Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pátek 18.1.2001
 • Česká republika požádala o pomoc ve věci zadržení J.Bubeníka a I.Pilipa na Kubě představitele EU, OBSE, Chile a Mexika
 • Ministerstvo zahraničí popřelo zprávy z kubánských zdrojů, že český chargé d´affaires v Havaně se mohl setkat s zatčenými českými občany
 • Šestičlenná delegace poslanecké sněmovny pojede na Kubu pod vedením Petry Buzkové, v delegaci budou zástupci všech parlamentních klubů
 • Předseda televizních odborů A. Dekoj se distancoval od středečního obsazení ředitelské budovy a instalace L. Palusky do funkce ředitele
 • Richard Falbr se setkal s Věrou Valterovou, pověřenou ředitelkou ČT, podle Falbra Valterová nevyloučila převedení Beznosky a Bobošíkové na jinou práci
 • V. Valterová vykázala ze sekretariátu ředitelství ČT L.Palusku
 • Katolická církev se obrátila na vatikánský státní sekretariát s prosbou o intervenci ve prospěch Jana Bubeníka a Ivana Pilipa
 • Kubánský chargé d´affaires v Praze se obrátil na komunistického poslance Ransdorfa a písemně ho požádal, aby poslance seznámil s dlouhodobými výhradami vůči kubánské politice České republiky
 • Miloš Zeman je v Estonsku
 • Lupič přepadl pobočku IPB v Praze 10 a při útěku postřelil před budovou dva občany, muže a ženu - muž zemřel, žena bojuje o život
 • Děti na Chomutovsku mají do středy 31. ledna chřipkové prázdniny
 • Počasí Praha: pod mrakem, ne moc velký mráz, spíš chladné mlhavo
  Orlické hory: Od rána zataženo, bez srážek, teploty pořád lehce pod nulou.    Petr Kroul
  Žilina: zase jasno, mierny mráz a sucho    Miloslav Drkoš

  Pranostika:
  Na svatého Knuta přichází zima krutá.
  (Z knihy Jana Munzara Medardova kápě vybral Šaman.)Z deníčku Moby Dicka
Pátek 19. ledna 2001
Náš kancl byl z podnětu nového náměstka Ivoše Kvakoše vybaven skutečně pohovkou pro odpočinek při pracovních přestávkách. Tedy inventárně. Fyzicky je umístěna u vedoucího ing. Duto Hlava.Zvláštní věc - proč ta chladná odezva na Bubeníkovo a Pilipovo zatčení

Český politický cirkus:
Dva naše občany strčili ve vzdálené zemi do vězení, uvalili na ně obvinění - spolupráce s americkou špionáží, a tomu se těžko věří, tím spíš, že ona země, tedy přesně Kuba, oficiálně nekomunikuje. Jak na to reaguje veřejnost?
Když nám zavřou našince, spoluobčany, a ti našinci nepašovali heroin a nepásli nevěstky a nepřepadali banky, ti našinci podle všeho neudělali nic, za co by měli být jakkoli popotahováni v kterékoli slušné zemi světa - prostě navštívili nějaké lidi, slušelo by se zvednout hlas a protestovat. Měl bych to cítit i já v mejlech - v tuto dobu čte Psa přes dvacet tisíc lidí denně, jak to, že tu není elektronický rozruch? Vždyť nám zavřeli spoluobčany! Zdá se mi dokonce, že o legálnost zavření vraha Kajínka se obává víc lidí, než kolik se jich strachuje o pány Bubeníka a Pilipa.

Dostal jsem maily - několik. Mířily na Ivana Pilipa. Jak to, že se potuluje po disidentech na Kubě, místo aby seděl ve sněmovně a hlasoval, to je ten leitmotiv. Těžko ty postoje komentovat, neznám pisatele a můžu se jen dohadovat o příčinách.

