Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pátek 2.3.2001
 • Hlava českého fotbalu František Chvalovský se dostal na svobodu na kauci 10 milionů
 • Petr Foglar, synovec spisovatele Jaroslava Foglara, se rozhodnutím soudu stává jediným dědicem práv - v neprospěch Nadace Jaroslava Foglara
 • Zástupci firmy Philips a zástupci paní Markéty Regecové které patří klíčově důležitý pozemek v rámci parcely rozestavěné továrny se dohodli na společném postupu
 • Slovenský prezident Rudolf Schuster je na státní návštěvě v České republice, Václav Havel při přijetí hovořil o nutnosti přijmout Slovensko do NATO, státníci též podtrhli, že pokud ČR bude přijata do EU dřív než SR, na vzájemných hranicích nebude "schengenská hranice"
 • Podle ministra průmyslu Grégra není vyloučeno další zdražení dostavby jaderné elektrárny v Temelíně
 • Sněmovna přerušila jednání o zákonu o státní službě, vrátí se k němu po konzultacích v dubnu
 • Do sněmovny nastoupili dva noví poslanci, Hynek Fajmon a Jitka Kociánová (oba ODS) po odstoupivších Petrovi Bendlovi a Josefovi Jalůvkovi
 • Senát v pozměňovacích návrzích k zákonu o spotřebních daních navrhuje zrušení bezcelních obchodů
 • Newyorský soud dočasně zakázal Vladimírovi Železnému převádět peníze z bank Jižního okresu New Yorku
 • Jesenický policejní ředitel Zdeněk Mohyla je podezřelý, že od podřízených vybíral "desátky" z udělovaných odměn
 • Myslivec který střílel na sáňkující dítě dostal podmínečný trest
 • Na Třebíčsku falešní sčítací komisaři přepadli a okradli dvaapadesátiletého muže - praví komisaři chodí vždy SAMI a musí se prokázat nejen OP, ale i průkazem komisaře
 • Počasí Praha: Jako ve středu, svítilo slunce dopoledne a pak se to zvolna kazilo
  Orlické hory: Ráno mrazivě foukalo, přes den se oteplilo.    Petr Kroul
  Brno: celý den bez větru a se sluníčkem, docela to šlo    Lubomír Střítecký
  Žilina: zima zatial neustupuje, stále je bielo, pekne, slnečno    Miroslav Drkoš

Pranostika na březen:
Lépe od hada býti uštknutu, než v březnu od slunce ohřátu.
(Z knihy Jana Munzara Medardova kápě vybral Šaman.)

Pátek 2. března 2001
Přece jen budeme mít nějaké odměny. Jenom nesmějí být stejné. Tak pomohla sekretářka Badavá naší Viki rozšifrovat příkaz nám. Kvakoše, aby se Duto Hlav nedopustil "plnosti negativního stavu". Ambrož bude mít největší prémie za únor, já v březnu a Junior v dubnu. No, před časem, ještě v době státního podniku, to taky takhle fungovalo. Jenže tehdy nehrozily "negativní vibrace"...ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Říše zla a naše stanovisko
Zatrnulo mi nad zprávami o islámských fundamentalistech v Afghánistánu, kteří se rozhodli - v duchu svých zákonů - odstranit všechna zobrazení lidské postavy a likvidují i budhistické sochy celosvětového kulturního významu. Tahle rubrika je věnována domácí politice - však jsem si taky vzpomněl na domácí poměry. V souvislosti s případem Bubeník - Pilip jsem dostal (pro mě zarážející) množství mailů, od lidí, kteří se ztotožňovali se stanoviskem Fidela Castra a jeho poštovních doručovatelů Grebeníčka a Ransdorfa. Že Bubeníček s Pilipem porušili kubánské zákony a tak si zaslouží... co? Deset let, dvacet let, nebo kulku do týla. Podle tamních zákonů.

Já si myslím, že hodně záleží na tom, jak zákony vznikly. Taky si myslím, že jsou i zločinné zákony, a že špatná metoda vede ke špatným zákonům. A dále si myslím, že říše zla nezmizely ze světa rozpuštěním komunistického velekoncentráku. A jestliže byla v Nigerii veřejně tlučena holí znásilněná žena kvůli tomu, že ji soudce podle tamních zákonů označil za necudnou, musím konstatovat, že to jsou hnusné zákony a hnusná je země, která je trpí. Muži střílející na sochy z děl a kulometů jsou hnusní a hnusné jsou zákony, v jejichž jménu to dělají. Hnusný je režim, který pudí svoje občany k útěkům po moři, které z větší části končí smrtí, a divím se lidem, kteří se dovolávají jakési nedotknutelnosti zákonů takového režimu.

