Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pondělí 17.9.2001
 • V Praze v neděli přistálo první letadlo z New Yorku od úterního teroristického masakru
 • Podle Jana Kavana nikdo z českých občanů není mezi raněnými, k dnešku se neozvalo 103 Čechů, kteří jsou v USA, ještě nedávno to bylo 125 lidí
 • Ministr obrany oznámil, že nejsou žádné zprávy o tom, že by u nás pobývali nějací teroristé
 • Čeští muslimové oznámili, že budou podnikat protestní akce, jakmile Američané podniknou akce, jež jim budou připadat jako neadekvátní
 • Jaroslav Tvrdík vyzval k "odříznutí bin Ládina od peněz" a poukázal, že Ládinovy firmy obchodují s traktory Zetor
 • Václav Klaus konstatoval, že mezi politiky panuje vzácná shoda v postoji vůči teroristickým útokům
 • Americký velvyslanec Craig Stapleton se v sobotu sešel s Václavem Havlem
 • V chrámu svatého Víta na Pražském hradě se konala v sobotu bohoslužba k uctění památky obětí teroru
 • Česká stát bude muset podle rozhodnutí arbitráže ve Stockholmu zaplatit firmě CME 500 milionů dolarů, je to tedy zcela jiné rozhodnutí, než k jaké došla londýnská arbitráž
 • Jan Kavan označil výši sumy za absurdní
 • Elektrárna v Temelínu, která je ve zkušebním provozu, opět dodává elektřinu do sítě
 • Moravské řeky stouply, jde hlavně o Olši a Stonávku
 • Počasí Praha: Střídavé podzimní počasí, spíš mrzuté než veselé
  Žilina: prestalo pršať a mierne sa oteplilo    Miroslav Drkoš

Český podzim (z jižních Čech):
Koza bílá
hrušky sbírá,
strakatá je nese,
až se s nima celá
k zemi shýbá.
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Myšlenka dne:
"Doufám, že spácháte harakiri okamžitě, a ne-li harakiri, tak podáte okamžitě demisi."
Václav Klaus oslovuje ministra bez tašky Karla Březinu, který nese politickou odpovědnost za incident ze středečního zasedání Bezpečností rady, na kterou ochranka umožnila přístup neznámému výstředníkovi
Z deníčku Moby Dicka

Pondělí 16. září 2001
Samé změny. Čáp marabu se rozhodl, že začne znovu létat. Vedení firmy na svém víkendovém výjezdním zasedání v Bludné Noře (opět rostou houby) ustanovilo opatření, které by mělo předcházet všem incidentům, jako byl ten s komínovým výtahem minulý týden. Vznikl Úřad Managora stížnostní, jenž by měl být jakýmsi vnitropodnikovým ombudsmanem. Na Tluč Hubův návrh jím byl jednomyslně zvolen čáp marabu.


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde
Ondřej Neff píše novou verzi románu Tma 2.0 v projektu "Autorovi přes rameno". Neviditelný pes v srpnu odměňuje za čtení článků uživatele I LIKE Q.  
Autorovi přes rameno

Poznámka:
Slíbil jsem, že se od pondělka vrátím ke tradiční struktuře této stránky. Omlouvám se, ale nějak mi to pohodové psaní nejde od ruky (s týmž se mi svěřil Moby Dick). Takže definitivně - ne od zítra, kdy uplyne týden od tragedie, ale od středy se vrátíme k normálu, nebudeme přece ve všem všudy vážní donekonečna.
Ondřej Neff
TEROR: Válka bude, jde o to, jaká a jak dopadne
11. září začala válka - jaká je to válka, kdo ji vede a s kým a jaké má cíle?

Rozpoutali ji, jak víme, teroristé. Tímto slovem označujeme jakousi mocenskou, politickou, ideologickou a ekonomickou entitu, která nese všechny znaky globalismu. Operuje celosvětově. Její vazba na tradiční stát či státy je těžko uchopitelná - jistěže tu vazby existují, ovšem přímá kontrola nebo dokonce přímé řízení jsou diskutabilní až pochybné. Tato globální skupina si svoje cíle a metody vybírá sama a rozmanitých států parazitně využívá.

