Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: čtvrtek 18.1.2001
  • Česká republika zakázala dovoz hovězího a skotu a krmiva pro zvířata z EU s výjimkou některých zemí
  • Ladislav Paluska převzal vedení ČT, stávkující redaktoři brání vstupu do ředitelské budovy "nepovolaným osobám"
  • Ministr kultury Pavel Dostál prozkoumal situaci na místě, konstatoval, že ze strany stávkujících nedošlo k násilí, ale klasifikuje to co se stalo za "nešťastnou událost"
  • Senát neschválil Dostálův návrh televizního zákona, poslal ho zpátky do sněmovny, čímž se jmenování dočasného ředitele oddálilo
  • Stávkující podali trestní oznámení na Jana Beznosku, že prý desinformoval veřejnost, když dal ČTK zprávu, že stávkující obsadili ředitelnu a Ladislav Paluska převzal vedení ČT
  • Náš chargé d´affaires v Havaně jednal o případu Bubeník - Pilip s kubánským ministerstvem zahraničí
  • Čeští poslanci uvažují o tom, že by vyslali do Havany pětičlennou delegaci
  • Vláda uvažuje o tom, že by ustavila jednotnou stráž na hlídání lesů, vod a strání
  • Vláda též schválila koncepci ekologické prověrky Temelína - zde byl odstaven reaktor a tři týdny bude probíhat revize, při níž by měly m.j. být odstraněny vibrace přívodu turbíny
  • V Praze 5 byl otevřen nájezd do Strahovského tunelu z Kartouzské ulice
  • Počasí Praha: Pod mrakem, zima menší, leč lezavá
    Brno: méně zimy, trošku poletujícího sněhu a ani kousek sluníčka    Lubomír Střítecký
    Orlické hory: Teploty se blíží k nule, občas jemně mrholí, zataženo.    Petr Kroul
    Žilina:    Miloslav Drkoš


Z deníčku Moby Dicka
Čtvrtek 18. ledna 2001
Nový náměstek Kvakoš získal též nově vybavenou kancelář hned vedle ředitelny Běsného Kokota. "Má tam i rozlehlou válendu," prozradila sekretářce Vykulené její kolegyně Badavá, kterou Kvakoš zdědil po Cymbuchovi. Smutně dodala: "Ale žádné harašení se nekoná. Ivoš jen leží a myslí a myslí a myslí..."



Tak co, povedlo se to, nebo se to nepovedlo?

Český politický cirkus:
Do rozpaků přivedly mne a jistě nejen mne středeční události na Kavčí hoře: za situace, kdy byl osud televizního zákona v senátu na vážkách a záleželo (v papírové formě) na dvou hlasech nezávislých, zda se bude senát vůbec zákonem zabývat (když nebude, procedura a tudíž volba prozatímní rady -> ředitele ČT se urychlí), prohlásil se pan Ladislav Paluska dočasným generálním ředitelem, neboť pověřená Věra Valterová nechodí do práce a nikdo neviděl její pověření. Co se dělo kromě toho podléhá nyní dvojímu výkladu. Podle jedněch vtrhly novodobé Rudé gardy do ředitelny a vyházely personál a dosadily vlastního člověka, podle druhé verze jen zabránily nepovolaným osobám vstoupit. Senát, když se o tom zpráva roznesla, přerušil jednání a vyslal navrhovatele zmíněného zákona, ministra kultury Pavla Dostála, aby se jel na Kafkovu horu podívat. Vrátil se, klasifikoval situaci za nikoli dramatickou, leč nešťastnou a váhající senátoři přestali váhat a čtyřkoala prosadila svůj úmysl a zákon se vrací do sněmovny k dalšímu zdlouhavému projednávání.

Musel bych mít shovívavou náturu babičky ze Starého Bělidla, abych v tomto příběhu nehledal potměšilost. Nemá smysl prskat rozhořčením a volat no todle to je škandál a to by se za Husáka nemohlo stát. Při pohledu na ty dýmající rozvaliny toho, co kdysi bylo televizí, si už lámu hlavu myšlenkovými pochody, jež k takovému kroku vedly. Povedlo se to, nebo nepovedlo? Co tím novináři, kteří se stali politiky - revolucionáři, sledovali? Podporu čtyřkoaliční pozice v senátě? Tak to se povedlo. Ale - podporu sobě? To se asi nepovedlo, protože když zuří i táta všeho pracujícího lidu Richard Falbr, ztratili velmi důležitého spojence.

Nedovedu si představit, kdo dá tenhle guláš dohromady. A kdo bude tak šílený, aby se o to vůbec pokoušel.

