Pondělí 22.8. 2016
,Tyto zákony by měly být celoevropské a měly by v nich být zakotveny autentické evropské hodnoty, tedy základní politické a kulturní zásady, které se vyvíjely tisíc let a na nich Evropa stojí. To dodávám já v naději, že se bude debatovat o tomto podnětu a ne o pitomostech, viz příklad v následující glose.
Hon na Nohavicu
Kýble špíny lijí lidé určitého typu na Jaromíra Nohavicu kvůli zcela neškodnému recesistickému popěvku Arab mi šahá na babu. Výčet okázale pobouřených filistrů rychle roste, do přední řady se nacpal nezbytný Rejžek, a Andrew Stroehlein, též majitel patentu na evropskou mravnost, volá Nohavicu k vysvětlení. Dle zjištění odborníků (viz „vědci zjistili“) třetina lidí není schopna pochopit ironii. Zde ale nejde o nepochopení. Jde o vítanou příležitost ke kolektivnímu kamenování. Tihle lidé mají s Islámským státem víc společného, než sami tuší. Strnulá mramorovost a absence smyslu pro humor obě entity spojuje poutem nerozborným.
Konverze dětského domečku
Dlouho tomu, kdy jsem dětičkám postavil v kotě zahrady domeček. Sám patřím k domečkové generaci, jako dítě jsem měl na zahradě domeček a když jsem dorostl do žižkovského kluka, měli jsme na zahradě žižkovského činžáku domeček, taky v koutě. Hráli jsme tam poutavou hru. Jeden seděl uvnitř a střílel vzduchovkou chlebové kuličky na ty, co byli venku. No a ti na něho házeli cihly. Byla to Hra na Stalingrad. Nemyslím, že by dneska někdo chtěl hrát Hrtu na Stalingrad, nicméně v atraktivitu domečku jsem věřil a mýlil jsem se. Děti chtějí sedět u televize a čumět a ne hrát si v domečku. A nakonec domeček objevili pejskové a mají ho a bydlí v něm a dali jsme jim tam pelíšky. V neděli odpoledne jsme byli s Ljubou na návštěvě u kamarádů ve Vraném. Odpoledne se strhl liják. Jestlipak domeček odolal? Po návratu jsem ho prozkoumal. Byl suchý, prohřátý, voňavý psinou. Hned bych tam zalezl a… hrál Hru na Stalingrad?
|