Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pátek 17.11.2000
 • Dnes vzpomínáme událostí na Národní třídě, které vedly k pádu komunistického režimu
 • ČSSD tvrdí, že Grebeníček nemluvil pravdu, když tvrdil, že v noci na středu se dohodl se Zemanem o vzájemné podpoře - Grebeníček tvrdí, že se dohodli a že nepřipustí následné dementování
 • Místopředsedkyně KSČM Zuzka Rujbrová vyzvala ve stranickém tisku k podpoře sociální demokracie, jmenovitě komunisté podporují Jana Kavana
 • Jan Kavan údajně má podporovat komunistického kandidáta na Třebíčsku
 • Kandidát čtyřkoaly Petr Fejfar v Náchodě sloužil na vojně u pohotovostního pluku SNB, Fejfar tvrdí, že se ničeho nedopustil a později že pracoval v disentu
 • EU zrušila přístupové rozhovory s Českou republikou v kapitole životní prostředí a energetika, je to výsledek Rakouské protičeské agitace v Bruselu
 • V Týně nad Vltavou se konalo veřejné slyšení ve věci dopadu Temelínské elektrárny na životní prostředí za účasti rakouských aktivistů a pracovníků ministerstva životního prostředí
 • V Ostrožské Nové Vsi neznámí rasisté hodili cihlu s fašistickým letákem do bytu rodině Žigových, je to už počtvrté v nedávné době
 • Ministerstvo zahraničí se zabývá případem našeho velvyslance v Sofii Ondřeje Havlína, který podle svědků urazil na večírku 27. října bulharskou vládu
 • Ministerstvo zahraničí si přeje mít v této věci jednoznačné důkazy
 • Václav Havel odmítl podepsat novelu lustračního zákona, motivuje to tím, že nechce ospravedlnit otálení se zákonem o státní smlouvě
 • Počasí Praha: Ačkoli rádio věštilo déšť, bylo po celý den hezky, arciť chladno
 • Orlické hory: Ráno pršelo, dopoledne se vyjasnilo a do večera svítilo sluníčko    Petr Kroul

Kajínek na útěku
Už jste možná slyšeli o hře "Nenechte utéct Kajínka". Teď už si ji můžete i zahrát. Stáhněte si ji, má jen necelých 45 kB v zipu.

Myšlenka dne:
Platí heslo pana Kavana - neslušní kandidáti vyhráli proto, že slušní lidé zůstali doma
Miloš Zeman vysvětluje debakl své strany

No a v neděli budou zase volby

Český politický cirkus:
Jsem věru zvědav, jak to bude vypadat v neděli s volební účastí. Po celý týden naše masová média rozebírají volby a volební účast tak mohutně, jako kdyby nás čekalo nové vrásnění pevninských ker a vstupovali jsme do pětihor. Jako občan náležící Praze 5 jsem mimo hru, ale kdybych byl potencionální volič, asi bych propadl dojmu, že jsem důležitý a šel volit! Tím spíš, že v Americe na Floridě schraňují každý hlas a hlásek.

Big Mouth Zeman opravdu šikovně zamíchal v hrnci volebního guláše, když se zapletl s Grebeníčkem. Nechal si odhlasovat lidmi, kteří u toho nebyli, že při tom nočním jednání s šéfem komunistů se na ničem nedohodl. Připomíná mi to situaci, kdy jezdil do Bambergu proto, aby tam během pěti minut vyhodil ze dveří drzouny, kteří po něm chtěli za úplatu klíčové hospodářské pozice. Řadového idiota napadne - proč se do toho Bambergu štrapicýroval? A teď: proč, krindapinda, před druhým kolem voleb, se s tím Grebeníčkem slejzal? Aby s ním dohodl, že mají regionální organizace sociální demokracie volné ruce a mohou si tudíž dělat, co je napadne? Proč k tak moudrému rozhodnutí potřeboval Grebeníčkovu asistenci?

Takže teď komunisté budou podporovat socdemácké kandidáty, dementi nedementi.

