Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pátek.6.2001
 • Krajský soud v Plzni osvobodil Václava Wallise pro nedostatek důkazů z obžaloby z toho, že prodával tajné informace Václavovi Koženému, rozhodnutí je konečné
 • Od čtvrtka "vyděláváme sami na sebe" - doposud jsme od začátku roku vydělávali jen na daně
 • Ve čtvrtek se na Václaváku slavil "den daňové svobody", až do čtvrtka nás stát drbal na daních
 • Kárný senát pražského vrchního soudu projednával případy sedmi severočeských soudců, kteří liknavě projednávali (spíš neprojednávali) soudní kauzy
 • Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu předal státnímu zastupitelství návrh na stíhání Lubomíra Štrougala kvůli zneužití pravomocí veřejného činitele - je podezřelý, že znemožnil stíhání členů StB ve věci zastřelení tří občanů
 • Kandidátka na předsedkyni Unie svobody Hana Marvanová prohlásila, že ČR není v pravém slova smyslu právní stát, protože se občan nedovolá práva
 • Jan Kasal pokládá prohlášení Marvanové m.j. i za útok proti lidové straně, protože Cyril Svoboda byl náměstkem ministra spravedlnosti
 • Začaly růst houby
 • Počasí Praha: Vcelku pěkné počasí, i když zdaleka ne letní
  Brno: většinou svítilo sluníčko, ale honily se černý mraky, ze kterejch ne a ne zapršet    Lubomír Střítecký
  Orlické hory: Od včerejška oteplení, přes den sem tam vykouklo sluníčko.    Petr Kroul
  Žilina: ešte celkom pekne a väčšinou slnečno, večer oblačno s hrozbou dažďa    Miroslav Drkoš

Pranostika na 8.června, Medarda:
Medardova krápě - čtyřicet dní kape.
(Z knihy Jana Munzara Medardova kápě vybral Šaman.)Z deníčku Moby Dicka:

Pátek 8. června 2001
Kokot rozeslal nový Postup POS876/01. "Abyste si zapamatovali svoje nová hesla, musíte použít následujících pravidel: První dva znaky jsou CT, zkratka naší firmy! Pak následují dva vykřičníky!! Poté zadejte koncové dvojčíslí své telefonní linky!!! Zbytek hesla do osmi znaků je libovolnou kombinací dvou malých písmen. Tento POS zabezpečí zapamatování si hesla a zároveň nastaví maximální bezpečnostní mechanizmy."


Čistě textová verze Neviditelného psa, vhodná pro PDA, je zde

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Je to dobré, obrana je v osvědčených rukách
Tak jsem si četl dneska v Lidovkách, jak ten výrobce stíhaček Gripen dává vládě ultimátum. O nějakých offsetech nebude ani řeči, pokud vláda od BAE/SAAB nekoupí Gripeny. Přitom pomoc regionům, zejména v severních Čechách a na severní Moravě je připravena. Firma BAE/SAAB má zde v Česku spojence, spolupracující firmu, která dle slov ředitele BAE pro Evropu Juliana Scopese dokonale zná místní podmínky. Je to firma OMNYX, jak sdělil českým novinářům na tiskovce v pražském hotelu Renaissance.

Jo, o dokonalých znalostech oblasti nelze pochybovat. Firma OMNYX, a.s. byla zapsána do obchodního rejstříku 9.4.1999, sídlí v Praze 1, Nekázanka 11/880. Pokud je vám adresa povědomá, pak ano, je to stejný dům, kde sídlí OMNIPOL. Předseda představenstva je JUDr. Lukáš Staněk. Pod položkou "předseda" je Richard Háva, jehož jméno bývalo velmi často citováno ve spojení s Miroslavem Kalouskem. A jestli vám v představenstvu schází Václav Junek, tak nechoďte daleko: je v dozorčí radě. Když týdeník Respekt dělal v březnu 1997 s Václavem Junkem rozhovor (dělal ho Jaroslav Spurný a Vladimír Mlynář), padly otázky stran vztahu BIS a Omnipolu. Junek prohlásil, že BIS souhlasila s tím, aby Chemapol koupil Omnipol. Zajímavé byly i další otázky:
Znamená to snad, že vám BIS mj. odsouhlasila jako předsedu představenstva Omnipolu ing. Richarda Hávu, jehož otec byl za minulého režimu obchodním radou v Sýrii a měl dobré styky s Libyí?
Samozřejmě, obchod se zbraněmi je přece především o lidech.
A vy nevíte, že podle předpisů platných v zemích NATO nemůže osoba s takovými příbuzenskými svazky, jaké má pan Háva, stát v čele společnosti obchodující se strategickým zbožím?
To tedy nevím, nikdy jsem nic takového neslyšel. Na to vám mohu pouze říci, že orgány zemí NATO nám žádné podobné výhrady nikdy nesdělily. Naopak - i mně osobně bylo jasně řečeno, že žádná omezení pro spolupráci s Chemapolem a Omnipolem neexistují.
Můžete nám prozradit, kdo vám to řekl?
To nemohu.