Cíle této války.
Ty byly už tolikrát vyhlášeny, že je nechápe jen ten, kdo pochopit nechce. Prvořadým cílem je zničení státu Izrael. O tom není nejmenších pochyb. Zřízení palestinského státu bez jediné židovské osady - jak mnozí navrhují - bude vnímáno jako dílčí vítězství a východisko pro konečný úder. Návrat k hranicím před rokem 1967 bude návratem k situaci před rokem 1967. S jedním velkým rozdílem: Izrael nedisponoval tehdy atomovou bombou, dnes ji podle všeho má. V okamžiku smrtelného ohrožení ji použije jako zbraň posledního soudu. Bude to však jen bouchnutím dveřmi na odchodnou.

USA jsou dalším cílem. Tentokrát nejde o jejich zničení, to samozřejmě není reálný cíl. Jde o maximální oslabení vazby Izrael - USA (to se podivuhodně daří) a souběžně o oslabení vazby USA - Evropa.

Teď jsme svědky jednomyslné podpory Evropy - ovšem zatím nikdo v Evropě neví, co vlastně podporuje. Američané nikomu nesdělili, co zamýšlejí. Ta podpora je jaksi bianco šek a uvidíme, jestli Evropa necukne, jakmile se suma začne vypisovat.

Dosavadní zprávy naznačují, že půjde o údery speciálních jednotek proti výcvikovým táborům a proti skrýším teroristů. Pokud by se podařilo akce udržet na této úrovni, pak by asi Evropa ve své podpoře nepolevila, neboť by se od ní chtělo jen jedno - aby se do věci nepletla, což je myšlenka pro Evropany atraktivní. Lze ale konflikt udržet na této úrovni?

Skepse v tomto smyslu je namístě. Uvědomme si, že Izrael se snaží do desetiletí vymýtit terorismus; zná dokonale terén, zná mentalitu, kulturu, jazyk protivníka, je do něho infiltrován, má podporu vlastního obyvatelstva. Američtí Rambové zato budou operovat v totálně neznámém terénu, v nepřátelsky naladěném území. A navíc teroristé budou ve válce svými prostředky pokračovat, dost možná i na evropském území.
Hrozí vážné nebezpečí, že i na území islámských států, kde se operace povedou, dojde buď k fiasku, nebo k eskalaci s vyhlídkami na ještě větší fiasko.

Evropská podpora - nejdříve ovšem podpora ze strany ovlivňovatelů veřejného mínění - se v takové situaci brzy rozplyne.

Tím bude dosaženo dalšího postupného strategického cíle. Evropa odcizená Spojeným státům, Evropa mravně podlomená věrolomností vůči spojenci, který se spoluzasloužil o její záchranu v obou světových válkách dvacátého století, podlehne tlaku vydírání a korupce a vnitřnímu tlaku páté kolony a plně otevře svoje brány islámskému světu.

Dá se tomu zabránit?
Soudržnost NATO musíme udržet. Vlády rády podlehnou občanům, jakmile občané po nich chtějí padoušství mnichovanského typu. Tato varianta samozřejmě existuje. Komunisté už konají první kroky - zápas s terorismem by měla převzít OSN, není grotesknějšího nesmyslu, než tato idea! Fašizující nacionalisté otevřeně vystupují proti Spojeným státům. A svoji protiamerickou polévku si na hořících troskách ohřívají spasitelé světa všemožných odstínů červené a zelené, kteří volky nevolky teroristy podporují důmyslnými konstrukcemi o aroganci Ameriky, která na sebe přivolává hněv a o ubohém muži s motykou, který ze zoufalství vymění motyku za samopal. Zatím se zdá, že jsou tyto hlasy v menšině a kéž by při tom zůstalo.

V čem je naděje
Doufejme, že Američané si stanovili jasné cíle, určili odpovídající prostředky a že operace nepotrvá dlouho. Čím více akce bude mít charakter akce policejní, tím lépe pro nás všechny. Když uvidím Usámu bin Ládina před soudem, řeknu si - akce dopadla dobře. Až uvidím záběry bombarďáků letících na afghánská města, řeknu, dopadlo to tak, že hůř ani nemohlo.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.