Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: středa 4.7.2001
 • Převod IPB na ČSOB byl nevýhodný pro stát - konstatuje poslanecká komise pro výzkum aféry IPB, zprávu přednesl v parlamentu Miroslav Kalousek
 • Ministr financí Jiří Rusnok odhaduje ztrátu IPB na 90 až 95 miliard korun
 • Jeho předchůdce Pavel Mertlík tvrdí, že převod IB na ČSOB bylo to nejlevnější řešení
 • Sněmovna schválila návrh ústavní změny, která by umožnila náš vstup do EU, proti byli jenom komunisté
 • Město Hranice na Moravě uzavřelo smlouvu s Markétou Regecovou, sdělila firma Philips, město však zprávu popírá
 • Sdružení 20/21 obvinilo brněnského ředitele televize Zdeňka Drahoše z špatného hospodaření, případem se zabývá Rada České televize - k závěru by měla Rada dojít během prázdnin
 • Republikový úřad vyšetřování se zabývá případem ředitele špionáže Jiřího Růžka, který se přiznal ke lži před soudem
 • V Ostravě Petříkovicích nalezl pan Jiří Kolář bombu z druhé světové války, pan Kolář se zabývá pátráním po válečných zbytcích
 • Podle zprávy Statistického úřadu je v republice 10 292 933 osob včetně cizinců, za deset let nás tedy ubylo o skoro 10 000
 • V pondělí našel občan Českého Krumlova v kontejneru 400 sčítacích archů, je to už sedmý případ, kdy unikly důvěrné údaje ze sčítání lidu
 • Vyšetřovatelé opět vyslýchali matku zmizelé Terezky Čermákové, policie se domnívá, že matka ví víc, než sdělila
 • Počasí Praha: Krásný slunečný den, stále ještě bez veder, se svěžím větrem
  Orlické hory: Od rána slunečno, k večeru opravdu nádherně.    Petr Kroul
  Žilina: doobeda sa zamračilo, poobede prišlo obdobie dažďov    Miroslav Drkoš

Pranostika na červenec:
V červenci do košile rozdělej se, a v prosinci po uši oděj se.
(Z knihy Jana Munzara Medardova kápě vybral Šaman.)Z deníčku Moby Dicka:

Středa 4. července 2001
V práci je mrtvo. Viki je na služební cestě v Bludné Noře, Nunvář ochořel, Drn si vzal dovolenou. Nám třem zbylým rozdal Duto naše nové platové výměry se slovy: "Máte to všichni lepší - zvyšuje se horní limit vaší třídy. Jo a dokonce vám zůstávají i platy!"


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Tanec kolem zprávy poslanecké vyšetřovací komise
Miroslav Kalousek sdělil sněmovně z pozice šéfa vyšetřovací komise, že smlouvy o prodeji IPB Československé obchodní bance (ČSOB) byly neoprávněně výhodné pro ČSOB a nevýhodné pro stát. Muž který to zavinil se jmenuje Pavel Mertlík. K tomu dodal Václav Klaus, že je nutné, "aby se zrušila ta nejnesmyslnější akce dání nejočištěnější banky v dějinách soukromému subjektu". S ním se nepřímo přel Miloš Zeman proslovem o vytunelované bance, jejíž miliardy skončily na Kajmanských ostrovech.

Dalo by se čekat, že rozlícení občané vytáhnou dnes na Václavské náměstí a že dojde k defenestraci, jak bylo v tradici města, dokud Čechové byli statní jonáci. Což už ostatně nejsou, a pokud někteří jsou, končí v base.

Pochybností mne hryže několik.
Jednak, kdyby konstatoval Miroslav Kalousek v čele komise pro výzkum porostu mé hlavy, že jsem plešatý, běžel bych se k zrcadlu přesvědčit, jestli jsem náhodou neovlasatěl. Člověk, který nese přinejmenším politickou odpovědnost za ekonomický stav armády by měl tiše mlčet a ne vyšetřovat druhé.
Dvojak, pokud má pravdu Zeman a banka byla vytunelována, rozumějme vykradena, a zloději odnesli peníze na Kajmanské ostrovy, ať jsou pochytáni a porubáni.
Pokud má pravdu Klaus a převod IPB na ČSOB byl bankovní loupeží za bílého dne, nechť jsou pachatelé pochytáni a porubáni.
Jinak jsou tyto tanečky pramálo zajímavé. Řeči o nutnosti "zrušení akce" nebo nějakých "revokací smluv" jsou jen třesky plesky, protože nic rušeno a revokováno nebude. Že Mertlík a jeho poskoci lhali a že divadlo se zásahem přepadové jednotky připravovali za okolností připomínajících film s Jamesem Bondem měsíce dopředu, to se zdá být evidentní, přestože to říká Kalousek. Ale dokud nikdo, doslova nikdo neponese jednoznačnou a trestní odpovědnost, je to jen další z četných příspěvků do českého politického hnusiáře.


