Památce německého ovčáka Gordona (*23.4.1984, +5.3.1996), který mě přivedl k poznání, že události světové, domácí, rodinné a psí mají ze zřetele věčnosti stejný význam. Neviditelného psa dovedl dělat způsobem, jaký jeho nástupce rottweiler Bart zatím neumí napodobit.
  
Hyena

 Hledání:
 Sekce:
NEVIDITELNÝ PES
ZVÍŘETNÍK
SCI-FI

Zpět na hlavní
    stranu


 O Hyeně: Tato verze Neviditelného psa navazuje na původní koncepci z roku 1996; autor textů a obrázků je vydavatel NP Ondřej Neff. Odkazy na sekce a jednotlivé rubriky vedou do plné verze NP. Pokud máte zájem o čtení jen této verze psa, zaznamenejte si její adresu do bookmarků (oblíbených adres).
[an error occurred while processing this directive]
STRUČNĚ: pondělí 18.2.2002
 • Právo v sobotu referovalo o údajném záměru Vladimíra Špidly sestavit po vítězství ve volbách vládu z "čistých lidí" spolu s lidovci
 • Na dotaz ČTK odpověděl Vladimír Špidla, že tyto úvahy jsou "prázdné tlachy"
  Dotázaní zástupci lidovců a unionisté prohlásili, že o žádných jednáních nevědí
 • Václav Klaus v pořadu Sedmička na TV Nova klasifikoval posun zvýšení platů státních zaměstnanců z dubna na březen jako porušení opoziční smlouvy
 • Extrémní pravicová strana Pravá alternativa demonstrovala v sobotu proti Svobodné Evropě v Praze
 • Petr Pithart řekl v sobotu v Luhačovicích, že občanské organizace a iniciativy brání "přirozené rozpínavosti" politických stran a řekl, že některé strany občanskému sektoru přejí a některé nikoli
 • Petr Pithart je znepokojen reakcemi některých členů vlády, kteří se pozastavovali, že prezident Havel se rozhodl jmenovat Elišku Wagnerovou bez konzultace s vládou a řekl, že jmenování je vázáno na souhlas Senátu a ne vlády a reakce tedy jsou namířeny proti principu dělby moci
 • V ulicích města Hranice na Přerovsku se objevily plakáty s nápisem Stydíme se za starostu, vyvěsilo je občanské sdružení Přímý úder a poukazuje jimi na spory města kolem nevykoupeného pozemku pro továrnu Philips
 • Na bruntálsko se zatoulal vlk, už několik lidí tuto chráněnou šelmu spatřilo, v Jeseníkách se vlk neukázal už sto let
 • Jaderná elektrárna v Temelíně opět jede na plný výkon, porucha která ji vyřadila z provozu byla na její nejaderné části
 • V Sobotu se na pražských Olšanech u hrobu činovníků Sokola připomnělo 140. výročí založení této tělovýchovné organizace
 • Marek Eben dosáhl absolutního vítězství v anketě Týtý jako nejpopulárnější osoba televize
 • Počasí Praha: Slunný víkend, ráno kolem nuly, přes den trochu tepleji
  Brno:    Lubomír Střítecký
  Žilina: pekne a teplo, krásne predjarie    Miroslav Drkoš

Hádanka:
Tato povedená vysílačka si pochopitelně koleduje o nevybíravou odvetu těch, kteří už mnohdy nemají co ztratit.
Kdo takto komentuje situaci vysílačky Svobodná Evropa v Praze, předák extrémní pravice nebo "radikální levice"?
Český rok

Česká zima (z Valašska):
Konec masopusta,
stodolenka pustá,
už není sena
ani jačmena,
sedlákovi běda!
(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)

 

Z deníčku Moby Dicka:

Pondělí 18. února 2002
Po dobu slídění zájemců o odkup Českých Textáren po podniku jsou zrušeny pondělní porady na Severním městě, aby byli managoři vždy k ruce novým potencionálním investorům. Dokonce i čáp marabu stojí v tomto sychravém počasí na svém komíně. Psáno odpoledne: Tak to není přímo on, čáp marabu, ale jeho umělohmotná náhražka.ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Rozruch kolem Čisté vlády
Alexandr Mitrofanov zamíchal v sobotním Právu pořádně polívkou, když tam prozradil, že se Vladimír Špidla chystá sestavit po vítězných volbách - vládu sestavenou ze samých čistých lidí! Tedy, z lidí nezkorumpovaných, nevydíratelných, s nemáselnými hlavami. Je to poněkud kuriózní úmysl. Čekal bych, že by snad měl každý kdo sestavuje vládu hledět na to, aby si obstaral do týmu nemáselníky, je to tak samozřejmé, že snad ani nemá smysl o tom mluvit. No a vida, mluví se.

Pomáhat mu v tom mají lidovci, a v tomto smyslu prý už probíhají zákulišní jednání. Jistě se při těchto jednáních - pokud se skutečně vedou - debatuje o Miroslavovi Kalouskovi. Vždyť on byl odpovědný coby ekonomický náměstek za vůbec nejvíce zkorumpovaný a prohnilý a bolševiky a zloději prolezlý resort, totiž resort obrany; za jeho vladaření miliardy protékaly tak rychle, že se stačily vypařit dřív, než někam dotekly, takový to byl fofr. Bude Kalousek dosti čistý?

