Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 16.11.2000
 • Miroslav Grebeníček jednal v noci s Milošem Zemanem o vzájemné podpoře v senátních volbách a povolební spolupráci v krajích, mluvčí ČSSD i Zeman popřeli, že by taková dohoda existovala
 • Místopředsedkyně KSČM Rjubrová oznámila, že podpoří kandidaturu Jana Kavana, ten pravil, že s tím nemá problém a tu podporu vítá
 • Ve vězeňství nastává reforma - budou se hlídat vězni a kontrolovat dozorci, sdělila Kamila Meclová, hlavní vězeňská šéfové; nemůže však zaručit, že se vězňové vrátí z procházek po městě a dovolených
 • Unie svobody zveřejnila svoji představu o utváření krajských rad - spolupráce je podle ní možná především s ODS a v zásadě s každým subjektem, jenom s komunisty ne
 • Podle agentur SC&C a STEM by měla čtyřkoala získat v neděli 11 křesel, ODS sedm křesel a nezávislý 2 křesla, ČSSD a komunisté možná nezískají žádné křeslo, ve zbylých obvodech jsou prference vyrovnané
 • Pekelný stroj, který dostal v balíčku olomoucký arcibiskup Jan Graubner, má podle sdělení církevních orgánů souvislost s případem kněze Františka Merty, obviněného z mravnostních deliktů
 • Vláda schválila další návrh novely trestního zákona, zaměřený k urychlení práce soudů
 • Dále vláda schválila vydání dluhopisů ve výši 6 miliard se splatností 20 let, výtěžek půjde na odškodnění lidí, kteří svěřili svoje úspory evidentně podvodným kampeličkám slibující skoro dvacetiprocentní úrok, taktéž schválila další verzi návrhu novely mediálního zákona, který bude ve sněmovně konkurovat poslaneckému návrhu
 • Temelín už jede na 10 % nominálního výkonu
 • Na Svatém Kopečku u Olomouce hořel rockový klub, není vyloučeno, že jde o pojišťovací podvod
 • Majitelka pozemku v Hranicích na Moravě žádá 25 milionů, jinak neprodá pozemek nezbytný k výstavbě továrny Philips
 • V Rychvaldu začaly zrát maliny, zrají jablka, mají tam druhé jaro
 • Počasí Praha: Dopoledne hezky, svítilo sluníčko, odpoledne se zatáhlo
  Brno: docela teplo, dokonce i sluníčko vykouklo    Lubomír Střítecký
  Žilina: prišla jeseň - sychravá, vlhká, daždivá, ale relatívne teplá    Miroslav Drkoš

Kajínek na útěku
Už jste možná slyšeli o hře "Nenechte utéct Kajínka". Teď už si ji můžete i zahrát. Stáhněte si ji, má jen necelých 45 kB v zipu.


Zeman mezi ohněm a hlubokým mořem

Český politický cirkus:
Miroslav Grebeníček vedl pěkné noční jednání s Milošem Zemanem a hned vyklopil, o co šlo - o koaliční spolupráci v zastupitelstvech krajů a o vzájemné podpoře v druhém kole voleb do Senátu. Po celý den se pak linula éterem prohlašování a vysvětlování z Lidového domu o různé stupnici nejapnosti. K dohodě nedošlo, to tedy ne, ale k podpoře nejspíš dojde, a ke koalicím taky, protože vyplývají jaksi z logiky věci. Jasně že vyplývají z logiky Zemanova pojetí sociální demokracie, a právě proto, že to pojetí je takové, jaké je, lidi volili tak, jak volili a volby končí pro sociální demokracii tak, jak končí, totiž fiaskem.
Že ten Míra nedržel hubu, bědoval asi Zeman nad sklenicí becherovky. Střízlivě uváženo, koalice s komunisty není vůbec žádné novum a s komunisty se zaplétali i jiní ptáčkové, nejen sociální demokraté, ale teď, když do senátních voleb zbývají tři dny, je takové noční pletichaření přinejmenším nešikovné. Věru, pozvání Grebeníčka do Kramářovy vily na noční jednání, to mohlo napadnout jen skutečného giganta ducha. Nejspíš mu to poradil Miroslav Šlouf.

Je to přehmat v zásadě bezvýznamný, ovšem zároveň je to ohýnek, nad který se dobře strká hrnek s polívkou. Petra Buzková už vyzvala Zemana k odchodu na Vysočinu a čtyřkoala, v radostném vědomí, že ji Zeman už nemůže nazývat trpaslíkem, když od ní dostal napráskáno, ho vyzvala k jasnému, jednoznačnému a veřejnému distanci od možného spojenectví s komunisty. To je totéž, jako by ho vyzvala k distanci od becherovky - to přece nejde, to je proti přírodním zákonům. Co ovšem je zajímavé - ke stejnému závěru, tedy k výzvě Zemanova odchodu, došli například jihočeští sociální demokraté. Plynou z toho dva závěry: ve vypjatých situacích by si měli lidé cholerické letory dát led na hlavu, to je jeden závěr. A druhý? Zřejmě je chudák Zeman v pozici, kdy nedokáže dělat nic jiného, než chibi.Jak jsem dělal jahodu při povinném ručení

Rodina a přátelé   
Blíží se konec roku, ze Skandinávie přiletěli havrani a pojišťovny se přetahují o pojistky povinného ručení. Řidičák mám od sedmnácti let a je mi pětapadesát a za tu dobu jsem nežádal po pojišťovně ani korunu, neboť jsem typ nebourací. Když jsem si loni vybíral pojišťovnu, vybral jsem si Kooperativu, protože slibovala bonus dobrému řidiči.

