Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: úterý 16.10.2001
 • Do večera bylo v Česku hlášeno 34 podezřelých poštovních zásilek, lidi se bojí údajných antraxových kultur
 • Státní úřad pro jadernou bezpečnost registruje už 15 podezřelých obálek, předběžné testy zatím nic nepotvrdily
 • V Karlových Varech byly hlášeny tři případy podezřelých obálek, zasahovali hasiči, kteří zásilky zajistili a předali k prozkoumání
 • Také v Třebíči někdo dostal podezřelou zásilku, byla odeslána z Británie
 • Vláda oznámila, že polovinu ze 40 miliard získaných prodejem Komerční banky získá Konsolidační agentura, zbytek dostanou mimorozpočtové fondy - 6 mld půjde na bydlení
 • V republice probíhá akce Bílá pastelka, jde o shromažďování peněz ve prospěch nevidomých , přispět lze i po internetu
 • Na hraničním přechodu se bude konat další nátlaková akce rakouských protitemelínských aktivistů, údajně aktivisté nebudou blokovat průjezd
 • Na Pražském hradě pokračuje konference Fórum 2000, promluvil zde i Bill Clinton
 • Bill Clinton se odpoledne prošel po Praze za obrovského zájmu občanů
 • Na židovském hřbitově na Vinohradech a u pamětní desky před holešovickým Parkhotelem proběhly pietní akty na paměť 60. výročí zahájení deportací 81.000 Židů v českých zemích.
 • Počasí Praha: Trochu mlhavo, po obědě mírně slunečno
  Brno: sluníčko a teplo, skoro jako v létě    Lubomír Střítecký
  Žilina: pokračuje pekné babie leto    Miroslav Drkoš

Český podzim (z Čech)
Svatý Havel
do zelí zajel.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Z deníčku Moby Dicka:

Úterý 15. října 2001
Náměstek Ivoš Kvakoš se také účastní konference Fórum 2000. Pozvánku dostal od Makoše z Českých Mektáren. Nebude mít projev - na to tam mají větší kapacity. Přesto doufá, že se mu podaří zapojit se do hledání způsobů, jak zajistit další existenci lidstva, jeho kultur a civilizací. Chtěl by tam promítnout film Krtek a raketa.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Budou nás práškovat jako Jóžina z bažin
Pamatujete na písničku Ivana Mládka o Jóžinovi z bažin, té příšeře, na kterou platí jen - "koho by to napadlo", samozřejmě práškovací letadlo. A už je to tady! Ve Státech považují práškovací letadlo za něco jakou fau ajnc a dnes se doslova roztrhl pytel s různými prášky - v obálkách, pytlících i rozsypaných na náměstí.

Ministr Gross oznamoval večer, že jsou hlášeny 34 případy. No jo, ale to je asi jen začátek.
Připomeňme si příběh z minulého týdne, kdy dva chlapíci s britskými pasy v kapse cibrali vodu po ruzyňském letišti. Před jedenáctým by na ně - v lepším případě - řvala uklízečka. Po 11. září nastoupí URNA. To se nám ten svět ale změnil! Teď si představte, jaký je to geniální nápad a absolutní zbraň. Kdokoli z 13 milionů muslimů žijících v Evropě (a kolik asi je mezi nimi teroristů nebo extremistů nebo aspoň sympatizantů? Kdyby jedno promile, tak je to 13 tisíc lidí...) může poslat kamkoli po Evropě deset, dvacet obálek s jedlou sodou nebo Persilem. Riziko: žádné. Efekt: Jakmile se v Česku objeví ne 34 dopisů ale 340, bude to problém, jakmile 3400, bude to sakra problém a jakmile 34000, bude to katastrofa.

A přitom - nezapomeňme - by tito práškovací teroristé neriskovali ani pokutu. Patří k nezadatelným lidským právům posílat v obálce cokoli neškodného... nebo cibrat vodu.

K vyhlášení Palestinského státu
Všímejte si, jak se v panice kolem prášku v obálkách a antraxu svět sune k novému Mnichovu - totiž k vyhlášení Palestinského státu. Tento "vstřícný krok" bude islamisty vykládán jako obrovské vítězství Usáma bin Ládina a jeho lidí. Konec konců, nikdo soudný nebude pochybovat, že 11. září tento Mnichov přiblížilo, a pokud k němu skutečně dojde, v podstatě uskutečnilo. Že potom tlak na zkázu státu Izrael ustane? To je vskutku groteskní idea. Nezapomeňme ale, že Izraelci nejsou Češi v roce 1938. Umění terorismu také docela slušně zvládali - v minulosti. A mají atomovou bombu.
Pro lepší pochopení situace doporučuji navštívit sadu politických map oblasti z historie i současnosti, včetně mapy současného rozvržení autority a bezpečnostního zajištění na západním břehu Jordánu. Může si někdo soudný myslet, že v oblasti bude bezpečněji, až to bude Palestinský stát?


