Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pondělí 12.8.2002

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Tak trochu o odpadcích
Třeba to nepatří do úvodníku - ale ve zprávách mne zaujaly dvě nesouvisející zprávy.
Asi třicet účastníků nedávné technoparty se vrátilo do Andělky u Višňové, aby pomohli uklidit hory odpadků, které po několikadenní zábavě zbyly, to je jedna z nich. No a v Českých Budějovicích došlo k záplavám, lidé vynášeli z vyplavených bytů zničené věci a filutové svážejí na tato postižená místa svoje krámy.

Tak to chodí. Dvanáct tisíc lidí se u Andělky bavilo - a padesátka přijede uklízet. To je jeden z 240. No a České Budějovice mají skoro 100 tisíc obyvatel. Kolik dobytků parazituje na neštěstí jiných? Deset? Dvacet?

Jenže tak to chodí: to dobré i zlé je dílo extrémních jedinců. Nejsem úplně přesvědčen, že ta "světlá strana síly" vždycky zvítězí na "temnou stranou síly". Domnívám se ale, že z vychcanosti typu "vyvezu krámy tam, kde mi je zadarmo odkliděj" můžu mít dobrý pocit bezprostředně potom, co jsem svoje svinstvo vyklopil a ujel... ale že bych na to s hrdostí vzpomínal po pěti, deseti letech?

Kdežto ta padesátka co přijela na víkend do Andělky bude mít ještě po létech příjemnou vzpomínku na pokračování happeningu. Ano, vzpomenou si, i když budou po deseti, dvaceti letech úplně jiní, s jinými zájmy. A já jim tu milou vzpomínku vřele přeju.


RODINA A PŘÁTELÉ: Umřela Míša - pokračování z víkendu
V pátek jsem zde zveřejnil následující zprávu, kterou tu nechávám pro ty čtenáře, kteří se na Hyenu nedostanou pravidelně:
V noci před půlnocí ze středy na čtvrtek zemřela na oddělení intenzivní péče 4. interny na Karlově náměstí moje žena Michaela, zde často vzpomínaná jako Míša, na následky léčení rakoviny. Trpěla hodně, naštěstí ne dlouho. Byli jsme spolu 33 let. Více nevím, co k tomu dodat.
Ondřej Neff

Dodatek:
Děkuji za projevy účasti. Jistě chápete, že nejsem schopen na všechny jednotlivě odpovídat. Tak tak že naklepu těchhle pár řádek vděčnosti Vám - za vaši podporu.
O.N.


Co dál s Neviditelným psem
Nedovedu si představit, že bych měl psát veselé nebo aspoň úsměvné historky z rodinného prostředí; není tu nic úsměvného. Už to nikdy nebude takové, jako dřív. Nevím, co budu sem do Hyeny psát - nejspíš to něco bude, nejspíš cosi jako průběžný deník. Ale ne už legrace ke kafi.

I když i v těch nejhnusnějších chvílích se objeví aspoň jiskra absurdity. Já po celou tu dobu, kdy Míša bojovala o život, jsem hledal něco, co by bylo aspoň trochu komické. Nuže, tu noc, když nám sdělili, že je Míša mrtvá, jsme se vraceli domů: já vezl svého přítele lékaře - který nám v těch nejhorších hodinách moc pomohl - domů, a David s Irenou vezli moji švagrovou Yvonu do Dejvic. Vrátil jsme se domů dřív než oni. Dům byl pustý, všude zhasnuto - když jsme odcházeli v poledne z domova, nemysleli jsme, že se budeme vracet tak pozdě. Šel jsem tedy dovnitř a rozsvěcel okna, aby dům nevypadal jako hrobka.

Po pěti minutách se vrátil taky David s Irenou.
"Kde je Bart?" ptala se Irena.
"Na zahradě," odpověděl jsem.
"To si jenom myslíš."
V tom stavu v jakém jsem byl jsem zapomněl za sebou zavřít vrata - a Bart zdrhnul! Tak to je opravdu bezvadný, táhlo mi hlavou. Jestli se Bart - samozřejmě bez vodítka i košíku - s nějakým psem porve a ještě navíc někoho kousne, tak to opravdu bude završení tohohle prokletého dne.
Nakonec ho našel David u hotelu Mövenpick, v místech, kam s ním chodím na procházku.

Takže to byl aspoň částečný happy end.
Můžu si říkat: umřela sice Míša, ale aspoň nikoho nekous pes.

Situace přes víkend 10.-11. srpna:
Čeká nás těžký týden, všechny tři, Irenu, Davida i mne. Jsou velmi stateční a vážím si jich za to, jak se chovají - až se před nimi stydím za občasné projevy žalu, které mne přepadají jako záchvaty podagry. V sobotu jsem v Chomutově navštívil přátele, manžele Svoreňovy. Oni jsou vydavatelé doposud všech knižních svazků Neviditelného psa. Ročník 2001-2002 tedy v Milenium Publishing vyjde (7. svazek) vyjde, intenzivně na něm pracuji. Dovedu ho až do Míšiny smrti, tedy neskončí jako obvykle 23. dubnem, v den výročí NP.

Co bude dál?
Samozřejmě že nezapíchnu vidle do hnoje a nebudu tu sedět nad flaškou a v slzách. Bude to ale všechno jinak, a nevím, co se stane. Asi bych vám chtěl vyprávět nějaké příběhy z uplynulých týdnů, i z těch 33 let, co jsem s Míšou prožil. Další příběhy přijdou, s Bartem, s mými dospělými dětmi, s přáteli a známými. Dejte mi, prosím, týden, abych se rozkoukal.


 
Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.