K případu Bubeník - Pilip
Víme, že Jan Bubeník a Ivan Pilip jsou v kubánském vězení. V Radiofóru vysílali ve středu odpoledne na toto téma besedu a na závěr přišli - tradičně - ke slovu posluchači. Šest vstupů, z nich pět ostře nepřátelských vůči Bubeníkovi a Pilipovu, ten šestý se nad tím podivoval. Totéž jsem měl dnes v mailech, ani jeden ze čtenářů nepsal "pryč s havanským diktátorem"!
Možná, že by se lidé k případu stavěli jinak, kdyby jim někdo rozumně sdělil, co tam ti dva pánové dělali, zejména pak poslanec Pilip. Cestu platila americká organizace Freedom House. Dobře, je to ušlechtilá nevládní organizace - ale proč platila zrovna jim a zrovna teď? Je pravda, že pan Bubeník má v Karibiku obchodní aktivity? Pokud ano, co s nimi má společného pan Pilip a taky Freedom House?
Dodatek, čtvrtek 11.05
Zdroj velmi dobře informovaný tyto fámy odkazuje do sféry nesmyslů a dosvědčuje, že Jan Bubeník skutečně jel na Kubu s úmyslem podpořit kubánskou opozici. Podle tohoto zdroje Bubeník v Karibiku žádné obchodní zájmy nemá.
Gentleman upozorňuje:
Poslance Pilipa zatknou jako soukromníka na Kubě a stát se angažuje jako divý. Petr Fischer ve včerejších Lidovkách napíše (článek Jak je důležité míti Pilipa) neuvěřitelný blábol o tom, že zatčení Pilipa je přínosem pro republiku. Jde prý o "nejvýraznější zahraničněpolitický čin České republiky v poslední době". Nejde o vtip, ale o vážně míněný komentář na první straně. Jak to tak vypadá, i na té Kubě se stalo něco, co se tak docela nepovedlo.

Aston


Pozor:
Dnes, tedy ve čtvrtek, se koná v 17 hodin před nigerijskou ambasádou setkání lidí, kterým není lhostejný tento případ:
Islámský soud ve státě Zamfara (severní Nigérie) loni shledal, že otěhotněla šestnáctiletá Bariya Ibrahim Magazu. Jejím zločinem bylo to, že souložila, ačkoliv nebyla provdána. V Zamfaře totiž vládne islámský náboženský trestní zákoník 'šaría'. Podle zákoníku 'šaría' byla slečna Magazu odsouzena ke stu ranám holí za 'neoprávněnou soulož' a další trest osmdesáti ran jí byl přidán za to, že obvinila tři otcovy přátele za to, že ji k souloži přinutili. Prý se jí nepodařilo o tom soud přesvědčit, protože proti sobě stálo její obvinění a tvrzení mužů, že jsou nevinní.

Ambasáda je na náměstí Před Bateriemi v Praze 6, vystoupí se na autobusové zastávce Kajetánka 108, 174, 182 na Patočkově ulici a jde se ulicemi Na zástřelu, K bateriím a Na bateriích (tam vpravo) - znalcům folku: je to blízko Petynky. Předpokládá se - klidná demonstrace a předání petice.




RODINA A PŘÁTELÉ: To snad není možný aneb V metru Některým zprávám se těžko věří - a jak je ověřit, jste-li v metru? Skoro naráz pokryli všichni tři operátoři mobilních telefonů pražské metro. To znamená, že ze stanice se dovoláte a vaši partneři se dovolají vám. Opakuji, ve stanici. Ne v díře.

Takže: jedu metrem, vlak zastaví ve stanici a najednou - píp, zpráva SMS neboli textovka. Nasadím brejli a čtu, že stávkující obsadili televizní administrativu a instalovali si ředitele.
To snad není možný, říkám si. Jenže - jak se o tom dozvědět víc? Zavolám Ivanovi Strakovi, rozhodnu se, ale to už vlak velebně vjíždí do díry a tady bych tak maximálně mohl složit ruce do kornoutu, dát k ústům a volat: "Ivanéeehe... Strakóoho...". Tak až na příští stanici vylezu a zavolám.
Vlak vjíždí do stanice. Zvoní mobil, je to Straka.
"Slyšel jsi o tý televizi? Já dostal esemesku!"
Tak od straky jsem se toho moc nedozvěděl. Vlak se rozjel, zmizel v díře a straku mi uříz.
Na příští stanici jsem vystupoval a dovolal jsem se odtud do centrály informací, do vinárny Vínečko v Budečské ulici. Tak samozřejmě o novině věděli, důkladně ji probrali a vynesli rozsudek: "Všichni se zbláznili!"

A když jsem pak koukal večer na televizní zprávy všech tří stanic, musel jsem uznat, že vinárnická analýza byla nejpřesnější.


PSÍ PŘÍHODY: Pes a moje chřipka Myslíte, že Barta dojímá moje smrkání chrchlání? Nemyslíte si to, já vím. Ale netušíte, jak málo ho to dojímá. Mě by opravdu zajímalo, co by e muselo stát, aby postřehl, že je mi blbě. Možná, že by si všiml, kdyby mi upadla hlava. Ale dokud mám hlavu na krku a jenom ji mám jako tykev a chrchlám a smrkám a sípám, Bart to pokládá za součást normálu a domáhá se všech rituálů, zejména procházky - včetně rituálů doprovodných, jako je chňapání po nohavicích, jakmile si oblékám kalhoty.

Ale dnes jsem na něho vyzrál, na pacholka - vyhodil jsem ho na zahradu a ať se tam vyvenčí sám.
Nebude to nic platné. I kdybych ho tam nechal do oběda (nenechám, mrzne tam), on má v hlavě neodfajfkovanou procházku a bude ji ze mě vymáhat.
No, třeba se do té doby vyléčím.
Hepčí.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.