Asi je to jen pokusný balónek nebo fáma nebo indiskrece - za pár měsíců na tom bude záležet asi jako na prosincovém sněhu.
Co ale zajímá je to, jak se Vladimír Špidla shodne se soudruhem Mirkem Šloufem, a jak dopadne celá ta rozvětvená chobotnice šloufovských spojenců rozlezlých v aparátu výkonné moci, která zapříčinila, že na vládu Miloše Zemana - jakkoli on sám - s výjimkou naivního úletu v Bambergu, a ani to nebylo ve vlastní prospěch - budeme vzpomínat všelijak, ale rozhodně ne jako na vládu čistou.

Mimochodem... za zmínku ještě stojí výlet Miloše Zemana do Izraele. Ministrovi zahraničí Kavanovi asi lezly poslední vlasy z hlavy když sledoval, jak si jeho šéf hraje v Izraeli na Churchilla a hřímá, jak se musí s tím terorismem zatočit, za vlídného potlesku izraelských hostitelů, kteří do toho pobrukovali, že by si z pana Zemana měli ostatní Evropané vzít příklad. Tedy, oni to nejsou lidé padlí na hlavu a jistě dobře vědí, že to co říká Zeman nemají brát vážně a že toto není politika České republiky a už vůbec ne ministerstva zahraničí Jana Kavana.
Možná, že ještě dřív, než Zeman půjde objímat na Vysočinu ty stromy, že by ho k nějakému stromu měli přikurtovat za nohu, na těch posledních pár týdnů...


RODINA A PŘÁTELÉ: Padoušství, nad kterým jde rozum stranou
Chápu, že mě někdo nemá rád. Chápu, že mě někdo nesnáší a když mě vidí, slyší, čte nebo o mě slyší, naskakují mu pupínky. Ale anonymní kdosi si vymyslel toto:

Existuje možnost, jak odeslat přes speciální brány mail - a udat jako adresu odesilatele libovolnou e-mailovou adresu. Třeba vaši. Nebo moji. Vám se to pravděpodobně nestalo, mně ano. Už minulý týden mě několik lidí upozornilo, že dostalo zavirovaný mail a jako odesilatel jsem byl uveden já. Dnes se ke mně zatoulal mail varující před tím, že "Neff rozesílá viry".

Víte, když mi někdo nadává, je mi to jedno. Ale tohle mě opravdu štve. Za šest let trvání Neviditelného psa jsem zažil několik vážných epidemií elektronických virů - vždycky jsem varoval a zprostředkovával pomoc. Pomáhal jsem zastavit vlny "hoax-virů", tedy falešných poplachů. Snažím se šířit osvětu, jak si počínat: tedy otevírat přílohy s rozmyslem. Mít ve woknech zapnuté zobrazování koncovek. Koncovky pečlivě číst - a vědět, že koncovka je to, co je skutečně na konci a ne to, co náhodou znám (na př. obrazek_nahy_zensky.JPG.pif - důvěřivec se nechá nachytat na název, vidí JPG, klikne -a je v maléru). Zabezpečení průběžně doplňovaným antivirovým programem pokládám za samozřejmost. Když začal virus I LOVE YOU a dostal jsem první "láskyplný mail", jen jsem se zasmál: že by mě někdo miloval? To je přece nesmysl! A byl to virus. Samozřejmě, že v tomto případě jsem se opět přesvědčil, zda nejsem zavirovaný - a ovšem že jsem čistý.

Takže závěrem vzkazuji anonymnímu padouchovi: neškodíš mně, škodíš sobě. Jakmile s padoušstvím začneš, zvykneš si, nepřestaneš a budeš ho pokládat za normální součást svého života a svého chování.
A nakonec začneš smrdět a lidi se ti začnou vyhýbat.


PSÍ PŘÍHODY: Bart coby popletený botanik
Vyhlížím, kdy jaro přijde. Tajně totiž věřím, že tím příchod uspíším. Je to čarování, jak říkáme my šamané, je do dobré džu-džu. Zkusmo se pokouším do hry zapojit i Barta.

No a dnes jsem se dočkal - nedaleko branky se cosi zabělalo, nejdřív jsem si řekl, nějaké čuně sem hodilo vajgla, a on to byl rozkvetlý krokus!

"Barte, podívej, krokus!" zvolal jsem, v zájmu dobrého džu-džu.
Čekal jsem, že mi - nanejvýš - věnuje znuděný pohled, jako tolikrát před tím, když jsem ho upozorňoval na růži, na tulipán nebo lilii.
Jenže on se nenudil! Naopak, rozběhl se, pádil, přiletěl ke krokusu, skákal po něm a koukal kamsi vzhůru.
Pak mi to došlo.
Bylo to hluboké, ale hluboké nedorozumění.
Já volal "hele krokus" a on rozuměl "hele kocour" a letěl, aby mu největší nepřítel pesstva zase neutekl, a když ho nikde neviděl, celkem logicky se domníval, že kocour utekl a vylezl na strom, jako už tolikrát před tím!
Krokus, bohužel, vzal za své, takže to bylo špatné džu-džu.
Není to tragédie. Však on vykvete nový. Přemýšlím, jak se mám zachovat. Zamlčím to? To by možná bylo vůbec nejhorší džu-džu. Mám tedy křičet: "Hleď, Barte, vykvetl šafrán"?
Přemýšlím, s čím si Bart slovo šafrán poplete. Bude si myslet, že přiletělo "sto vran"? Je třeba to experimentálně vyzkoušet. Sluníčko zatím stojí na straně mé a mých pokusů.


Toto je DENÍK:  do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Hyena jindy, eventuálně nikdy. 
Rediguje Ondřej Neff.
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1212-673X.