RODINA A PŘÁTELÉ: Sensibilové se osvědčili jako vždycky
Sensibil neboli citlivec, člověk, který má šestý smysl a je mu zjevno, co jiným skryto. Opět vstoupili do popředí zájmu veřejnosti. Už čtrnáct dní se píše a mluví o smutném případu Terezky Čermákové, která se ztratila za okolností stále více neprůhledných a zamotaných. Doslova stovky policistů ji hledalo, desítky doposud hledají, i ministr vnitra Gross dělal inspekci na místě a dostal za to od tisku kartáč (hloupě a nespravedlivě, řekl bych). Pořád jsem si říkal - a copak asi dělají naši sensibilové?

Ono totiž už za totáče, když se někdo ztratil, se tu a tam objevila v novinách zprávička, že "bezpečnost se obrátila i na sensibily". Ono to ve skutečnosti asi bylo tak, že sensibilové se obrátili na bezpečnost (tehdy) anebo policii (teď) a navštívený policista si říkal:

"Mám toho šantalu vyhodit, nebo nemám? Co když se náhodou strefí a já budu mít malér. Tak ho nechám sensibilovat,"
A sensibil usedne a maluje na papír dům s třemi okny. Nebo sdělí, že hledanou osobu vidí v místech, kde roste strom v okruhu sto padesáti metrů a do kilometru vzdálenosti je vodní tok. Když jsou poměry liberálnější, výtvory sensibilů jsou předváděny v televizi.

No a když vše skončí, objeví se titulek v novinách, jako dnes v MFD na straně A/6:
Nepomohli ani sensibilové
Titulek je to stupidní. To slůvko "ani" znamená: kupodivu, že nepomohli sensibilové, tito skvělí chlapíci, kteří objevili už tucty takových ztracených holčiček.
Jenže ve skutečnosti to není kupodivu. Sensibilové nikdy nic a nikoho neobjevili. Jsou to podvodníci - a v případě jako je zmizení Terezky Čermákové, hyeny parazitující na lidském neštěstí a patří jim hanba a pohrdání. A posměch hňupovi, který napíše takový titulek do novin.


PSÍ PŘÍHODY: Špatné příklady táhnou
Ráno jsem kráčel vyhlídkovou cestou Mrázovka a potkal pana Hracha a jeho Betinku, kokršpanělku. Tato Betinka je osoba mladá, veselá, přívětivá a Bart ji má rád, protože na něho neňafe a neksichtí se na něho, jak už to psí dámy dělávají, zejména to dělávají psům dvakrát a více větším, než jsou ony samy.

Nuže, kráčeli jsme, Bart s Betinkou se metelili po loučce u cesty, když tu ze zátočiny od hotelu Mövenpick vyjel mlamoj (mladý moderní jinoch, vynalezeno Moby Dickem) na koloběžce. Za mých časů by junák nevstoupil na kolobrndu v obavě, že bude přezdíván Hurvínek, dnešní mlamoj nedá bez koloby ani ránu. Dobrá, jaká doba, tací mlamojové.

Moc jsem si mlamoje na kolobě nevšímal, protože jsem věděl, že mlamojové a koloby jsou Bartovi lhostejní. Často totiž potkáváme cyklisty a koloběžkáře a Bart se k nim chová s nevšímavostí až okázalou. Bart byl lhostejný - zato Betinka ne - vystartovala a zamířila k zadnímu kolu ujíždějící koloběžky.
A náš šestiletý staroj?
Aby se zavděčil mladistvé krasavici, rozběhl se a běžel jí pomáhat!
Zařvání duo útočníky zarazilo a koloběžkář, už neobtěžován, pokračoval v cestě (kdyby se nějaký suchoprd hodlal rozčilovat, že naši psi útočí na koloběžkáře, podotýkám, že na té cestě je zákaz vjezdu motorových i nemotorových vozidel, takže tam ani koloběžka nemá co dělat jinak než jsouc nesena na mlamojových zádech). A já jen podotkl, jak ty špatné příklady táhnou, že ten náš Bart normálně na koloběžkáře kašle...
"No jo!" na to pan Hrach. "Bety na ně taky kašlala! Jenže to ji naučila ta kníračka od vedle!"
Moc by mě zajímalo, která zlobyně to naučila kníračku.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.