RODINA A PŘÁTELÉ: Strašná představa - vstávání a cesta do Brna
V neděli jsem byl na Invexu, dnes a zítra tam budu znovu. Jenže se tam musím nejdřív dopravit. V neděli to bylo fajn, vyjížděl jsem v jednu. Jenže v úterý tam musím v jednu být na place, na stánku Canonu, a začít první prezentaci o tikitální fotografii. Vezu sebou Jirku Wagnera.
Kdybychom se měli my dva, Wagner a já, dohodnout, kdo víc nenávidí vstávání, měli bychom problém vyřešený - hádali bychom se celou noc a pak už jen nasedli do auta a odjeli. Další kdyby: kdyby z Prahy do Brna (a opačně) vedla dálnice, po desáté bychom vyjeli a ještě bychom se stačili stavit cestou na kafi. Jenže z Prahy do Brna nevede dálnice, je to řetězec smrtonosných pastí, obhospodařovaných zločineckými tlupami, jež pod zástěrkou oprav ždímou z daňových poplatníků peníze.
Navíc je ráno mlha a čeští řidiči řeší problém mlhy tak, že se snaží projet mlhou co nejrychleji, aby ji měli co nejdřív za sebou.
Byli jsme s Jirkou Wagnerem předběžně dohodnuti, že se dohodneme. Oba jsme ve skrytu duše doufali, že během úterka Invex někdo zruší anebo vypukne stav obležení kvůli podezřelému prášku. Nestalo se tak. Volal jsem mu po obědě, že tedy vyjedeme v sedm, abychom tam v jednu byli.
"To je strašný," sípěl Jiřík do sluchátka. "V sedum... Poslouchám pořád rádio, co se na tý dé jedničce děje..."
"Tak pojedem v deset!"
"V deset? Ty ses zbláznil! To je tak zasekaná, že už nemají průjezd ani policajti, sanitky a pohřebáky!"
Dohodli jsme se tedy, že vyrazíme v šest, rovnou do mlhy, dřív než se dálnice nasytí zákazníky těch policajtů, sanitek a pohřebáků.
PSÍ PŘÍHODY: Dialog hluchých
Už jsem se tu zmiňoval, že už od minulé soboty mám potíže s uchem. Kapu si do něho kapičky a mažu mastičky a svědí to a prdlajs slyším. Naštěstí jen na jedno ucho - na druhé slyším normálně. Zajímavost: když na mě někdo volá, nevím kde je, odkud se to ozývá. Tedy, tohle platilo do víkendu, teď už je to mnohem lepší, kapičky i mastičky a antibiotika - táhnouce za jeden provaz - zabraly.

Takže už se mi volněji žertuje například o tom, jak jsme před pár dny s Bartem šli ven, ještě za ranního šera. V dálce jsem spatřil povědomé postavy, jednu dámskou, druhou pánskou, tedy pso-pánskou, čili, byla to doktorka Šeblová a její ovčák Tom, druhdy přítel, nyní úhlavní nepřítel našeho Barta.

Žádné problémy, tuto situaci řeším rutinně. Oni šli horem kolem stadionu Mrázovka (vraceli se), a já tedy šel dolem, podél zdi parku zámečku Bertramka. No a tudíž jsme se v jednom okamžiku míjeli a tak jsem křiknul:
"Dobrýtro!"
Tomova paní nic. Opakoval jsem svoje dobrýtro, zase nic a pak najednou z druhé strany slyším něco jako "dyť já zdravila". Otočil jsem se, kdo to mluví a pak mi došlo, že je to ona, jenže ji slyším odvráceným uchem.

Přidal jsem tedy na hlase a volám:
"Já prdlajs slyším, mám zalehlý ucho!"
Zase nic.
Nakonec jsem slyšel - zase z druhé strany:
"Já neslyším, on Tom strašně vrčí na Barta!"
Byl to dialog hluchých, já byl hluch cestou přírody, ona hlucha cestou Toma.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.