Topolánek s Bémem se sešli a pak prohlásili, že se "shodují v pětadevadesáti procentech věcí". Zkusme odhadnout, co je mezi těmi pěti: tipnul bych si, že si Bém přeje, aby Topolánek zdechnul a Topolánek touží po tom, aby Bém zaklepal bačkorama.
Přitom důvod je nad slunce jasnější. Jeden jako druhý ztratili kredit. Když ztratil kredit politický nebožtík Gross, sociální demokraté za ním stáli jak Moravané u Hvězdy (a prohráli volby). Když ztratil kredit Čunek, lidovci za ním stáli jako študenti na Karlově mostě (a nejspíš prohrají volby). Když ztratil kredit Topolánek a Bém, tak občanští demokraté...
Pokračování po volbách. Ale tipnu si, že prohrají volby.
Blamáž s ledovci
Na webu teď letí poslední blamáž Mezivládního panelu OSN, že kvůli klimatickým změnám roztaje do roku 2035 většina himálajských ledovců. Jde o to, že v novinách někdo popletl "odhad" roztání himalájských ledovců v roce 2350 a IPCC zprávu převzala a učinila z ní součást věrouky. Není to nic nového, o této blamáži se ví už nějakou dobu, jenomže teď se o ní začalo víc mluvit. Ano, IPCC je nedůvěryhodná organizace. Také WHO je nedůvěryhodná organizace, která nahrává kšefty farmaceutickým společnostem. Kdy konečně veřejnost pochopí, že nejméně důvěryhodná organizace je OSN, která oba tyto povedené spolky zastřešuje? Připomínám, že je to spolek, ve kterém se Kaddáfí mohl stát hlavou sekce pro lidská práva. Pak se není čemu divit, že se pod touhle hlavičkou lže a dělají se podvody.
JAK ŽIVOT JDE: To je zajímavý, že...
Zkrátka, je to facha, včera jsem shrnoval ten mokrý sníh ze střechy chránící stání pro auto, je to šikmá makrolonová střecha, dokud ji kryl prašan, tvářila se dobře, sníh zvodnatěl a střecha se začala prohýbat.
Znáte to, takové ty řeči: to je zajímavý, že když se člověk nají, tak už nemá hlad. To je zajímavý, že auto nejede, když nemá benzín. A tak dál. To je zajímavý, že mokrej sníh je těžší než suchej.
Je to tak. Od začátku kalamity s Ljubou odklízíme sníh. Já ji od toho zcela machisticky odháním, že je to mužská práce a ona se zcela genderově korektně chápe hrabla a odklízí taky, ale ještě není tak genderově vyspělá, aby mě za to práskla nebo aspoň denuncovala v médiích. Oba máme stejnou zkušenosti. Dokud byl ten sníh suchej, odhrabování bylo celkem zábavný sport - náš pozemek má daleko do rozlohy Stromovky nebo obory Hvězdy, je to nějakých třicet metrů chodníku, no bóže, to se odhrábne hned.
Pak přišla obleva a je to fakt róbo.
Proč?
Chápu, že se oblevou mění specifická váha, že tedy váha dejme tou krychlového decimetru prašanu je menší než váha krychlového decimetru mokrého sněhu. Ale vezměte to takhle: na větvi smrčku leží vrstva prašanu. Nebo jinak: leží vrstva hmoty sestávající z krystalků vody v tuhém skupenství. Pak se oteplí, množství sněhu, tedy množství té vody v pevném skupenství, se nezmění, enemže se větvička ohne ba zlomí. Nic nepřibylo. Vody je pořád stejně. Dřív byla načechraná, teď zkomprimovaná. To je ten známý fyzikální chyták, co je těží, kilo peří nebo kilo olova.
To je zajímavý, že mokrej sníh je těžkej...