Poštovní pikantérie
Děje se na Praze 2, jak se dozvídám: poštovní úřednice telefonuje občanům a kontroluje, jestli jim poštovní doručovatelka dala do kastlíku volební materiály ODS. Tam proti sobě stojí paní Filipiová (ODS) a pan Zeman (4koala). Zvláštní, že se pošta tak angažuje. o registru drobných šťouchanců patří i webová stránka (odkaz otevře nové okno), která vám dá několik vteřin k pochopení - než vám dojde, že je na ní volební plakát Vladimíra Zemana - tehdy ještě jako kandidáta ODS. Dnes vypadá páně Zemanův plakát jinak --- všiml jsem si ho, má na sobě vtipný slogan v tom smyslu, že se jmenuje Zeman a vypadá jako Klaus, ale dá se mu věřit. Copak hezkého asi bude mít na příštím plakátu? Pokud Zemi ovládnou Marťané, tak tykadla na hlavě.Výměna výbojky ve venkovním reflektůrku

Rodina a přátelé   
Na rohu baráku máme reflektůrek osazený halogenovou výbojkou. Výbojka praskla. Je nutno ji vyměnit.
Toto je základní zadání. Pravidelní čtenáři mě znají - a jak dobře já se znám! V posledních pěti letech, když se něco nepodaří jak by mělo, mám přece jen útěchu: aspoň o tom můžu napsat legrační povídání do Psa.
Reflektůrek je přimontován na fasádu na rohu domu. Vzal jsem tedy do kapsy čerstvou halogenku, do druhé kapsy šroubovák a vylezl po žebříku na střechu.
Došel jsem po ploché střeše až k rohu, tam jsem ulehl, prošátral se břečťanem až k reflektůrku a nasadil šroubovák. Zdola na mne čuměl Bart. Říkal jsem si: šroubovák mi vyklouzne a spadne dolů, ale aspoň budu mít o čem psát.
Nevyklouzl. Bez větších problémů jsem uvolnil šroub, odklopil zasklený rámeček reflektůrku a vyňal vypálenou halogenku. Z krabičky jsem vytáhl novou. Opatrně, držel jsem ji molitanovou houbičkou - na halogenku se nesmí sahat.
Teď to přijde, řekl jsem si. Halogenka z houbičky vypadne a rozbije se. Aspoň budu mít o čem psát.
A kupodivu, nedošlo k tomu. Halogenku jsem vložil do úchytky (vidíte, jak odborných termitů užívám), bez úhony jsem zasklený rámeček přiklopil, zašrouboval víčko, vstal, oprášil se - ani špinavý jsem nebyl, posbíral vše co tu leželo - starou halogenku, krabičku, šroubovák, a slezl po žebříčku dolů na balkon. Nuda. Vše se povedlo, není o čem psát.
Šel jsem dolů a stisknul vypínač. Vyšel jsem ven, abych se podíval, jak pěkně ten reflektůrek svítí.
Ta bestie nesvítí.
Nevadí. Aspoň o tom můžu napsat legrační povídání do Psa.


Setkání s Brokem

Psí příhody   
Brok, to je jeden z několika úhlavních nepřátel našeho Barta. Pokud čekáte líčení psí rvačky, ve které lítají chlupy, musím vás zklamat. Šli jsme s Míšou od autobusu - a potkali jsme Broka a jeho pána. S Brokovým pánem jsme si pěkně povídali o tom, jak jsou ti naši psi pitomí, že se nemají rádi a že se rvou. Brok od nedávna má dalšího nepřítele - německého ovčáka Toma, téhož Toma, se kterým se Bart dva roky kamarádil, pak ho toleroval a dnes by se s ním rval... stejně jako s Brokem.

Kráčeli jsme ulicí Mrázovka čerstvým podzimním večerem, nad námi se čirá obloha chystala přijmout otep meteorického roje Leonid a Brok se kolem nás šmrdolil, milý, statečný pejsek neurčité rasy. Zajímal se o své psí záležitosti, a protože jsme hovořili s jeho pánem, zapadli jsme i my do oblasti jeho zájmu. Ne snad, že by obtěžoval, jen nás zaznamenal a zase se staral o jiné zajímavé věci.

Představoval jsem si, že se tak trochu na Bartovi zpronevěřuju, když si přátelsky povídám s pánem jeho úhlavního nepřítele a hlavně - že nechávám nepřítele kolem sebe volně pobíhat!
Jistě by byl spokojenější, kdybych pána kousl do zátylku, pořádně bych s ním zaklepal a pak se pustil do Broka a zvolchoval ho, natrhnul mu ucho a nedal mu pokoj, dokud by si nelehl ne záda a nedal tlapky vzhůru.

Ale nedělám si iluze.
I kdybych to nakrásně udělal, a Bart by přihlížel, asi bych se nedočkal potlesku.
Zavrčel by a řekl:
"Děláš to blbě, pane, pusť mě k tomu!"


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.