Jakmile se totiž ukázalo, že vláda rozpočtové odpovědnosti (tak ji instalovali voliči) se transformovala do vlády národního zklamání, jak ji otaxoval týdeník Reflex a mnozí, včetně mne, s tím souhlasí, nebylo nutné dělat v rámci sociální demokracie žádné změny. Liberálové mají v čele nemrcoucha, proč by levice měla mít nějakého novotáře? Proti nemrcouchovi Nečasovi postavíme nemrcoucha Sobotku, tak rozhodli delegáti stranického sjezdu v duchu lidové moudrosti.
Ona ta dualita fungovala už před tím. Proti Klausovi z prognosťáku stál Zeman z prognosťáku. Proti hulvátovi Topolánkovi postavili hulváta Paroubka. No a teď bude pokračovat období nemrcouchů.
Dokud to vypadalo, že Nečasova vláda opravdu efektivně půjde proti korupci a nastaví jasný efektivní reformní program, sociální demokraté uvažovali o člověku, který tomu bude schopen čelit něčím jiným, než tím, že dokáže lidem slíbit něco, co se nedá splnit. Reformy ale zatím vypadají na fiasko (řečeno zdrženlivě), nebo dokonce jsou fiasko (řečeno realisticky), proč tedy sázet na něco jiného, než na starého omletého žolíka s nápisem zdroje jsou, seřaďte se a dostanete přidáno! Program korumpování voliče se osvě+dčuje a Sobotka ho spolehlivě potáhne dál.
Nebe nad Kaddáfím
Rychlost, s jakou sebou Kaddáfí seknul na záda a odhalil bříško svědčí o jediném: dosáhl svého cíle a nad rebely vyhrál a je tedy zbytečné se nechat bombardovat Brity a Francouzy. Od Čechů mu to nehrozí, protože ti nemají letadla schopná bojového nasazení. Ta mají jiný úkol- stát se finančním zdrojem pro zainteresované politiky.
Takže bezletová zóna je požehnána spolkem zvaným Rada bezpečnosti.
Dobrá. Ale o co je horší Kaddáfí než jiní diktátoři ropou obdařeného světa? Proč on a jiní ne?
Protože je třeba vytvořit zdání, že nejde o peníze, ale o ideály a Kaddáfí to trochu přehnal.