Mám ale ten dojem, že podpora disidentů není nějak moc populární. Nechali jsme si od našich disidentů po převratu vysvětlit, jak je to s vinou za minulý režim: ten největší díl za to, co se od roku 1948 do roku 1989 neleží na komunistech, ale na obyvatelstvu, neboť si nechalo útlak líbit. Takže se tu po převratu objevili zase lidé zvláštního ražení, bez ohledu na to, zda byli nebo nebyli před 1968 sami komunisty, a ti jinom mají plná práva zvát se občany, ti ostatní jsou šedá zóna, jak jsme se dozvěděli. Občané ze šedé zóny jsou horší než agenti StB - každá ideologie miluje hříšníky, neboť jim může udělovat rozhřešení, zato nemiluje lhostejné. Toto je oficiální verze, horlivě heroldovaná zvláště pak těmi, kdo disidenty nebyli a chtějí se jim v přízeň vlísat.
Nu dobrá, je to tak, řekne si občan, nepříslušící k vrstvě lidí zvláštního ražení, co s tím naděláme. Nebude reptat. Ale aby miloval ideu disentu a rozhořčoval se, k tomu je ho těžko donutit.

Ostatně si myslím, že zatčení a věznění Jana Bubeníka a Ivana Pilipa je akt státního terorismu a je třeba proti němu důrazně protestovat. Jestli si někdo myslí, že Kubánci si budou vážit poníženého a ohnutého postupu, je na omylu. Naše orgány žádaly o pomoc EU, proslulou svou servilitou vůči Castrovu skansenu. Měly by požádat o podporu Spojené státy americké.
RODINA A PŘÁTELÉ: To snad není možný aneb V metru
Některým zprávám se těžko věří - a jak je ověřit, jste-li v metru? Skoro naráz pokryli všichni tři operátoři mobilních telefonů pražské metro. To znamená, že ze stanice se dovoláte a vaši partneři se dovolají vám. Opakuji, ve stanici. Ne v tunelu.

Takže: jedu metrem, vlak zastaví ve stanici a najednou - píp, zpráva SMS neboli textovka. Nasadím brejli a čtu, že stávkující obsadili televizní administrativu a instalovali si ředitele.
To snad není možný, říkám si. Jenže - jak se o tom dozvědět víc? Zavolám Ivanovi Strakovi, rozhodnu se, ale to už vlak vjíždí do tunelu a tady bych tak maximálně mohl složit ruce do kornoutu, dát k ústům a volat: "Ivanéeehe... Strakóoho...". Tak až na příští stanici vylezu a zavolám.
Vlak vjíždí do stanice. Zvoní mobil, je to Straka.
"Slyšel jsi o tý televizi? Já dostal esemesku!"
Tak od Straky jsem se toho moc nedozvěděl. Vlak se rozjel, zmizel v díře a Straku mi uříz.
Na příští stanici jsem vystupoval a dovolal jsem se odtud do centrály informací, do vinárny Vínečko v Budečské ulici. Tam samozřejmě o novině věděli, důkladně ji probrali a vynesli rozsudek: "Všichni se zbláznili!"

A když jsem pak koukal večer na televizní zprávy všech tří stanic, musel jsem uznat, že vinárnická analýza byla nejpřesnější.


PSÍ PŘÍHODY: Pes a moje chřipka
Myslíte, že Barta dojímá moje smrkání chrchlání? Nemyslíte si to, já vím. Ale netušíte, jak málo ho to dojímá. Mě by opravdu zajímalo, co by se muselo stát, aby postřehl, že je mi blbě. Možná, že by si všiml, kdyby mi upadla hlava. Ale dokud mám hlavu na krku a jenom ji mám jako tykev a chrchlám a smrkám a sípám, Bart to pokládá za součást normálu a domáhá se všech rituálů, zejména procházky - včetně rituálů doprovodných, jako je chňapání po nohavicích, jakmile si oblékám kalhoty.

Ale dnes jsem na něho vyzrál, na pacholka - vyhodil jsem ho na zahradu a ať se tam vyvenčí sám.
Nebude to nic platné. I kdybych ho tam nechal do oběda (nenechám, mrzne tam), on má v hlavě neodfajfkovanou procházku a bude ji ze mě vymáhat.
No, třeba se do té doby vyléčím.
Hepčí.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.