Jistě že je pravda, že "osvobození Kuby" nemůže být osou naší zahraniční politiky. Brzy se ale budeme muset rozhoupat k stanovisku k embargu vůči Kubě. Bylo by dobře v této souvislosti připomenout, proč embargo USA uvalily: protože Kuba "znárodnila", rozumějme ukradla americký majetek (připomenu, že českoslovenští komunisté na to byli velmi opatrní a tak zvaně znárodněný majetek Američanům aspoň nějak kompenzovali) a Američané chrání nedotknutelnost majetku ne hubou, ale činem. Zloděj je pro ně zloděj a kdo s ním spolupracuje, je taky zloděj. Tak prosté to je.

Dostal jsem se daleko z Afghánistánu? Ani ne. Jsme zase u nás doma.RODINA A PŘÁTELÉ: Když se sčítá jahoda
Včera jsem se tu chlubil, jak jsem pěkně vyplnil otazník sčítání lidu: že do kolonky v jaké zemi se narodila moje matka jsem po pravdě napsal, že v Rakousku Uhersku. Psa čte bratru pětadvacet tisíc lidí denně, možná víc. Jenom jeden čtenář respektive čtenářka - nota bene momentálně v USA žijící - mě upozornila, že jsem jahoda, protože otazník se nezajímá o to, kde se narodila moje matka, ale o její bydliště v momentě, kdy jsem se narodil.

Jak jsem se mohl takto splést?
Možná, že při čtení nějak - mimoděk - užívám logiky. Takže jsem si asi v podvědomí sumíroval, že by ouřad mohlo místo narození matky zajímat z důvodu komplexní ba komplementárně integrální rekognice demografického inputu. A ono podvědomí si asi řeklo - když zrakoví špióni donesli do centra logiky tu načtenou zprávu - že musí jít o mejlku, protože když jsem se naroďoval, dalo se očekávat, že moje matka bude nejspíš na lautr stejném fleku jako já, protože by asi těžko byla jinde, než já jsem se naroďoval, anžto kdyby byla skutečně jinde, buď bych se nenarodil, nebo by mě musela naroďovat jiná matka a moje matka by nebyla moje matka, ale cizí ženská a cizí ženská by logicky byla mojí matkou.

No a vidíte. Těžko posuzovat úřední lejstro logicky.
Oni fakt chtějí znát bydliště matky v momentě mého narození.
Jistě je pro to nějaký rozumný důvod.
A k tomu jsem už před mnoha lety stanovil Neffův zákon: každá pitomost má minimálně jeden rozumný důvod.
No a pokud existuje rozumné vysvětlení, jako že asi ano, je to jen další doklad platnosti Neffova zákona.


PSÍ PŘÍHODY: Rána pod psí pás
Asi je to od nás hanebnost. Barta jsme naštvali, velice. Barta jsme naštvali jednoduše: koupili jsme do kuchyně nový koš na odpadky.
Měli jsme koš plastikový, půdorysu čtvercového, s odklápěcím víkem. Bart uměl frňákem víko odklopit a pak už ničím neomezován vrtal v obsahu. Nesomroval jenom zbytky jídla. Do koše odhazujeme všechno možné, obaly, papíry,mikrotenové pytlíky. Bart si navykl chodit do koše a lovil odtud rozmanité předměty, odnášel je pod stůl jídelně a tam je měnil na makulaturu. Asi se tím uklidňoval, jako když si tabakista zapálí cigaretu.

Tak dlouho se chodí somrovat do koše, až se víko utrhne. Ať už to Bart zavinil nebo nezavinil, víko odpadlo, koš dosloužil.

Dnes jsem přivezl nový, plechový. Taky má odklápěcí víko, jenže víko se aktivuje šlapkou.
Míša soudí, že se Bart naučí na šlapku ťapat a že koupě bude dobrá jen k tomu, že kromě bordelu pod stolem bude Bart dělat kravál - plechový dekl bude jistě bouchat silněji, než klapal dekl plastikový.

Je fakt, že do této chvíle, tedy do čtvrtečního večera, se Bart nenaučil dekl otvírat. Koš očichal a dal najevo velkou nesympatii. Nepokusil se koš kousnout, ani ho nepokřtil po psím způsobu. Díval se na něj velmi nedůvěřivě a šel se uklidnit ven. Ještě teď štěká u vrátek.

Útěchou Bartovi budiž ještě jeden koš - ten je u mého psacího stolu. Pokud se Bart nenaučí ovládat šlapku koše v kuchyni, obávám se, že u mého koše nastane větší pohyb, než býval.

Buď budu muset koupit ještě jeden koš, nebo dát Bartovi školení.
Asi dojde na druhé řešení - mám trochu špatné svědomí, že jsme dali Bartovi ránu pod pás.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.