![]() |
Jde totiž o platy osob, které pracují v unijním zahraničí. Pro tyto případy platí evropská direktiva z roku 1996. Ve Francii podle statistik z roku 2015 je 285 tisíc zaměstnanců původem z jiných zemí, nejvíce z Polska, Portugalska, Španělska a Rumunska – Česko se ve statistice zveřejněné listem le Monde nevyskytuje. Francouzi tlačí na to, aby tyto osoby dostávaly mzdu úměrnou mzdám francouzským, týká se to ale i dalších benefitů, jako jsou dovolené, pracovní doba, bezpečnost práce a podobně. Zahraniční pracovníci na francouzské standardy nedosahují a Macron v té souvislosti hovoří o sociálním dumpingu a o zradě evropské myšlenky.
Věřme, že Sobotka bude tlumočit i naše stanovisko. Čeští zaměstnanci zahraničních, tedy i francuzských firem také nedosahují na francouzské standardy, přičemž francouzské firmy čerpají zisky a odvádějí je do Francie, podle odhadu jde o 40 miliard ročně, úhrnem pak odhady zisků odváděných mimo Česko se pohybují mezi 300 a 400 miliardami ročně. Jestliže pak evropské dotace činily 700 miliard za 13 let našeho členství, pak je to zajímavý nepoměr. Bude tedy o čem jednat. Francouzské stanovisko v podobných případech zní, že máme právo být zticha. Věřme, že se ho Sobotka držet nebude, jakkoli je otázka, zda to bude něco platné.
![]() |
Našel jsem si stůl, otevřel noviny (rád si při jídle čtu, když jím sám a papírové noviny, co je to platné, oproti mobilu je to počteníčko), slečna servírka mi přinesla jídlo a dal jsem se do obědvání. No a trvalo to jen chvilku a cítím pohyb mezi koleny. Ten pejsek se mi nasunul pod stůl, vrazil mi tlamu do klína a zpod stolu na mě upíral ty psí oči.
Od stolu se pejskům nedává, to je zásada stejně pevná, jako že pejsek nepatří do postele. To je zásada takzvaně zásadní. A opravdu, při Svatém chlupu, nedal jsem mu ani hranolku, ani vlákno masíčka. Takhle zásada je přece jen pevnější než zásada postelová, zvlášť když jde o cizího pejska.
Ty psí oči, to byla k tomu obědu takříkajíc zvláštní příloha.
![]() |