukavicí ukradenou a zahozenou a znovu nalezenou v hubě. To je moment, kdy musím zasáhnout, rukavici mu sebrat, uložit na definované místo, a čekat, až podobnou metodou Bart přijde na tu další ukradenou rukavici.

Ne, není to jednoduché.
Ale, pokud psa nemáte a nic o psech nevíte a o soužití se psem uvažujete, pak vězte, že pořízení psa není ta ideální cesta k zjednodušení života.

Říká se dokonce, že život začíná v okamžiku, kdy chcípne pes a děti jdou z domu, ale to je cynické rčení a já jím nehodlám kazit rozmarnou atmosféru prvního májového dne.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.