No a teď týž Richard Háva a týž Václav Junek jsou partnery při obchodu, při kterém má protéci přes dvě stě miliard korun do a ze země a který má zasáhnout strukturu našich ozbrojených sil jakož i strukturu našeho průmyslu.
Myslím si, že ve světle těchto skutečností je útěk amerických leteckých firem z české scény už méně překvapivý. A tak zvaný skandál s neprávem prolustrovanými agenty StB komický.RODINA A PŘÁTELÉ: Setkání po letech
Ano, s léty se měníme, a nedá se říci, že k lepšímu. To je smutná pravda spojená s životaběhem. Znáte taková ta setkání, kdy se zadíváte na cizí osobu a čím déle na ni civíte, tím méně cizí vám připadne, pak dojdete k závěru, že byste ji měli znát a občas se i rozbřeskne.
Někdy to bývají i roztomilá, řekl bych pikantní setkání - vybavuji si jedno takové z dob dávno minulých, kdy jsem v jakémsi konfekčním obchodě narazil na rodinku: matka, otec a výrostek. Vybírali mu zřejmě maturitní oblek. Mně ta dáma připadala známá, pak mi došlo, no ovšem, to je ta, přece, tenkrát... Setkali jsme se pohledem a musím říci, že ta jiskřička jakési spiklenectví, která jí křísla v oku, ta se mi vryla do paměti, kdežto příhoda jíž se fakticky měla týkat je opravdu zavalena hromadami, hromadami prachu zapomnění.
No a jak léta běží, osoby které potkávám a na něž si vzpomínám už nemají jiskřičky v oku, protože k setkání před léty se udála v souvislostech naveskrz fádních. Takže takto jsem potkal včera dámu, dejme tomu Jiřinu, mě připadala povědomá a sepnulo mi až když mi připomněla, že jsme se setkali při jednání kolem pozůstalosti zesnulé tety.
"Já vás taky nemohla hned poznat," pravila ta mladá dáma. "Vy jste od té doby zhub!"
Večer jsem to hlásil doma. Potkal jsem paní Jiřinu a ona pravila, že mě nemohla poznat, protože jsem zhub.
"Hm..." pravila žena. "Tak to se jí moc, ale moc zhoršil od tý doby zrak!"
Tak to vidíte. Já hubnu, dámám se zhoršuje zrak, jenom u nás doma... tam je pořád všechno při starým.
PSÍ PŘÍHODY: Případ sežrané paštiky
Ne, tohle není detektivní případ. Viník byl jasný hned od začátku, ostatně - přistižen při činu. Kauza je to spíš... psycho - socio - kynolo- patafyzická. Ukrojil jsem si k večeři krajíc chleba, z ledničky vytáhl kelímek s paštikou, namázl jsem krajíc a odešel jsem z kuchyně do pokoje sdělit Míše něco objevného (co mě napadlo při mazání chleba paštikou). Periferním viděním jsem zahlédl Barta, jak vyjel z kuchyně a zapadl pod stůl. Zareagoval jsem jako druhdy na gymplu tělocvikář Jáchym, když mě zahlédl, jak zastrkuji pod svetr tři ušmudlané listy vytržené z pornografických pseudopamětí Josefiny Mutzenbacherové - šel dál ještě nějakých osm metrů a cestou analyzoval periferní vjem, otočil se a teprve potom po mně skočil a podrobil mě brutální prohlídce (a zabavení oněch listů, z čehož byl pak průser, ale to je jiná historie). Krátce, já jsem zahlédl Barta, an mizí pod stolem, vytáhl jsem ho, nedbaje protestů jsem mu z tlamy vyškubl kelímek s paštikou - a hluk přivábil Míšu.

"Chudák pes, ty mu nic nedopřeješ," komentovala můj výkon.
Odporoval jsem, že tohle není žádná výhova psa, ona na to, že jsem ho měl vychovávat dřív, aby nekradl kelímky s paštikou odložené na kuchyňskou linku (přiznejme, že na tom něco je), já na to, že výchova psa je činnost ustavičná a že tím, že ho kaceřuji za ukradenou paštiku ho vychovávám a zatímco jsme se tak dohadovali Bart odešel před dům a pak se odebral k brance štěkat na obyvatelstvo.

Štěká tam doteď
Jaký je můj poměr k ledničce a k paštice v ledničce uschované? Nemyslete si, že bych se žinýroval namazat si na druhý krajíc paštiku oslintanou od Barta.- To opravdu ne.
Jenomže bych měl blbej pocit, že kradu Bartovi paštiku.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.