No a teď nastal čas uzavírání nové smlouvy. Od Kooperativy jsem dostal psaní a v něm stálo, že povinné ručení činí 2684 káčé a protože mám bonus, tak ode mne budou chtít jen 2548 káčé.
No toto, oni mi slevili stovku! Ždímou ze mne prachy, oblbují reklamním spotem, na kterým pes jede v sajdkáře, aby mi milostivě uštědřili stovku!
Zuřil jsem kvalitně.
Pak uplynulo několik dní a teprve dnes jsem se rozhodl, že jim to nandám a ukážu jim, jak jedná finanční upír. Zavolal jsem na infolinku Kooperativy. Trvalo to asi tři minuty, než jsem se dostal k informační slečně. Ptala se, co si přeju a já jí sdělil, že si přeju jim sdělit, že jsou banda prokletých podvodníků, protože slibovali bonus a strhli mi uprděnou stovku. Načež se odehrál tento dialog.
Informační slečna: Tak se na to podíváme. Můžete mi říct číslo pojistné smlouvy?
Já: Jasně. Teda... Hýml, ještě před chvílí... kam jsem sakra tu mizernou vobálku dal... Tadyhle na stole se tři dny válela a já ji dal pryč, abych ji nepolil kafem, a už nevím, kam.
Informační slečna: Nevadí. Stačí mi, abyste mi laskavě řekl číslo vašeho auta.
Já: To si nepamatuju.
Informační slečna: Hm...
Já: (Vítězně) Je vidět z balkónu! Půjdu se podívat.
Informační slečna: Tak se podívejte. Nespěchejte, je času dost.
Já: (Běžím se sluchátkem v ruce na balkón; to blbý auto stojí před barákem, ale je vidět jenom půlka čísla) Vono to číslo není vidět celý.
Informační slečna: Tak to dáme dohromady jinak. Sdělte mi rodné číslo, prosím.
Já: Jo, to si pamatuju! (Diktuju rodné číslo.)
Informační slečna: (Po chvilce) No vida, a máme to. Jen pro kontrolu, obsah vašeho vozu znáte?
Já: 1300 kubíků.
Informační slečna: Souhlasí. A jste pan...
Já: Neff.
Informační slečna: Ano, i to souhlasí. Takže, prosím, v čem je problém, pane Neffe?
Já: Jak už jsem prve předeslal, jste padouši a podvodníci a slibovali jste bonus ve výši pěti procent a strhli jste mi uprděnou stovku!
Informační slečna: Jenže, pane Neffe, máte platit bez bonusu 2684 a pět procent z 2684 je 134 korun!
Já: (Po chvilce) No jo... teda... víte, že asi budete mít pravdu...
Informační slečna: Přeju vám hezký den, pane Neffe, jsem ráda, že jsem vám mohla poskytnout informace, které jste potřeboval.

Tu hlavní informaci neřekla nahlas: Jste jahoda, pane Neff, z vás žádnej finanční upír nikdy nebude! Není to pro mne žádná novinka, tohle sdělení. Už jsem se o tom faktu přesvědčil mockrát, ale vždycky mi jeho potvrzení přivodí stav jakéhosi radostého úžasu.


Šemíkův skok ještě jednou

Psí příhody   
Dovolte, abych se ještě jednou vrátil k významné události, totiž k předvčerejší příhodě - když se Bart ocitl na druhé straně dvoumetrové zdi. Bleskurychle zopakuji pro ty, kdo včerejšího Psa nečetli: Bart přeskočil metr dvacet vysokou zídku na vrcholu alpina a ocitl se v sousední zahradě patřící spolku zahrádkářů; jenže tam je ta zeď podstatně vyšší, měří dva metry. Za pomoci mého syna Davida se mi podařilo přimět Barta, aby se vysápal po žebříku nahoru a přelezl zpátky na náš pozemek.

Semlelo se to všechno tak rychle, že jsem nemohl syna vyzpovídat, jak on na tu událost pohlížel. Až večer, zatímco jsem psal, se vrátil domů a vyprávěl vše Míše.
"Ráno jsem ještě spal," vyprávěl David mé ženě a tudíž své matce. "Slyšel jsem divné zvuky a probral jsem se. Přede mnou stál táta. Vypadal divně. Co se děje, zabreptal jsem. Musíme nosit Barta. Jak to, nosit Barta? Musíme ho hodit přes zeď. Je to tady, napadlo mě," vyprávěl syn. "Von náhle zešílel, jednou k tomu dojít muselo. Táta vyšel z pokoje. Oblíkal jsem se a přemejšlel, co v takové situaci udělat. Když zavolám Kátě (rodinná lékařka, pozn.red.,) a řeknu jí, že fotr hází Barta přes zeď, bude si myslet, že jsem cvok já! Mám volat na policii? Zeptají se, jestli je někdo v ohrožení života. Vyšel jsem před dům a viděl jsem tátu, jak spouští přes zeď žebřík a leze na druhou stranu. Bart nikde nebyl. Ulevilo se mi. Chválabohu, že aspoň to nevinný zvíře nedojde k úhoně! Šel jsem ke zdi, podíval se dolů - a tam stál táta a vedle něho seděl Bart s vyplazeným jazykem - a smál se! Ten čokl se smál! A potom, když ho táta rval po žebříku nahoru, Bart se chvílemi zarazil, zavrčel, a pak se zase smál. A když ten transport skočil, už se jenom smál."

"Nebudeme ho tam pouštět, k té zdi," řekla na to Míša.
"Koho? Barta nebo tátu?"
"Jednoho i druhého," zakončila Míša tento dialog.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.